Konské mäso

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Konské mäso

Poslaťod bela2001 » Pia 29.03.2013 12:37

Dava niekto psikovi konske mäso,alebo kosti?
My mame moznost im davat kosti z kona a velmi jej to chuti,teda davame iba mäsove kosti.Dostava normalne granule,ale ked mam cas,tak jej dam nejake mäso+priloha a kosti konske,samozrejme surove. Mäso na kostiach je tmave a kosti nie su take tvrde ako hovädzie,velmi jej to chuti a hlavne tie klbove,ale aj rebra ma rada,z toho nezostane nic :yes:
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Konské mäso

Poslaťod Haleth » Pia 29.03.2013 14:55

Tak konské kosti bežne asi nezoženieš :heh: Takže nie, nedávam konské kosti, ale občas, slávnostne dostane čistú svalovinu. A mne osobne surové konské mäso veľmi vonia :hi:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Konské mäso

Poslaťod bela2001 » Pia 29.03.2013 15:13

my mame moznost im davat,tak sa pytam,ci vlastne niekto dava mäso alebo kosti a velmi to mojej chuti :smile:
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Konské mäso

Poslaťod gaidheal » Pia 29.03.2013 15:57

bela2001 píše:my mame moznost im davat,tak sa pytam,ci vlastne niekto dava mäso alebo kosti a velmi to mojej chuti :smile:


:nwm: mne akosi uniká zmysel otázky, máš možnosť, psovi chutí tak o čo ide?
keď by sa nik neozval, že aj on kŕmi, tak s tým prestaneš aj ty? či?

Asi sa veľa ľudí nenájde, čo takým mäsom kŕmi psa, keďže na slovensku nie je oficiálny bitúnok na kone, a je zložitejšie sa k takému mäso pre psov dosť( ak človek sám neporazí koňa , prípadne nebýva pri osade, kde kosti z koňa sú odpad ).

Ale hodíme do témy viewtopic.php?f=17&t=3462 výzvu, že keby sa niekoho chcel zbaviť, tak ho posunieme do potravinového reťazca :yes:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Konské mäso

Poslaťod bela2001 » Pia 29.03.2013 16:03

ja sa len pytam,ze ci su napr. lepsie ako hovädzie,alebo ci nie su nejako nebezpecne,alebo ake maju s nimi skusenosti
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Konské mäso

Poslaťod gaidheal » Pia 29.03.2013 16:26

bela2001 píše:ja sa len pytam,ze ci su napr. lepsie ako hovädzie,alebo ci nie su nejako nebezpecne,alebo ake maju s nimi skusenosti


Čím by mohlo byť nebezpečné? maximálne, ak skonzumujete niekoho miláčika, tak jeho majiteľ ťa príde na oplátku tiež posunúť do potravinového reťazca. Keď si si preštudovala niečo o kŕmení, tak si sa mohla dočítať aj to, že sa používa aj pri rôznych potravinových alergiách, keďže je to málo frekventovaná surovina.

A čo, neprezradíš výhodný zdroj? či susedia prehadzujú kosti cez plot ? :hih:
gaidheal
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 531

Re: Konské mäso

Poslaťod bela2001 » Pia 29.03.2013 18:10

ano,viem docitala som sa,ze je dobre pri alergiach,aj Trainer ma granule-Konske s hraskom
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Konské mäso

Poslaťod hruska » Pia 29.03.2013 18:22

v Metre mavaju kona, ale vidi sa mi to dost drahy spas :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Konské mäso

Poslaťod Mackie » Pia 29.03.2013 18:58

"psie" konske v akcii som vzala aj ja, pre zmenu, zjedli :lol: drahe to je, ale ak sa pritrafi, nevyhodim :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Konské mäso

Poslaťod bela2001 » Pia 29.03.2013 19:02

mojej chutia viiac ako hovädzie,nekrmim len surovou stravou,ale hlavne granulami a ked mam cas,tak davam Barf
ale neskutocne jej chutia
bela2001
Hafan
 
Príspevky: 613

Re: Konské mäso

Poslaťod Haleth » Sob 30.03.2013 15:07

hruska píše:v Metre mavaju kona, ale vidi sa mi to dost drahy spas :lol:

Ja presne v Metre kupujem. Raz za uhorský rok, čo najmenší kúsok, možno tak 3OOg to môže byť. Ale veru, už minimálne rok Lyka koňa v miske nevidela. Kríza.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Konské mäso

Poslaťod bat » Sob 20.04.2013 12:24

aj my obcas davame konske mäso a velmi jej chuti,viac nez akekolvek ine.
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Konské mäso

Poslaťod Sydnei » Str 01.05.2013 12:37

Pre mňa je kôň taký istý maznáčik ako pes ... Takže by som ludí nepodporovala vtom aby ich zabíjali pre jedlo :ach:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Konské mäso

Poslaťod bat » Pon 13.05.2013 21:37

lenze ked to mäso je zadarmo a aj tak by ho zabili,tak preco nie,pes si aspon pochuti,aj ja mam rada koniky,ale co uz zivot je taky
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: Konské mäso

Poslaťod Sydnei » Uto 14.05.2013 17:54

Tak ano máš pravdu . V živote je vela vecí čo by sme radi zmenili ale nejde to . Ale ja by som to svojmu psovi nedala , neodcudzujem nikoho ale ja mám ku koňom rovnako dobrý vzťah ako ku psov . To je také akoby si dala psie maso nejakému zvieraťu , čo by si , predpokladám nedala . Ale v tom máš pravdu , že zabíjať sa budú tak či tak , to že si to maso nekúpim ja to nič nepomôže ani keby si ho prestalo kupovať celé Slovensko .
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78


Späť na Surová strava