Surová strava a diéta

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod chora.vrana » Pia 25.03.2011 15:29

Aha no dobre tak ďakujem :smile: ja som to tam snažila sa čítať všetko, keď som videla, že niečo sa opakuje, to som preskočila, ale neviem ja som proste v nových veciach nechápavá preto som to potrebovala nejak polopatisticky vysvetliť, ale tak budem sa snažiť aby som to pochopila, že čo a jak a kolko.

Ale tak ďakujem velmi pekne za rady :) :smile:
chora.vrana
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Sunny » Pia 25.03.2011 15:39

Tá téma sa nedá prečítať a pochopiť ze jeden deň... Skús si pozrieť aj ten link, čo som ti dala, myslím že to pomôže :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod chora.vrana » Pia 25.03.2011 16:02

No jasné veď celé som to ešte nedočítala len s tým čo som čítala som to musela prečítať aj 6x aby som to pochopila :lol:
ďakujem tá stránka je super, len nechápem jedno, raz je tu napísané, že dobrý je tvaroh, kozie mlieko a vajíčko surové môže byť aj so škrupinkou a potom tu je na ďalšom odkaze že nie bielko a škrupiny, ale iba žltko, kozie a kravie mlieko dobre neznášajú ani tvaroh nie tak som z toho debil :aaa:
chora.vrana
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 7

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Sunny » Pia 25.03.2011 16:08

Offtopic: Treba toho prečítať ešte 5 krát toľko a potom si spraviť vlastný názor :no: Mlieko niektoré psi tolerujú, iné nie. Tvaroh je fajn, otázka je len aký má pomer vápnik/fosfor. Atď atď atď... :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

barf a dieta prosim o radu

Poslaťod henyinnsbruck » Ned 02.06.2013 19:50

Ahojte...

Vedeli by ste mi prosim poradit?

Rocky bol operovany -luxacia patelly,uz vyse tyzdna ma malo pohybu na pokyn veta, a dalsie tri tyzdne to tak musi ostat...prechadzky len na kratkom voditku, pomala chodza, nesmie behat.

Uz rok chudneme :plac:
Najprv som skusala rozne granule,potom som mu varila...no nic moc...vyse mesiac sme na barfe, z 5,2kg schudol na 4,7kg. Na tych 4,2kg by sme podla jedneho veta mali schudnut. Podla ineho vraj nemusime chudnut :ach:
Rebra mu nevidiet,nahmatat sa ako tak daju.brusnu liniu ma jemnu.
podla mna by to chcelo dat dole to pol kilo...z hora je taky balonovy,...

Ale k veci:

Od operacie pribral,, len,, 10dkg.

Mam mu znizit davku teraz ked nesmie vela behat a tym padom ma malo pohybu???musi schudnut nie pribrat....

Obilniny neje vobec ani ryzu a vlocky.
Len maso, zelenina,ovocie,oleje atd.....

Staci mu teraz len maso (dava enegiu) s klbovou vyzivou?
Pocula som ze ovocie nie lebo obsahuje cukor.....

Dakujem za kazdu radu popr nazor...
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: barf a dieta prosim o radu

Poslaťod bat » Ned 02.06.2013 21:00

ahoj,aka je to rasa psika?
skus popozerat dogforum a precitat toho co najviac
nedavala by som ani mrkvu,kedze je sladka a pod.
skus sa opytat nejakeho vet. aj na internete co sa v barfe vyzna
zasa ale jej nemozes ubrat vela,inak jej to bude chybat,ak moze kusat,dala by som aj kosti s mäsom,aby sa nenudila a nebude ani na jedlo tak mysliet
vypocitaj si najmenej 2 percenta z vahy psika a kolko ti vyjde,to by mal dostavat
dava sa aj 3 percenta z vahy,ale jemu budu stacit 2
teraz by som mu aj tak velmi dietu nedavala kedze je operovany a potrebuje ziviny,skor by som to riesila toho pol kila az ked mu bude lepsie
viac poradit neviem... :ua:
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: barf a dieta prosim o radu

Poslaťod vavrena » Ned 02.06.2013 21:55

Bat, píšeš, že nebarfuješ, že tvoj pes dostáva mäso len cez víkend, ale napriek tomu sa nezdráhaš dávať cenné rady, že nedávať tučnému psovi mrkvu, lebo je sladká...?? 100g mrkvy má okolo 40 kalórií a 0 % tukov!

Tučný pes, najmä ak má zníženú pohyblivosť musí dostávať objemové krmivo, aby nebol hladný, a logicky čo najmenej tukov. Pekný objem spravia zemiaky, ktoré psovi prejdú tráviacim traktom, ale nezužitkuje ich. Na fóre sa o tom už písalo kdesi, a dosť, len neviem, v ktorej téme/témach. A plus zeleninka, ktorá dodá objem, ale má málo kalórií, napríklad tá mrkva, alebo cvikla. Alebo ak máš doma, tak aj psylium je vhodné pridať.

Teraz, keď sa psík nemôže hýbať, tak je hlavné, aby nepribral. Ak priberá, ubrať z krmiva ešte viac alebo mu znížiť en. hodnotu. A keď bude môcť nohu znova zaťažiť, postupne prejsť nielen na normálny režim, ale na viac pohybu. 5 kíl je na jorkšíra fakt príliš. Aký je veľký vlastne?
Koľko ste mali pohybu a akým množstvom kŕmiš, koľko gramov?
Naposledy upravil vavrena dňa Ned 02.06.2013 22:33, celkovo upravené 1
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: barf a dieta prosim o radu

Poslaťod henyinnsbruck » Ned 02.06.2013 22:26

dakujem vam pekne za odpovede

je to kastrovany bezpapierovy yorkshirak, takze urcit kolko by mal vazit sa presne neda..od zeme ku krku ma 28cm.

pohybu predtym mal tolkoto.
2x denne somnou pol hodina, momentalne zijeme so svagrinou, ta ho brala na hodku ku svokre.to moc neratam.a vecer ca 15min.
a min 4x do tyzdna dvojhodinova vychadzka, ked mam dofcu tak aj viac....obcas aporty, ale skor je to kludas co sa tyka vychadzok, s inymi psami sa nehra, takze poriadneho behu mal malo....mozno neskor ked uz bude fit to bude lepsie aj s behanim, dufam teda

zacala som 100gr teraz krmim 80g-max 90g na den...snazim sa dodrziavat tych 80g kedze som citala treba krmit 2% z cielenej vahy.

s tymi zemiakmy ma to nenapadlo, len tolko viem ze su nestravitelne...super napad :jop:
ale co s masom?
hladny je veru,tych 80-90gr je nic,a este mu to delim na ranajky a veceru...
ako ma potom vyzerat krmna davka?
Zemiaky,maso,zelenina, a trosku znizit davku?

otazocka:Ako si vlozim foto do profilu?
som tu nova a nejak sa nevyznam
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: barf a dieta prosim o radu

Poslaťod vavrena » Ned 02.06.2013 22:42

Veď to je problém, že keď psovi veľmi znížiš dávku, tak nielen bude hladný a bude mu hroziť jojo efekt, ale ak je ešte k tomu vychcánek, tak sa bude snažiť doma alebo vonku vyžrať čokoľvek, vrátane pre neho bežne nejedlých vecí. Preto je tam potrebný ten objem, aby nemal potom nutkanie hľadať a snoriť a vykrádať koš napríklad.

Pohybu potrebuje viac, ono tá polhoďka by jorkovi na jednu vychádzku aj stačila, ak by sa celý čas hýbal - ak je lenivší, nuž tak ho rozhýbať - aporty za papaníčko, alebo ho nauč obiehať predmety. Môžeš si vziať von jeho večeru, napríklad pár nakrájaných kuracích srdiečok, a nechať ho nosiť loptičky, za čo si zaslúži svoju kŕmnu dávku. On získa silnú motiváciu sa hýbať, zároveň sa naje a spáli kalórie.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: barf a dieta prosim o radu

Poslaťod katkariinka » Ned 02.06.2013 22:53

hlavne sa zamerajte na chude masko - kur. prsia, bez koze, odstranovat viditelny tuk. A ako uz pisala vavrena - pridavaj viac zeleniny na objem - skus aj uhorku, cuketu,...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: barf a dieta prosim o radu

Poslaťod henyinnsbruck » Pon 03.06.2013 7:49

Katka narobila som prenho smoothies-zeleninove a ovocne, ovocne vynecham, pridam zemiaky na objem a masko len chude....
Ked bude moct zase behat dam na radu vavreny, vecera posluzi ako odmena a skvela motivacia :smile:

Ja mam druheho yorka, prvy mi mal krasnu postavu,bol blazon do aportov.
Rocky je skor kludas, i nam dlho trvalo kym sa naucil aportovat...ked som aportovala,stale som mu hodila aport zamna,aby sa viac nabehal...

Chcem si zistit kde sa tu v innsbrucku da ist so psami plavat,plavanie je tiez super na chudnutie...
ved uz rozmyslam ze kupim beziaci pas pre rockaca :haha: ale i pouzite su neni lacne,a manzel by ma asi zabil.
Prenho je bohuzial pes,, len,,pes, a uz kyve hlavou nad tym ze barfujeme....ach jaj...sme sa par krat pochytili koli barfu, naposeldy vcera, asponze sa to definive vyriesilo tym ze to akceptuje :smile:
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod bat » Pon 03.06.2013 16:47

predstav si,ze moj pes z mrkvy priberal
co myslis,preco ludia,kt. drzia dietu by nemali mrkvu,a pod?
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod henyinnsbruck » Str 12.06.2013 18:46

Ahojte....robim to tak ze som mu znizila davku zeleninky, a obcas pridavam tie varene zemiaky....nehrabe odvtedy do misky,nevynuchava celu kuchynu takze si dovolim tvrdit ze je zasyteny...ak sa moja vaha nemyli,zhodil 10dkg, zajtra ideme vetovi na kontrolu s kolenom,unho ho odvazim....
Dakujem za rady!
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod henyinnsbruck » Štv 13.06.2013 9:28

No rocky mi za 12dni schudol 20dkg :aaa: juhuuuu.....
Dnes sme boli u veta na kontrole s kolenom-to drzi tiez krasne,hned som ho odvazila.....

Pytala som sa ci je dolezity odber krvi pri barfe,ze ak davam klbovu vyzivu tak nie.a pytal sa ma preco barfujeme,jaaze v granulach je odpad....on ze nie, ze je tam vsetko co pes potrebuje..nechcela som to dalej rozvijat, ale tolko som mu povedala ze odkedy barfujeme ovele menej travy zere....predtym bol jak krava....
On ze to je dobry argument..... :haha:

Pytal sa ci mu davam ryzu atd,.. musim koli kohlhydratom??????

ja citala ze pes na barfe to nemusi-a ja bojim ze mi priberie :hmm:

Prosim o nazor,ci cestoviny a ryzu musi?
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: Surová strava a diéta

Poslaťod Dana D » Štv 13.06.2013 10:23

Keď používaš výraz BARF, tak by si mala vedieť odpoveď na tvoju otázku ...
Samozrejme, že nemusí, možností je viac. Mrkni poriadne do témy viewtopic.php?f=52&t=1936
alebo si kúp knihu o BARFe kde je o kŕmení "uhľohydrátmi" písané v základných pravidlách.
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava