Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Demka » Sob 05.02.2011 17:11

Ja to proste robím rukami :)) Ale s mojím psom sa to ťažko lebo on na jednom mieste moc dlho nepostojí :D Mne to ide rukami najlepšie :))
Demka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 37

Re: bodliak v srsti

Poslaťod anemika » Ned 06.02.2011 15:53

ja na dredy a aj boldiak davam ludsky kondicioner- nerozriedeny. kym to vyberiem, potom to oplachnem vodou. Riedeny sa mne neosvedcil.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: bodliak v srsti

Poslaťod Bad » Pon 07.02.2011 7:26

Já hlavně nevybírám bodlák ze srsti ale vybírám chlupy z bodláku, rukama.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: bodliak v srsti

Poslaťod elisMT » Pon 07.02.2011 8:28

super, ten kondícioner vyskúšam - zatiaľ sme mali teda iba raz bodliak na zadnej labke... dala som mu to tak dole, ze som ho nechala, aby mi zaspal na kolenách a potom som mu ho jemne po kúsočkoch vyťahovala :lol:
elisMT
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 184
Bydlisko: Martin

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod DiamonD » Pia 18.02.2011 23:14

Je len Február a my už chodíme z prechádzok celí zabodliačení. Doteraz som mala len krátkosrstých psov takže to nebol problém. Moj prvý psík bola sučka maláho bradáča. Pamätám si že bežne chodila s prechádzky tak, že mala fúzy zlepené s obočím :lol: Dostat to von bol boj. Kým som nemala mojho terajšieho psa -bernáka-nikdy ma nenapadlo aká je dlhá srst nepraktická v takýchto prípadoch. Velký pes = velký priestor na zachytávanie bodliačikov. Ostáva nám len bojovat s kefou a nožnicami v rukách :lol: .......najhoršie je sa tomu ani nedá nijak zabránit- ak idete naozaj do prírody....
" Nechod tam, kde vidis svetlo, ale tam, odkial pocujes stekat psy. "
Azerbajdzanske prislovie
Obrázok

Obrázok
DiamonD
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 456
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod slnko1963 » Sob 11.05.2013 19:15

nam pomohla bravcova mast :yes:
Nikdy nehovor nikdy ...
slnko1963
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Bratislava - Petrzalka

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod kaciatko2121 » Pon 13.05.2013 10:29

citala som temu dozadu a niektori co nechcete hned zuvacku vystrihavat poradim - mojej maltezacke sa raz prilepila zuvacka o chlpy tesne pri papuly velmi tesne pri "pere", cize sa nedalo ani vystrihat lebo ona hned tie noznice kusala a lizala - vyskusala som olej (normalne slnecnicovy), troska som sa potrapila, ale zuvacka krasne zisla :)
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod wendy1 » Pon 15.07.2013 8:56

V piatok som mala moznost skusit odstranit zivicu z kratasov, a pomohla majoneza ( domaci recept z internetu). Fuj co musi obsahovat ta majoneza ak zisla zivica, na majonezu odvtedy nemam taku chut. 3 x som to poriadne posuchala a zivica zisla krasne dolu.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod Dasha » Pon 15.07.2013 12:29

Majoneza? :heh: To by ma nenapadlo.
A použila by si ju aj na psa? Leovi sa raz dostalo pod pazuchy ( :ach: ) niečo ako živica...a nešlo mu to preč. Som mu to aj šampónovala, ale išlo len trochu. A už ani neviem, ako sa toho nakoniec zbavil, zrejme si to vylizal.

Ale teraz vyberám v poslednej dobe stále tie guličky zo srsti. Síce len Zive, Leovi sa to nezachytáva do srsti. Resp. iba trochu, že mu to len strasiem preč. Ziva má ešte peknú mäkkučkú srsť a tej sa to tam pekne zamuchlá, hlavne za uši.

Offtopic: Naposledy ma sestra so sesternicou zhrozené volajú nech idem vybrať kliešťa mačiatku, čo našli na ulici. A to tá maličká gulička. Keby mali oni kliešťa, asi odpadnú od hrôzy. Prechádzky s nimi sú strašné. Raz a stačilo.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod wendy1 » Pon 15.07.2013 13:18

Dassi radsej majonezu dat na psa, ako alkohol alebo riedidlo.:D
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod Dasha » Pon 15.07.2013 13:26

Tak to je jasné :lol:
Snáď nebudeme musieť skúšať, ale mám to v pamäti :heh:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to?

Poslaťod wendy1 » Pon 15.07.2013 13:37

Majonezu by som mala v pamati aj ja. :lol:
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to

Poslaťod pigie » Uto 14.11.2017 18:00

Ja som vcera uplnou nahodou prisla na to ako lahko cesat mojho psa od zvyskov bodliakov a lepivych guliciek roznych velkosti. Asi tomu pomohlo aj to, ze mal srst namocenu v oleji, ale... Vsade sa hovori, ze nevycesavat suchu srst, navlhcit a vycesat. To ide uplne naprd, aspon mne, ovela lepsie to slo nasucho. Ale uplne svetovo to slo a pes ani len nepipol, ked som ho postavila do sprchy, pustila vodu na dany pramen a precesala obycajnym hrebenom po prude tej vody. Vsetko slo von uplne v pohode, hreben sa nezasekaval a vycesala som celeho psa uplne bezproblemu :jop: Odteraz cesem psa len pri kupani :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Polepená srsť (žuvačka, živica, bodliaky...) - ako na to

Poslaťod Margita » Uto 14.11.2017 18:13

derik ma teraz na brade kus prirody a tiez neviem ako to dat dole
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Predchádzajúci

Späť na Starostlivosť