Trimovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Trimovanie

Poslaťod Lea a Stew » Ned 17.03.2013 20:40

Ja mam parsona, trimujem najprv nahrubo s nozikom a ked uz je to ako tak spravene tak dotrimujem prstami, ale hlavu, usi trimujem uplne len prstami a mam pocit, ze po tych 3 hodinach mi uz zomieraju prsty, bruska uplne odidene ale vysledny efekt stoji za to
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 28.03.2013 19:05

MisheliQ píše:Neviem akú majú foxteriéri srsť , či je to to isté ako srsť westíka, a či ju trimuješ komplet prstami alebo používaš aj nôž, ale prsty by mi odpadli. Ja som dnes tiež oškubala Caesara, ale prsty ma bolia a dnes už viac nestíham. Za 2 hodiny som zvládla toto:
pred a po chrbát
Obrázok

pred a po z boku
Obrázok

takmer hotovo Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Štv 01.08.2013 12:46

Na stretnutí westíkov WESTIE MEETING 2013 sme mali prednášku ÚPRAVA WHWT, ktorej lektorkou bola chovateľka westíkov Andrea Kozlová z chovateľskej stanice White Gallardo (CZ). V úvode nám povedala, že úprava sa môže líšiť od chovateľa ku chovateľovi a toto je jej spôsob trimovania, ktorý jej maximálne vyhovuje a ktorý odpozerala od Angličanov a prispôsobila si ho pre seba. Tak to treba aj brať. MY SME NESMIERNE RADI, že SA S NAMI PODELILA O SVOJE SKÚSENOSTI V ÚPRAVE WESTÍKOV a že sa dnes môžeme s vami podeliť o tieto skvelé nenahraditeľné videá!
ĎAKUJEME a dúfame, že si z týchto videí každý vezme len to NAJLEPŠIE a že vám budú tieto videá len a len nápomocné!

Všetkých 9 časti nájdete na FB stránke stretnutia https://www.facebook.com/stretnutiewestikovSK

A už sú videá aj tu http://www.youtube.com/channel/UC-_hcca ... OPg/videos
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Sob 03.08.2013 17:59

Tak hlava by bola. Nemám efilačky (iba na ľudí a tie mi tú srsť prestrihnúť nechcú), takže som to vzala normálnymi nožnicami. Nie je to dokonalé, ale mám ozaj radosť, pretože sa mi hlava konečne ako tak podarila :)))))

Ešte zadok a boky mi treba a Caesar je hotový!!!
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

EDIT: Výsledok ručného trimovania. Model Caesar. Nie je to dokonalé, ale som rada, že som Caesara vôbec dokončila.

Jedine hlava nie je trimovaná, suknička je podstrihnutá a na vyrovnanie prechodov som použila trimovák.
ObrázokObrázok

EDIT2:
Obrázok
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod Vikiki22 » Uto 06.08.2013 13:51

Pekná práca, MisheliQ. :yes: Ja som Elišku pred 2 týždňami pretrimovala, väčšinou jej zostala len podsada. Teraz by som ju zase pretrimovala a o 2 týždne zas. Dosiahnem postupným trimovaním stály pekný vzhľad? :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trimovanie

Poslaťod foxica » Str 07.08.2013 7:58

Baby, ktoré máte skúsenosti s trimovaním foxov - začala som Foxinu trimovať - zatiaľ máme chrbát, líca, hruď, ale čo sa mi nejako nepozdáva - na konci chrbta má čierny fľak, ktorý je ale po pretrimovaní sivý - ostáva tam podsada a pod ňou malé nové čierne krycie chlpy. Tak neviem, môže to tak byť, alebo to robím nesprávne? Srsť jej ide pekne dole, tak neviem, či ešte počkať, kým jej trochu viac podrastie tá nová? :nwm:
a inak, trimujete aj hruď a brucho? alebo len striháte? Moja tam má už riadne dlhé chlpiská, aj pekne idú dolu, ale - iba po pár kusoch, tak sa pohrávam s myšlienkou, že aspoň to brucho jej ostrihám...
foxica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Trimovanie

Poslaťod MisheliQ » Str 07.08.2013 9:22

Vikiki ďakujem :))
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Trimovanie

Poslaťod Margita » Str 07.08.2013 9:43

mne s aminule podarilo vysklbat Derika tak,ze mu zostala lysina na krku :heh:
foxica- ak ti idu chlpy z brucha tak sklb,ja brucho a slabiny striham tam je to dost citlive,a hrud sklbem,sklbem vsetko,len napriklad na usiach striham,tie okraje a potom to okolo ucha a vnutro prstami ,okolo paciek striham a tak,take casti co su dpst uz citlive a kde je tenka koza
aa s tym vyblednutim,Rody tiez po osklbani vybledol ale po case zase otmavol a na Derikovi som to este nespozorovala
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Trimovanie

Poslaťod foxica » Str 07.08.2013 10:10

Dík Margita :smile: Tak uvidíme, ako sa to ďalej vyvinie. Z trimovacieho noža sa mi urobil škaredý pľuzgier, tak ďalšie dni budem postupovať len ručne. Ja inak trimujem aj uši - celkom dobre to ide. Zatiaľ si nechce nechat otrimovať nohy a boky, brucho je také otázne... Ak je niečim zaujatá, môžem škubať, ak nie, tak sa tvári ako týrané psíča...

mne s aminule podarilo vysklbat Derika tak,ze mu zostala lysina na krku

S lysinami máme bohaté skúsenosti - najmä na hlave. Nedávno sa mi "podarila" jedna priamo nad ňufákom medzi očami :pac:
foxica
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 50

Re: Trimovanie

Poslaťod Wejka » Str 07.08.2013 11:39

ja trimujem všetko okrem slabín. jemne a opatrne aj brucho. raz som ostrihala krk lebo to išlo ťažko a doteraz to naprávam :pac: úplne mu tam zmäkla srsť.. a vlastne všade kde som to čo i len raz prestrihala.. takže radšej len trimujem

trimujete inak aj s tými náprstkami? je to dobré? ja mám dva trimovacie nože, obyčajný od trixie a vivog čo som na výstave kúpila a potom s prstami. ale možno by som zaobstarala nejaký lepší nôž. sú tam rozdiely? sú drahšie nože ako mars a podobne lepšie?
Home is where the dog is
Wejka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418

Re: Trimovanie

Poslaťod Vikiki22 » Str 07.08.2013 12:02

Mne sa niekoľko krát podarilo Elišku vytrimovať tak, že mi zostala temer celá sivá, teda zostala jej len podsada. Ale to nevadí, po 2-3 týždňoch som jej vytrimovala podsadu a pod ňou už bola krátka čierna srsť. :smile:
Ja musím strihať hruď aj brucho, srsť tam má veľmi mäkkú na trimovanie a trimujem tupým trimovacím nožom. To sa mi osvedčilo najviac. Ostré srsť len režú, prstami to ide veľmi pomaly. Tupý trimovací nôž je najlepší. :jop:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trimovanie

Poslaťod majaz » Str 07.08.2013 12:41

Jedna taka nahodou zistena skusenost, pri trimovani westice sopm uz nevedela ako to urychlit a napadlo ma miesto naprstkov pouzit chirurgicku rukavicu. Napodiv to islo lepsie. Takze aj takto sa da pomoct, ked uz cloveka bolia prsty a ma pluzgiere, ktore si musi zalepit, ale potom sa neda zas trimovat.
majaz
Snoopy
 
Príspevky: 187

Re: Trimovanie

Poslaťod kellee » Uto 20.08.2013 21:27

ja teda trimovanie neznasam, esteze mam psa ktoreho treba trimovat, ze?? :lol: :lol:
nejak tomu neviem prist na chut, a ani si toho psa teda neviem upravit, naposledy mi ho kamaratka otrimovala uplne na kratko za co som jej bola neskutocne vdacna pretoze vacsinou vyzera ako keby ho stretla elektrika- neforemna kopa chlpov
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Trimovanie

Poslaťod Vikiki22 » Štv 22.08.2013 14:10

Offtopic: kellee a čo máš za plemeno, ktoré treba trimovať?
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Trimovanie

Poslaťod kellee » Štv 22.08.2013 14:32

kernika :smile:

Obrázok
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť