Hnednutie srsti

Sem píšte všetko ohľadne doplnkov čo pridávate do stravy.

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod unicorn » Uto 23.09.2008 12:52

Offtopic:
dianka píše:p.s.: a ja mam aky box na topanky pouzit???ci ja primalex? savo? bielidlo??? :jazyk:

jednej znamej sa nestastnou nahodou podarilo frknut na cierneho labika vanish a verte ci nie "pomohlo to". mal hnede flaky po srsti :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod dianka » Uto 23.09.2008 15:22

Offtopic: unicorn, vedela som, ze na tomto fore najdem o5 odpoved :aaa: :aplause: :no:
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod puro » Uto 23.09.2008 18:25

no mne cierne psy zhnednu pravidelne pred kazdou vymenou srsti, vcera som si prave vsimol, ze mi uz suka hnedne. maju dost mrkvy v zradle, takze to moze byt tym. ale ked vymenia srst, su znova cierni a leskli, takze to nejako neriesim
puro
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 9

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Štv 25.09.2008 11:35

Oznam o sosovici:
O.i. je dobra na tu ciernu farbu, boli ale obavy z prdenia.
Som mojmu sosovicku uvaril, rozmixoval - nescel. Ako som spominal, ze mu ju ochutim extraktom zo susenych pluc a drziek, to som aj spravil (drzky sa dali vo vyvare rozmixovat, pluca ani zaboha, taxom ten smrad musel pracne nadrobno nakrajat).
Uz treti den papame sosovicku a neprdime! Obrázok
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pigie » Štv 25.09.2008 12:20

puro píše:no mne cierne psy zhnednu pravidelne pred kazdou vymenou srsti

Tak to mame podobne skusenosti. Zvycajne potom hneda vypada a zase je pes cierny. Na hnedo sa mu sfarbuje "stara" srst.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Štv 25.09.2008 12:51

pigie píše: Na hnedo sa mu sfarbuje "stara" srst.

Ale namala by ani "stara"... Su nejake fyziologicke priciny?
Myslim, ze stara srst vam (teda, vasim psiskam :lol: ) pravidelne hnedne preto, lebo na viac karotenu, resp. nedostatok medi reaguje stara srst citlivejsie, ako nova, dlhsie sa tam karoten z krvi uklada; alebo melaminu je dost len na rast novej, ale nie na udrziavanie dlhsie karotenom z krvi farbenej starej srsti. Huh?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod pigie » Štv 25.09.2008 13:02

Tobin - mne to ale nevadi, pretoze viem, ze zacina obdobie plznutia :lol:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Mirka & Tyson » Štv 25.09.2008 14:10

Mojmu ciernobielemu psovi zhnedla cierna srst v na zadku a na zaciatku chvosta ... hmm, doteraz som si myslela, ze mu to "vytiahlo" slnko .. Tobin, na zaciatku spominas, ze za to skor mohli granulky? Aky druh? My mame RC ... dakujem za info.
Mirka & Tyson
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1238
Bydlisko: Modra

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Bibiana » Štv 25.09.2008 15:09

Oh hnednutie.. Modrá dogošnica tiež vždy pred pĺznutím hnedla a niekde zas akoby šedivela- predovšetkým na nohách a na bokoch. Ja som si to primitívne vysvetľovala tým, že živinky idú do nových chĺpkov, aby boli kráásne a zdravé a na staré sa už zbytočne neplytvalo :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Štv 25.09.2008 16:00

Mirka & Tyson píše:Mojmu ciernobielemu psovi zhnedla cierna srst v na zadku a na zaciatku chvosta ... hmm, doteraz som si myslela, ze mu to "vytiahlo" slnko .. Tobin, na zaciatku spominas, ze za to skor mohli granulky? Aky druh? My mame RC ... dakujem za info.

Nam to robili jednoznacne granule (Pedigree papal posledne, chudacisko moje, ale sak mu to teraz vynahradzam)
V granulach sa nevelmi vyznam... Kukni, ci je tam med a kolko, resp. aj obsah karotenu, ale najskor to bude tou medou.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tatiana » Štv 25.09.2008 16:08

to si sa moc nepochlapil s Pedigree :no: tolko farbiv co obsahuju a cudujes ze hnedne :ach: ale nie stale tvrdim ten lesk do hneda bude stale,mam to odskusane na troch ciernych hafoch :smile: Obrázok
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Štv 25.09.2008 23:09

Tatiana píše:to si sa moc nepochlapil s Pedigree tolko farbiv co obsahuju a cudujes ze hnedne

Najprv pozorne citaj, potom kludne pindaj Obrázok :lol: :ha: Farbivo v granulach nefarbi, priciny su ine (hladaj)
Ale nie... :ha: Cierny pes moze zostat cierny, bez debaty, staci vyvazit obsah vitaminov, mineralov... S barfom je to jednoduchsie, v granulach aby sa cert vyznal... Cim krmis?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod lucik » Pia 26.09.2008 5:41

Tobin, podla mna ked ma pes na hnednutie predispozicie, tak bude hnednut, nech mu das zrat cokolvek.. moja fenula zrala v inkriminovany cas maso a zelene veci + zemiaky a ryzu, zhnedla takisto ako ked pred polrokom a rokom zrala granule.. proste je to sezonne - cca v juni, juli a potom september-oktober.. teraz to mala posunute, predpokladam, ze zacne pred zimou..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Ivanka.P » Pia 26.09.2008 8:06

Aj moja chytá medený nádych. Je to výmenou srsti :yes: Ti chlpy čo majú vypadnúť sú medené a rastú nové čierne.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Hnednutie srsti - chcem čierneho psa!!!

Poslaťod Tobin » Pia 26.09.2008 9:18

lucik píše:ked ma pes na hnednutie predispozicie

Ja ti newim... Nemyslim, ze prave hnednutie je dedicne. Farba srsti isteze ano, ale hnednutie... Obrázok. Je mozne, ze pred vymenou srsti cierna hnedne, ale to by myslim postihovalo 2x rocne vsetky cierne psy.
Niekomu to nevadi a neriesi to, mne to vadi, lebo to hrdzavenie dost narusuje Tobov vzhlad - ma napr. hrdzavu sosolku a na tej hlavine to vyzera dost smiesne; no a tak to riesim. A riesit sa to da, aj Tob uz tmavne - keby to bolo predispoziciou, ani Jukel by nemohol robit akciu "black body" pred vystavou a tu pise jednoznacne (link od Kikuly) http://www.lancaster.estranky.cz/clanky/texty-a-clanky/hnednutie: "Za všetko môže karotén obsiahnutý v potrave. Ako vieme, ide o červené alebo oranžové farbivo." A dodavame, ze aj nedostatok medi.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

PredchádzajúciĎalší

Späť na Doplnky Stravy