Pes a prednison

Sem píšte vaše otázky o rôznych chorobách.
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Pes a prednison

Poslaťod lucik » Pia 24.05.2013 8:01

lenže prednison sa dáva práve na zníženie imunity - aby telo nebojovalo s látkami, s ktorými nemá (alergia napríklad) - takže posilnenie imunity je kontraproduktívne, tak pozor na to.. a priberanie z prednisonu je väčšinou len kvôli zadržiavaniu vody v tele, po vysadení sa váha upraví..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a prednison

Poslaťod jokejana » Pia 24.05.2013 9:22

lucik píše:lenže prednison sa dáva práve na zníženie imunity - aby telo nebojovalo s látkami, s ktorými nemá (alergia napríklad) - takže posilnenie imunity je kontraproduktívne, tak pozor na to.. a priberanie z prednisonu je väčšinou len kvôli zadržiavaniu vody v tele, po vysadení sa váha upraví..

Presne, Prednison ma znizit imunitu, preto som spominala ze demodex (potrebne zvysit imunitu) a IBD (znizit imunitu) je teda fakt blba kombinacia :pac: Takze zatial mu tu imunitu znizujeme, museli sme si vybrat :ua:
wendy1 píše:V knihe co som citala od Don Hamilton, tvrdi ze crevne problemy zistil u vela psov ockovanych na parvo, a vacsinou sa to udialo do mesiaca. Urcite treba aj posilnit imunitu. Daj vediet ako sa to vyvija, zaujima ma to, hoci nikomu to neprajem.

Hmm, tu knihu som necitala, ale mozno je to nahoda, ale fakt je, ze crevne problemy sa zacali objavovat cca po 3 tyzdnoch - mesiaci, preto si do tohto roku vetosi nespajali ockovanie s danymi problemami. Potom dam vediet ako sme na tom, predsa len sme este na zaciatku...
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Pes a prednison

Poslaťod wendy1 » Pia 24.05.2013 10:01

Jokejana my sme pri prednisone davali vela odtucneneho tvarohu kvoli peceni a vela zeleneho salatu, dobre je aby si sa aj poradila s vetom co dat na tu pecen ( napr. ostropestrec, ale porad sa ) a takisto klby, lebo prednison co som pocula oslabuje aj mazivo v klbe. Neviem co je na tom pravda.
To je teda ozaj sialene, potrebne zvysit aj znizit. To som inac nevedela ze prednison znizuje imunitu.
Moje myslienky sa zamerali hlavne na ockovanie.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Pes a prednison

Poslaťod jokejana » Pia 24.05.2013 10:35

wendy1 píše:Jokejana my sme pri prednisone davali vela odtucneneho tvarohu kvoli peceni a vela zeleneho salatu, dobre je aby si sa aj poradila s vetom co dat na tu pecen ( napr. ostropestrec, ale porad sa ) a takisto klby, lebo prednison co som pocula oslabuje aj mazivo v klbe. Neviem co je na tom pravda.

Diki za tip, urcite sa s nim o tom v stredu pobavim :jop: Osteopestrec mame doma, kedze min rok mali podozrenie na PSS, nastastie im tato choroba nevysla :joint: To s tymi klbmi, nieco som citala, ze prednison odvapnuje, tak sa radsej spytam, este raz diki :lol:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Pes a prednison

Poslaťod Bad » Pia 24.05.2013 10:38

Offtopic: Si neodpustím OT poznámku : do prd.... na tohle všechno by měli upozorňovat veterináři a ne že se člověk musí pídit po informacích jako sherlock holmes!!!
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes a prednison

Poslaťod lucik » Pia 24.05.2013 11:49

ja teda nemám s prednisonom u psov skúsenosti, iba na sebe a teda načítané mám toho dosť.. okrem odvápňovania tam je riziko citlivej až veľmi citlivej pokožky (stenčuje sa, známa hovorila, že jej brat sa išiel holiť a normálne mu zliezla koža, brrrr), človek opuchne najmä v tvári (to zadržiavanie vody), výraznejšie ochlpenie (mne sa trochu začalo nad perou, našťastie to rýchlo zmizlo po vysadení), môžu byť problémy s trávením, pečeňou, únavou, náchylnosťou na choroby... ja som teda našťastie vychytala len ten opuch v tvári, citlivejšiu pokožku a trochu tie chĺpky nad perou, inak som sa necítila nijak inak..
psa na prednisone som poznala - dobermanku - tá teda opuchla riadne, znížená imunita si vypýtala daň - bola slabšia a potom ju položila pyometra :ua:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes a prednison

Poslaťod Bad » Pia 24.05.2013 11:56

Můj kocour má (v lepším případě měl) s největší pravděpodobností IBD a vet to řešil jednorázovými injekcemi kortikoidů (co nevím), nejdřív to bylo víc injekcí po cca 3-4 dnech, doba mezi záchvaty (či jak to nazvat) se prodlužovala a pak už stačila jenom jedna injekce. Teď už je kocour tak 2 roky bez zásahu veta, záchvaty se občas sice dostaví, ale kocour si naordinuje čistě granulovou dietu a dostane se z toho sám. Nevím, jestli to jde i u psů, ale není to lepší než být delší dobu na prednisonu?
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Pes a prednison

Poslaťod jokejana » Pia 24.05.2013 12:05

Bad píše: Nevím, jestli to jde i u psů, ale není to lepší než být delší dobu na prednisonu?

Je to rozhodne lepsi, ale pokial viem, nemali by sme to uzivat dlhodobejsie. Ale samozrejme, ze aj pri kratkodobom uzivani to moze mat negativne dosledky.
lucik píše:ja teda nemám s prednisonom u psov skúsenosti, iba na sebe a teda načítané mám toho dosť.. okrem odvápňovania tam je riziko citlivej až veľmi citlivej pokožky

To mi ani nehovor, uz teraz ma krpec citlivu pokozku a hodne tenku (podla vyjadreni vet. sestry :prd: ), chudak maly :plac: Ale uz by mohol trochu zacat priberat, na prvy pohlad vyzera v pohode vdaka chlpom, ale ked sa ho clovek dotkne tak bezna reakcia ruka rychlo prec, lebo citite len same kosti :au:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Pes a prednison

Poslaťod wendy1 » Pia 24.05.2013 13:12

moja pri prednisone nepribrala, ale to sme dozerali na vahu hoci extra som to nekoordinovala, ale jedla vela kuracich prs, zeleny salat, tvaroh, to mi prizvykoval otec ked ho bral. Len mala ochabnute svalstvo a urcite sledovat vsetko, nakolko moja zacala mat take zvlastne tiky hlavy pri silnejsej davke, to som natocila na mobil a druhy den znizil davku veterinar. A velky pozor, prednison sa nikdy nesmie vysadit naraz. My sme sa nastastie z toho dostali, kamoska ma strasila, ze pozna vela psov co musia brat dozivotne prednison aj ked v nizkych davkach.
Ako zistia veterianari cim to je? Ci lepto alebo parvo to mohlo sposobit? Ale mne sa podla toho co pises, zda ze je to parvo,aspon podla tej knihy co som ti spominala. Neda sa parvoviroza ockovat zvlast? Bez nicoho ineho? Aby sa nezatazoval organizmus, dobre by mozno bolo davat aj probiotika po ockovani ak ma tento problem s crevami.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: Pes a prednison

Poslaťod jokejana » Ned 26.05.2013 17:16

wendy1 píše:My sme sa nastastie z toho dostali, kamoska ma strasila, ze pozna vela psov co musia brat dozivotne prednison aj ked v nizkych davkach.
Ako zistia veterianari cim to je? Ci lepto alebo parvo to mohlo sposobit? Ale mne sa podla toho co pises, zda ze je to parvo,aspon podla tej knihy co som ti spominala. Neda sa parvoviroza ockovat zvlast? Bez nicoho ineho? Aby sa nezatazoval organizmus, dobre by mozno bolo davat aj probiotika po ockovani ak ma tento problem s crevami.

No ja pevne verim, ze sa krpec z toho dostane a nebude cely zivot na prednisone :smile: Pochybujem, ze veterinari budu zistovat ci to bolo para alebo lepto, ti uz tazko zniesli len to, ze by to mohlo spustit ockovanie :pac: Kazdopadne som dohodnuta s nasou veterinarkou, ze lepto nebude ockovat a buduci rok spravi test na protilatky voci ostatnym chorobam. V pripade, ze bude musiet byt ockovany, pred ockovanim dostane nejake homeopatika aby sa zmiernila reakcia ak som to spravne pochopila. Besnotu mame az do roku 2015, takze aspon nieco z krku :joint:
Bad píše:Offtopic: Si neodpustím OT poznámku : do prd.... na tohle všechno by měli upozorňovat veterináři a ne že se člověk musí pídit po informacích jako sherlock holmes!!!

Bad to mas ako u doktorov, kym sa ich na vsetko toto nespytas, odpovede sa nedockas. Cest vynimkam :no:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Pes a prednison

Poslaťod veroncek » Pon 27.05.2013 12:55

fúuuha, no vôbec sa mi nepáči čo tu o prednisone čítam...my sme ho museli začať brať minulý týždeň, keďže po silnom zápale pľúc nášmu psíkovi abnormálne opuchol hrudník - nechcel si ľahnúť, pobehnúť proste nič..vet urobil RTG a zistil, že hafo má reumu, že sa mu rosýpa hrudná kosť :plac:
dostali sme injekciu, potom ďalšie 3-4 dni prednison 20 2 tbl.denne..strašne sme sa potešili ako sa mu polepšilo behom 2 dní..no v pondelok sme vysadili a v piatok už zasa odmietal ľahnúť..tak sme nasadili znova ale už len 1 tbl denne..
okrem toho, že je extrémne žravý hrozne veľa ciká a pije vodu..inak je veselý, ako by ho ani nič nikdy nebolelo..
inštinktívne som mu začala dávať tvaroh len by som chcela vedieť čo mu treba ešte pridať aby boli následky užívania čo najmenšie..
vďaka za rady..
veroncek
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Pes a prednison

Poslaťod sarach » Pon 28.09.2015 17:26

Má niekto nejaké aktuálnejšie info? My to máme nasadené od dnes, má autoimunitnú hemolytickú anémiu. Kto má skúsenosti, dávajte ... :ua:
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Pes a prednison

Poslaťod Ajuschka » Uto 13.10.2015 16:27

Mame 9rocnu welsh terrierku, ktora berie 2,5mg prednisonu denne uz 8 rokov.
Dostala ho nasadeny z dovodu dermatitidy neznameho povodu, a nic ine nam na skrabanie (az do krvi) nepomahalo.
Davky sme dali na absolutne funkcne minimum.

Po 8 rokoch jej vcera zistili velmi zly stav pecene a pankreasu + cukrovku, ktora moze byt sposobena prvymi 2 problemami.

:( :(
Ajuschka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 13

Re: Pes a prednison

Poslaťod renqa » Uto 13.10.2015 17:05

Nám vetoš už pred dvomi rokmi navrhol prednison, kvôli ekzému. Zatiaľ sa držíme aj bez neho, len na šampóne s chlorhexidínom. Leto bolo viac menej v pohode - len labky trochu zapálené. Ale toto vlhko mu nerobí dobre, pod pazuchou
sa mu spravilo mokvajúce ložisko a aj na brušku sa mu spravilo množstvo chrást. Pomaly bude mať 7 rokov a kým sa bude dať, budem ho kúpať a snažiť sa hľadať iné liečebné metódy. Aj keď je teraz momentálne chudiatko celý svrbľavý. :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: Pes a prednison

Poslaťod pigie » Uto 13.10.2015 17:49

Ajuschka píše:Po 8 rokoch jej vcera zistili velmi zly stav pecene a pankreasu + cukrovku, ktora moze byt sposobena prvymi 2 problemami.

:( :(


A ako casto jej kontrolovali pecen pocas tejto doby?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Choroby