Pes a shoppingy

Sem píšte to čo neviete nikam zaradiť.
Pravidlá fóra
Pravidlá pre sekciu Ostatné :

1. Nezamieňajte si túto sekciu s voľnou diskusiou. Sekcia ostatné slúži ako poradňa pre vaše problémy. Nepridávajte sem príspevky typu ,,Aké psie mená sa vám páčia ??" to patrí do voľnej diskusie.

2. Zakladajte tu témy ktoré už neviete kam máte pridať tak ich dáte sem a ak sa hodia inam moderátori ich prenesú.

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 10:37

Niektori psi su napríklad vyslovene krcmovy :heh: ako myslím to tak ze im sa tam naozaj páči. A poznam aj takych co uz su maskoti tej krcmy :ha: Brii je úplne jedno kde je-aspon sa tak tvári. Ona je vsestranna-s radosťou bude cely den behať po lese, aj prelezi pol dňa v krčme, na oslave, hocikde...
Neviem to je môj životy štýl ze pes ide všade :ha: aj do nemocnice ju za mnou bravali (vyšla som von) a ked idem niekde bez nej a ponahlam sa cez prechod vždy kyvnem rukou a kricim ze no podme rýchlo :haha: a potom sa spamatam ze psa tam vlastne nemám.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Rehssi » Ned 14.07.2013 11:57

Psy patria k ľuďom, prispôsobili sa a týka sa to aj týchto moderných priestorov. Obaja moji chlpáči sa sú šťastím bez seba z výletu do nákupného centra. Im je jedno či sú v lese alebo v Auparku, hlavné, že sme niekde vyrazili spolu. To, že berieme psy do mestského prostredia rozhodne nie je synonymom pre to, že si z nich robíme módne doplnky. Ľudia sa vedia ku psom správať hrozne choro, ale naozaj to nie je viazané na to, v akom prostredí sa s nimi pohybujeme!

Tiež som chodila s mojimi keď boli maličké šteniatka do nákupných centier. Mala som dostatok utierok a fľašu s vodou, aby som mohla prípadnú nehodu okamžite upratať. nevchádzala som do obchodov, ani do reštaurácií, len sme sa socializovali. Už ani neviem či mali niekedy nejakú nehodu. Až boli spoľahliví, čo sa týka venčenia, mohli s nami už aj na večeru, alebo kúpiť mi topánky. To, že sa naučili správať sa v Auparku a spol., a dokonca sa tam cítia veľmi príjemne a uvoľnene, im pomohlo v celkovej duševnej pohode. Nedá sa porovnať ako zvládajú nové situácie moje psy, a ako psy ľudí, čo poznám z venčenia po sídlisku, ktorí sa držia pri dome a občas zájdu do prírody.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Gulino » Ned 14.07.2013 16:54

Nebudem sa tu skriepit, nema to ani zmysel. U nas psy do obchodakov nemozu ist, suhlasim s tym. ked som v BA, so psom idem napr. na breh Dunaja, na terasku, pes sedi vedla stolika,myslim, ze je tam dost ludi na socializaciu a zasnem, ako v trave behaju male deti- ludia!! a psickarom nevadi, ze vaky na sedenie v trave krasne oznackuju psy, behaju navolno, nam nacural pes do misky pri stoliku, kde sme boli so psom. Majitel nic- o jeho inteligencii som si pomyslela svoje. Mna vsak nikto nepresvedci, ze pes patri medzi regale do obchodov.Socializovat sa moze po uliciach, na vystavach, vsade tam je to podla mna vhodnejsie, ako v obchodaku, nehovoriac o skodlivosti klimatizacie .

Psa nosim na dovolenky do zahranicia, tiez sa snazim, aby pes nikoho ani na plazi neobtazoval, preto dovolenku vyberame so sukromnou plazou, aby sme nezavadzali. Pes, aj ked nespocializovany v obchodaku sa vie spravat medzi ludmi vynikajuco.Myslim, ze psickari by mali trocha chapat aj inych, ktorym mozno mozu psy v obchodoch vadit a prekazat. Ja som psickar, no promenadujuce sa psy medzi stendrami mi v obchodakoch vadia.

A ked niekto napise, ze pes sa tesi do obchodaku- boze moj, dievca, ved on sa tesi von!!
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod weron » Ned 14.07.2013 18:04

Gulino píše:Mna vsak nikto nepresvedci, ze pes patri medzi regale do obchodov.

a toto tu niekto tvrdi ? :pac: :haha:

Gulino píše:A ked niekto napise, ze pes sa tesi do obchodaku- boze moj, dievca, ved on sa tesi von!!

no cuduj sa svete, su aj psy ktore sa tesia na kupanie/strihanie v salonoch, "kozmeticke" vystavne upravy napr ... a niektore to neznasaju ... ale zrejme tu ma niekto titul zo psej psychologie a rozumie sa najlepsie :no:
uz to neries :no:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Amy01 » Ned 14.07.2013 18:18

Myslím, že práve tú sú len zodpovední psíčkari, takže sa tu úplne zbytočne snažíš argumentovať. Tí nezodpovední, ktorým patrí tvoja kritika (oprávnená) sem ani nechodia, takže nevidím význam tohto celého. Keď ti to tak vadí, tak to povedz priamo im v tom obchodnom centre kde budú práve obštiavať regáli ... tu nikto svojho psa to nenechá robiť ...
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Gulino » Ned 14.07.2013 18:21

snad je mozne vyslovit svoj nazor, ako kazdy jeden prispievatel tu a argument tiez.

a ak pises, ze tu na forum chodia len zodpovedni psickari, mozeme opat polemizovat. podla mna clovek, ktory si kupi " cistokrvneho " psa b PP od mnozitela nie je zodpovedny psickar, to je vsak uz mimo tejto temy.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Amy01 » Ned 14.07.2013 18:26

To určite áno. Ale osoh by to malo tam kde je to treba.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod hriva » Ned 14.07.2013 19:29

Lenže začiatočník psickar častokrát nevie nic o tento problematike. A xy ludi začínalo so psom bPP a až potom si kupovali psy s rodokmenom. Ja mám psa bez pp-ale peniaze som za neho nedala. A psa s pp ani nechcem, nemám záujem o FCI plemena :jazyk:
No s týmto to nemá nic spoločne, poznám aj takých čo majú psy s pp a dalo by sa polemizovat o tom ci su to zodpovední psickari.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Amy01 » Ned 14.07.2013 19:39

hrivushka píše:Lenže začiatočník psickar častokrát nevie nic o tento problematike. A xy ludi začínalo so psom bPP a až potom si kupovali psy s rodokmenom. Ja mám psa bez pp-ale peniaze som za neho nedala. A psa s pp ani nechcem, nemám záujem o FCI plemena :jazyk:
No s týmto to nemá nic spoločne, poznám aj takých čo majú psy s pp a dalo by sa polemizovat o tom ci su to zodpovední psickari.


:jop:
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Mackie » Pon 15.07.2013 13:23

ked uz sa spomenuli vystavy, aky tam som pravidelne zazila smrad z neupratanych :kak: a staniek.. tolko k adekvatnosti tohto miesta co sa tyka socializacie a k zodpovednosti majitelov psov s PP :no: ale nejdem teraz vsetkych vystavovatelov hadzat do jedneho vreca

a k nehodam, prisla som na 3dnovu navstevu a prve (a druhe) co Dracik spravil, ponahanal macky a vylozil sa uprostred chodby, normalny psickar to pochopi, ze sa moze stat
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Moniak » Pia 06.09.2013 9:35

heeeelp avion bratislava??? pes moze, ci nemoze?
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Cathie » Pia 06.09.2013 9:43

moze :yes: bola som tam uz velakrat so psom, dokonca sme tam boli pred skuskami precvicovat poslusnost, bola tam aj utulkacska akcia jedna.. tam urcite problem nie je.

Jediny shopping v BA, kam psy nemozu = Polus. Ale tiez si nie som ista, ci to este plati, pretoze minule som tam uz ten zakaz nevidela.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Amy01 » Pia 06.09.2013 9:57

Ešte do Ikea nemôže, ale do Kika už jo.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod AndreaT » Pia 06.09.2013 10:44

Moniak píše:avion bratislava

Aj my sme boli viackrát a v pohode :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes a shoppingy

Poslaťod Wejka » Pia 06.09.2013 11:01

Offtopic:
hrivushka píše: ked idem niekde bez nej a ponahlam sa cez prechod vždy kyvnem rukou a kricim ze no podme rýchlo :haha: a potom sa spamatam ze psa tam vlastne nemám.


ja som tak raz bola so sestriným malým synom vonku a prechádzali sme cez cestu a automaticky som mu dala povel sadni :lol: :lol: :lol: bol zmätený :lol:
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

PredchádzajúciĎalší

Späť na Ostatné