MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Výstavy, ktoré už máme za sebou - podeľte sa s nami o vaše výsledky, zážitky a pripomienky

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod katkariinka » Sob 11.05.2013 12:24

Na ceste domov z výstavy. Pocity mám pozitívne, prostredie parku bolo príjemné, počasie vyšlo krásne, výsledok môjho psa tiež uspokojujuci. :) trochu ma mrzí, ze sa opäť nemyslelo na neuznane plemená a tak nemali zaverecky.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod wendy1 » Pon 13.05.2013 10:41

Mne sa vystava pacila, dobry dojem, snad mi tam chybali len nejake kose na odpadky.
Obstali sme celkom fajn res. CAC a res. CACIB.
Mozno by sme dopadli aj trosku lepsie, keby p. rozhodca nas posudil hned a nenechal nas par minut stat v postoji a nevsimal si nas, ale rozpraval so znamym. :ach:
Dve feny co boli pred nami s nami v kruhu posudil za par sekund a moje kocky nechal stat v kruhu pred stolikom otoceny chrbtom ku nim. Bolo to podla mna neeticke, mohol doposudzovat a tak sa vykecavat. Posudzovat ju zacal ked stala uz zle a to nam trochu urobilo galibu. V pohybe bola urcite lepsia a myslim ze aj v postoji, ale stat par minut v postoji pre psa na slnku je urcite namahave. Inac rozhodca mily, len toto sa podla mna nerobi. Aj ten jeho znamy neviem ci by bol rad, ak by predvadzal svojho psa a rozhodca by sa zacal vykecavat so svojim znamym. Takze nam mozno uskodilo to. Ale nevadi. Zivot ide dalej.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod Tatranská Afrika » Pon 13.05.2013 14:54

Tiež sme boli veľmi spokojní s počasím a hlavne s prostredím - krásny, príjemný park.
Pán rozhodca bol príjemný, s výsledkom sme tiež veľmi spokojní, len pomocný personál bol zamotaný - po CAC v triede otvorenej, keď som čakala ako dopadne trieda šampionov, aby sme mohli ísť o CACIBa mi doniesli papiere so zaškrtnutým CACom, ale bez kartičky, že si to mám už zobrať. Po tom, čo sme vybehali res. CACIB som si išla po kartičku a tvrdili mi, že mi u nemôžu dať, keďže to nemám zaškrtnuté v posudku.... potom mi ju dali, ale v posudku mi zaškrtli res. CAC a či niečo zaškrtli aj v kopii, to je vo hviezdach, čo by bola škoda, lebo CACIB sa presunul na nás. :ua:
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod Vikiki22 » Pon 13.05.2013 15:24

No jo. To je tak, keď dajú ako personál kruhu študentov UVLF a spravia im predtým akožekurz a nikdy na výstave neboli. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod katkariinka » Pon 13.05.2013 15:47

vsimla som si, ze aj pri zapisovani do PP boli s tymto akesi zmatky - karticku mali, ale nebolo zaskrtnute v posudku. U nas nastastie vsetko OK.
Ja som si akurat musela vydupat BOB pohar (kedze sme nesli do zavereciek, odmietla som tam cakat) :heh:
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod meggie26 » Pon 13.05.2013 17:50

Mne prišla úroveň výstavy ako niekde v Srbsku v Irigu ... ešteže počasie vyšlo :jop:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod Rebelle » Str 15.05.2013 8:00

mne sa tiez velmi pacilo prostredie, aj pocasie vyslo super... negativnu skusenost mam s organizaciou, ze trvalo riadne dlho kym boli oznacene kruhy a taktiez aj s personalom v kruhoch, kedze vyhral CACIB pes z nasej kategorie cakala som pri vstupe ze ma zavolaju o resCaciba a nic sa nedialo a zrazu uz bol udeleny aj BOB... ked som im to potom vravela tak sa len kukali ze "oni netusia".....
Rebelle
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod katkariinka » Str 15.05.2013 8:05

mne chybal napr. nejaky orientacny planik pri vstupe, rozpis kruhov a plemien.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod bubka » Str 15.05.2013 8:56

ako personal mozem povedat, ze organizacia bola riadne nafigu, ako keby ti ludia vystavu este neorganizovali. Mrzelo ma, ze vzali ako personal samych studentov z kynologie, z ktorych 90% na vystave ani nikdy nebolo a netusili vobec, o com to je. Skolenie nedostali vobec ziadne, netusili co maju robit. Reakcia: "ved rozhodcovia vam uz povedia a ukazu" :ach: potom to tak aj vyzeralo, zaskolovat si zapisovatela rovno na mieste a stat nad nim cely cas, posudky doskrtane, ako sa vkuse mylil a robil hluposti... A ani za to nedostat zaplatena :hmm: :pac:
Chybali tlmocnici - dievcata povedali, ze nevedia anglicky tak co tam budu v kruhu so zahranicnym rozhodcom, reakcia bola - nejako to musite zvladnut. Ludia sa vkuse chodili pytat, lebo nikde sa nedalo dostat k informaciam - napriklad ze vypadol rozhodca a nas kruh 1 a 2 boli zlucene pod jedneho rozhodcu... Vstupy na vystavu nezabezpecene, kedze vchodov do parku je niekolko, ludia si v pohode chodili cez tie ostatne, ziadna veterinarna kontrola... :smile:
Asponze prostredie parku bolo super, pocasie vyborne, tien pod stromami aj pod pristreskami, lavicky, kruhy boli velke priestranne - az na ten malicky zaverecny, ten bol strasny... :smile:
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod wendy1 » Str 15.05.2013 9:46

Mna zase poslali az ku hlavnemu vchodu ze tam robia veterin. prehliadku, ze z ostatnych vchodov pustaju len ludi, cize na toto nemozem nic povedat. Co by som akurat este vytkla a to "vystavovatelom" resp. chovatelom, ze ked som isla okolo desiatej po chodniku ku hlavnemu vchodu tak som na chodnikoch videla par kopiek :kak: Uroven ako oci. O tom musi svedcit aj ich chovna stanica rep. ich IQ.
Ak chceš strážneho psa, nevyber si labradora.
Labrador len zahlási: "Človeče, to nevyzerá na zábavu - počkaj, ukážem ti trezor, a ak dovolíš, podržím ti dvere, kým nenaložíš všetko do auta."

Linda MACFARLANEOVÁ, nar. 1953
wendy1
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031
Bydlisko: Košice

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod Kamelia » Str 15.05.2013 10:06

uroven CHS veru :aplause:

...ja to nepochopim na vystavach vzdy su vsade hovna :vykricnik: a na agility si to poslusne kazdy psickar zbiera a hadze do kosa
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod sjulia » Pia 17.05.2013 8:50

Vcelku som z výstavou spokojná, veterinárna kontrola bola, dievčatá pri výstavnej kancelárii, tie čo dávali tašky z katalógmi sa pýtali v ktorom kruhu sme a aspoň nasmerovali, trafili sme v podstate na prvý šup.

Ale čo mi prekážalo, ako na tejto výstave vždy, že do záverečiek sa človek musel prebojovať cez dav divákov ktorí upchávali vchod - východ :pac:

Nepochopím to, keď mali kruh na ukážky agility hneď pri záverečnom kruhu, prečo ich neprepojili, veď z toho agiliťáckeho mohol byť krásny predprípravný kruh... a hneď by bola úroveň výstavy o niečo vyššia... :no:
sjulia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1021
Bydlisko: Košice

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod miso1926 » Ned 19.05.2013 15:42

Tak tejto výstavy sme sa aktívne zúčastnili my aj naši priatelia. Musím naozaj pochváliť miesto, v parku bolo nádherne a aj počasie vyšlo.
Jediné čo sa mi nepáčilo bola obtiažnosť dostať sa k nejakým informáciám na výstave :ua: Akože hodinu po začatí prijímania psov vyvesili konečne správne čísla kruhov a zoznamy plemien :ach: ale inak pohoda :lol: hlavne že človek nevedel kam sa zložiť :ua: Nakoniec to však dobre dopadlo a kruhy 2 a 4 dali vedľa seba a tak sme mohli byť s kamarátmi zložení pri sebe :lol:
Neviem už presne ako sa volala pani rozhodkyňa v sobotu v kruhu č.2 (mala aj Staffordshirskych Bullterierov) ale u mňa má rešpekt a obrovské plus!! Vytrhnúť majiteľovi psa pri posudzovaní a ukázať mu ako sa správne handlia STB tak to už áno!
A chcel by som sa všetkým návštevníkom a vystavovateľom ospravedlniť za vystrájanie našej crazy dvojky: STB a SH :lol: Sú to najlepší priatelia a tie ich hry, ktoré tvrdo vyzerajú v skutočnosti až také tvrdé nie sú :ach:
Obrázok
miso1926
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod jozef29 » Ned 19.05.2013 22:06

0 bodov celej vystave. Organizacia, rozhodcovia...Hlavne ze kopu policajtov na siroko a tvrde, debilne pohlady, kto som-co som!
jozef29
Nováčik
 
Príspevky: 48

Re: MVP Košice - CACIB 11-12.5. 2013

Poslaťod Bavlnka » Str 05.06.2013 22:58

No, tak nase dojmy. Myslím, že ak by boli nižšie poplatky, mali by viac ľudí res. psov prihlasených, toľko k počtu psov. Prostredie parku je veľmi krásne, vrátane jazierka s vtáctvom. Počasie nám vyšlo super oba dni, aj ked nedeľu vyzeralo, že bude pršať. Takže čo sa týka miesta výber na jednotku.
Organizácia v kruhu: zmätok, v kruhu bol položený stôl, okolo deviatej došli nejakí ľudia a stôl vzali, hned nato na to isté miesto poukladali na seba tri veľke zrezané pne (pen zo stromu) na ktoré sa snažili pripnúť nejaký koberec alebo čo to bolo... bolo to celé nakrivo a rozhodca to asi kvoli tomu ani nevyužil a radšej posudzoval psov na zemi.
Naozaj to vyzerá, že ľudkovia v kruhu boli na výstave asi po prvý raz a bez inštrukcií,? pretože boli aj zle pozapisované výsledky a nevolali psov s majiteľmi do kruhu tak ako mali takže trochu zmätku tam rozhodne bolo.
Stánky predajné bolu vcelku dobré. Záverečný kruh priestorný, čas záverečiek sa ako inak posunul ale to nás až tak neprekvapilo, skor sme ostali zaskočení ked bez prípravnej reči začali hneď prvú súťaž a mali sme čo robiť, aby sme tam dobehli. Nabudúce by bolo fajn ak by moderátor vyhlásil aspoň 5 minút skôr, že sa začína súťaž (pretože začali o 15 minut skor, než povedali, takže logicky sme si mysleli že máme čas)
Takže asi toľko naše postrehy
Ďakujem vám za modlitby o uzdravenie mojej milovanej sestričky!

http://zenobiaslittlesun.webnode.sk/
Bavlnka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 141
Bydlisko: Košice

Predchádzajúci

Späť na Výstavy v minulosti