Kolko to zradlo mesacne stoji

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod miusiatko » Str 13.06.2012 20:46

Krmim surovym 6 maciek a 2 psov (civava a maly krizenec), denne spotrebujem asi 1-1,5kg masa. Mesacne sa vojdem do 100e, podla toho, co kupujem a kolko spotrebujem.
Maso kupujem len u masiara, priemerne za 2-2,50e/kg, mozno aj menej.
Granule pre nich (Applaws, Acana) by ma mesacne vysli minimalne 120eur, plus obcas nejaka konzerva, plus cistenie zubov vetom minimalne u 2 maciek minimalne raz do roka... o problemoch s mocovymi kamenmi ani nehovorim.
Takze, ja su spokojna a este aj usetrim :lol:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Shorty » Str 13.06.2012 21:16

pes bol neplanove spontanne rozhodnutie, kupila som prve granule, ktore mi odporucili v obchode.. citat o tom som zacala az o par dni a potom som hned presla na BARF, pretoze ani jedna jedina znacka mi neprisla tak kvalitna, aku som mala predstavu.. takze nemam s cim inym porovnavat :) no je mi to jedno, kolko to stoji, dolezitejsie je jeho zdravie ako moje peniaze :)
Angelika...

I'm not anti-social; I'm just not user friendly.
Shorty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Praha

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Connie » Sob 08.12.2012 15:28

Mäso bez zeleniny ma pre dve mačky a štyroch psov (šeltia , 2 x boc a väčšinou nejaká dočaska ) vychádza na cca 30 - 35€
Aj so zeleninou a doplnkami do takých tých 45 €
Ide o to čo kupujem :smile:
Granule pre psov a mačky na mesiac (Calibra / Acana ) takých 75 € :ha:
Takže ma mäso vychádza o dosť lacnejšie :smile:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Barbara » Sob 08.12.2012 21:55

u mnam pes + kocur 24eur mesacne.
Barbara
Hafan
 
Príspevky: 631
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod fundlakbeny » Pon 17.12.2012 12:32

takze mam newfoundlanda
1vazi cca 55 kg -8 mesicov
2denne zozerie cca 1,2 kg masa-kosti
3 teraz ma hovadzinu, morcacinu, kuracinu, jeleninu a bravcovinu je mu to jedno a mne tiez :lol:
4 cena denne cca 1,2 az 1,5 eura
fundlakbeny
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Lučíja » Uto 27.08.2013 8:41

ahojte ja vam sem dam porovnanie BARF vs granule :no:

1. kolko kg vaziaceho psa mate: 16kg australsku kelpiu 4rocnu
3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne: davka so vsim vsudy je cca 500g / den
2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa: hovadzie maso, cele ryby alebo filety, morcacie prsia, srdcia, krky, zaludky, kuracie srdcia, krky, trupy, prsia + nemasite casti ako ovocie zelenina, vlocky, tvaroh...
3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne: mesacny rozpocet je kol 40-50€

1. kolko kg vaziaceho psa mate: 15kg australsku kelpiu 8mesacnu na granuliach
3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne: davka 200g /den
2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa: granule
3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne: mesacne nas vyjde krmenie granulami 30€
DARK SIDE LEGION chovateľská stanica plemena australian kelpie - http://www.kelpie.sk
Lučíja
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 255
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Priscilla » Pia 30.08.2013 20:52

1. kolko kg vaziaceho psa mate
- 5 psov - pes kríženec cca 24 kg (1 rok), pes bordera cca 18 kg (7 mesiacov), fena krátkosrstá kólia 20 kg (6 rokov), fena krátkosrstá kólia 18 kg (6 rokov, kastrovaná), fena kríženec 18 kg (cca 4 roky, kastrovaná)

3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne
- denne medzi nich delíme 2-2,5 kg mäsa + prílohy (čiže mesačná spotreba do 75 kg mäsa)

2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa
- kupujme mäso od Falca - kuracie časti (trupy, krídla, stehná, celé kuratá), morskú rybu, rybie piliny, vemeno, držky, mleté hovädzie, občas dáke iné vnútornosti; v Tescu občas mávajú za 70 centov husacie/kačacie trupy, tak sa vtedy zásobíme aj tým; prílohy - rôzna zelenina a ovocie (teraz v sezóne vlastne dopestované), lososový olej, pangamin, vajce, občas dáke mliečne výrobky, orechy

3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne
- za mäso cca 80 euro mesačne, za prílohy to porátané nemám, ale tak viac ako 20 euro to nebude určite = do 100 mesačne sa dokopy určite vmestíme
Priscilla
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1078
Bydlisko: Nová Dedinka

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Amelina » Str 09.10.2013 15:13

Ahojte,
s barfom sme sice zacali len pred necelymi dvomi mesiacmi, ale pridam sa aj ja d tejto temy, lebo zatial ma to vychadza dost draho. Niekde robim chybu: :ua:
1. kolko kg vaziaceho psa mate: 8 mesacna fenka, 25 kg krizenec
3. kolko vam priemerne zozerie denne/mesacne: +-1000g
2. co mu kupujete - ake druhy (casti) masa: hov maso, kuracie, mlete rozne, krky, chrbty, kridla, stehna, drzky, vemena, srdcia, kosti, zelenina, cestoviny, ovocie, obcas ovocie, tvaroh, jogurt, vajicka, plus doplnky- olej, riasa, semienka
3. kolko vas to cele vyjde denne/mesacne: mesacny rozpocet na prvy mesiac ma vysiel na 80€

Nakupovala som od vetamixu, lokalneho masiara, majpet...dufam, ze dalsie mesiace budu lacnejsie. Granule ma vysli mesacne na 40€
Amelina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod mairi » Str 09.10.2013 15:32

no neviem teda, asi niekde robis, lebo priemerne to vychadza na 2,7€ na kilo zradla, co sa sice mozno nezda az tak vela ale mlete, krky, chrbty, kridla, stehna, drzky, vemena, srdcia, kosti, zelenina, cestoviny, vacsina ovocie, jogurt, vajicka - toto vsetko by ti malo vychadzat pod tuto sumu za kilo, niektore veci aj 2-3x menej, takze sa musis zamyslet co take predrazene kupujes, ale to musis proste obmedzit, moje psy dostavaju vacsinu masa do 2€ za kilo, obcas daco drahsie, ale to len v obedzenom mnozstve a staci im, dalsia vec ze ta davka je dost vysoka, isto nebude v dospelosti zrat 7-8% hmostnosti, to je strasne vela, moje psiny spolu vazia 30kil a dostavaju davku 600g denne, takze tak :no:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Amelina » Str 09.10.2013 15:42

Jo, musim porozmyslat :smile: % davam preto tak vela lebo ju este furt povazujem za stena a je chuducka velmi, tak chcem aby trosku nabrala
Amelina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod mairi » Str 09.10.2013 15:52

jasne percenta su ok podla mna momentalne, ale v dospelosti to isto bude menej :yes:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Mackie » Str 09.10.2013 17:20

v tomto veku moj pes dostaval aj kilo a pol denne, teraz cca pol kila, ten rozdiel sa musi prejavit aj v cekovych nakladoch :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod kharak » Štv 10.10.2013 10:42

hm no neviem ... moj maly prave dostava od stenata v podstate rovnaku davku ako ma velky ( cize cca 700g ) akurat ju dostava(l) rozdelenu na viac casti :)

Btw kedy by bolo vhodne prejst na jednu davku ( vecer )? Momentalne ma 10 mesiacov. U starsieho si uz fakt nepametam kedy zacal dostavat 1x denne :)
kharak
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 142
Bydlisko: Kosice

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod weron » Štv 10.10.2013 10:45

u nas davka vekom narasta :heh: cize aj financie :money: ale zratane to nemam ... mozno buduci mesiac sa do toho dam :jazyk:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod katkariinka » Štv 10.10.2013 11:09

u nas sa davka cca drzi, menil sa pomer kosti/maso. :heh: :heh:
ja tieto naklady radsej nepocitam.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava