Agility a zdravie psa na 1.mieste

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod Haleth » Str 10.04.2013 16:42

Ja by som si na to netrúfla ani pri hocijakom plemene. Ani malom, ani strednom, ani veľkom, či zdravom či chorom.
Treba si uvedomiť, že psy skáču (plnú) výšku, ktorá je často rovnaká alebo vyššia ako pes. Rozhodne to nie je dobrá voľba, tak ako PODĽA MŇA nie je dobrá voľba hneď v deň, keď pes dosiahne vek jedného roka mu dať skákať plnú výšku. Na všetko treba ísť postupne. Nuž, ale realita je často niekde úplne inde, že jo...
To je asi tak, ako či trénovať v zime (na snehu a zmrznutej pôde) alebo netrénovať. Sto ľudí, sto názorov.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod tera » Str 10.04.2013 18:42

podľa mňa (teda mojej skúsenosti s jedným malým psom), skákať aspoň nejakú výšku, aby si pes uvedomil, že má nohy :smile: a aspoň minimálna výška neuškodí ani väčším
ale je to môj názor, môj pes skákal (bohužial :ach: ) odmala plnú výšku, a kloklop problémy nemáme, pes absolútne nezhadzuje a tak :nwm:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod Kamelia » Štv 11.04.2013 8:56

...ja som dostala radu ze ci uz u smalla alebo larga do 1roka skocky na zemi ( kvoli vyvoji patiel ), potom postupne zvysovat skocky....slalom ako posledny , hojda ako predposledna...

..v zime necvicit zas kvoli klbom a brat preventivne chondroprotetika a samozrejme zacat oficialne behat az s vysetrenym psom...pritom tych certifikovanych veterinarov na SVK je malo :ua:
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod esster » Štv 11.04.2013 17:38

Neviem či je to presne to čo hľadáš, ale posielam link na článok Silvie Trkman http://kossek.info/index.php/silvia-trkman-clanky/40-silvia-trkman-agility-je-dobre-pro-psy-ii Je to napísané skôr ako príbeh než vedecké výsledky pozorovania jej psov ale má to niečo do seba :smile:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod Haleth » Štv 11.04.2013 18:00

Kamelia ty si dostala radu... No presne o to ide. Každý ti dá inú radu. Tak ako niekto povie, že v zime sa netrénuje kvôli kĺbom, druhý ti povie, že celú zimu trénuje aj v snehu.
Proste je na x názorov po celom svete.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod Offca » Štv 11.04.2013 18:17

AJ tak je to všetko, tak ako všade inde, len zbierka vyššej alebo nižšej PRAVDEPODOBNOSTI. Logicky si riziká odvodí každý. A je len na uvážení jednotlivca, k čomu je alebo nie je ochotný pristúpiť.
A potom je tu ten, na ktorého spadne balkon. Alebo aj ten, ktorý preletí hufom holubov a just ho žiadnym :kak: netrafia.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod vavrena » Štv 11.04.2013 20:20

Borderka Luca (nižšie vo videu) utrpela veľmi vážne zranenia v látkovom tuneli. Potrhali sa jej kolenné väzy aj koleno, mala poškodené stavce, a bedrá. Bez akejkoľvek šance na vyliečenie a s výhľadom dlhej a veľmi bolestivej rehabilitácie s neistým koncom bez šance na uzdravenie sa jej panička rozhodla nechať ju uspať.
Máte skúsenosti so zraneniami z tunela alebo poznáte psa, ktorý sa nejak zranil? Vie k tomu niekto povedať viac, ako sa to mohlo stať? :ua:

vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod katkariinka » Štv 11.04.2013 20:34

preboha,... ale toto uz asi nie je o veku. proste len nejaka debilna nehoda/nahoda...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod šeltie » Štv 11.04.2013 21:28

vavrena trošku tomu nerozumiem vieš to rozpísať ...?
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod vavrena » Štv 11.04.2013 22:02

Práveže neviem, preto sa pýtam. Sa stáva častejšie, že psy narazia do tej pevnej časti? :nwm: Zle sa nasmeruje alebo...?
Alebo je to len fakt blbá nehoda a pes to proste napálil kolenom do začiatku tunela?
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod šeltie » Štv 11.04.2013 22:25

ono keby sa bavime čisto teoreticky je agility dosť nebezpečný šport. štatisticky to tak ale nie je. Keby mame zohladnovat každe rizika kt. potencionalne hrozia našim psom museli by sme ich držať cely život izolovanych. Takže sudiť to video, pes si mohol to koleno "načať " už davno predtým ... moj pes ma tiež zranenie ktore sa prejavilo pri agility, vyšetrovanie ma však dostalo na počiatok problemu a povod zranenia bol niekde uplne inde. Ja ked sa mam priznať neschvalujem take striktne neskakanie a netrenovanie do 1roka. Pes sa potrebuje aj osvaliť samozrejme to nie je hlavny fakt... treba si uvedomiť že puštame psov behať po schodoch, do tažkych terenov, hadžeme im aporty - taniere kt. chytaju v roznych uhloch a roznymi sposobmi ale trenovanie agility namaha klby? Ak by sa robil nejaky vyskum, ktorý by aj tak asi nebol preukazatelny, pretože by sme museli zoohladnovať velke množstvo "respondentov" čo je nerealne ... tak ako preukážeme že napr. DBK sa rozvinula do ťažkeho štádia vdaka agility a nie napríklad nadmernym behom po schodoch alebo namahavym pohybom ? Ono chrbat psa trpí v množstve pozícii kt. bežne psovi neodopierame. Ja osobne sa priznám že so psami skáčem samozrejme do vyše roka to nie je plna vyška . Avšak netrenujeme slalom, hojdačku ani ačko . Ako som sa vyjadrila už v uvode toto je veľmi polemicka debata.
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod vavrena » Štv 11.04.2013 22:43

Jasne, ja sa nebudem baviť hypoteticky a štatisticky, len ma to zaujíma, či sa to fakt stáva, či je to týmto látkovým tunelom. Pes sa môže zraniť hocikedy, aj keď narazí hlavou do steny áčka, ale konkrétne toto zranenie je spôsobené látkovým tunelom, že tie tunely sa vyrábajú veľmi tvrdé alebo sa nepolstrujú vpredu alebo...?
Myslím, že toto je vhodná téma na takéto otázky, teda aspoň jej názov to hovorí.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod šeltie » Štv 11.04.2013 22:55

mala by byt taka pena z prednej časti prave preto aby sa taketo niečo nemohlo stať neviem či tuna bola alebo nie , neviem posudiť :nwm:
Obrázok
šeltie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Nitra

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod esster » Pia 12.04.2013 10:37

Kristina Pudova a Odie na tréningu. Približne v 2 minute sa Odie nepekne rachla do látkača, ktorý nebol nijako lemovaný penou a pokračovala ďalej bez akéhokoľvek náznaku bolesti... Vo videu vyššie ten náraz vôbec nepôsobil dramaticky a predsa skončilo tragicky...
http://www.youtube.com/watch?v=W-zX7nmyfrU&list=UUvM5_7Y379CBnYFg6oLUj4g&index=23
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Agility a zdravie psa na 1.mieste

Poslaťod Haleth » Pia 12.04.2013 11:42

Tá pena by tam tuším mala byť, ale úprimne, ak v takej rýchlosti zle napáliš do látkača, môže tam mať aj neviem akú penu. Ono náhoda je blbec a ešte niektorí psi sú dobrí experti na takéto veci.
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Agility