Český Teriér (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 18.06.2010 6:03

Šteniatka rastú! Majú 3 týždne. :aaa: :jupi: ObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 20.07.2010 13:02

Srdečne pozdravujem! Šteniatka majú 8.týždňov a práve som ich strihal. Rád sa podelím o foto tých loptošov a fešandy. :smile: ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český teriér

Poslaťod leuska » Uto 20.07.2010 19:30

Vlasto,jednoducho nadherne :hi: Tie fuzate ksichtiky,to je moja slabost :ach: :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Český teriér

Poslaťod Vikiki22 » Uto 20.07.2010 20:08

Mňa český teriér dostal! Síce nepoznám charakter plemena, priznávam, že sa mi páči jeho výzor. Prekrásny, ale asi by som si na neho netrúfla! :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Český teriér

Poslaťod vlastimildurcik » Str 21.07.2010 7:11

Zuzka, Viki ďakujeme! Viki a prečo by si si netrúfla? Čoho sa obávaš ? Je to fajn povaha. Maznák, vtierka, oddaný, hravý a pri práci, pracant, radosť a ostrosť.Je to taká moja druhá duša a priateľ zároveň. Ahoj kočky. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Luculka » Sob 31.07.2010 5:49

Ahoj Vlasťo, a ktorýže bude ten Tvoj ? meno je už vybraté ?
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 02.08.2010 11:59

A nie je veľmi tvrdohlavý? Či ako ostatní teriéri?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 02.08.2010 15:41

Ahoj kočky! Lucka, pozdravujem aj manžela. Lucka, my si nechávame Amadeusa. Šteniatka sú od piatku tetované a chystajú sa do sveta. Mená : Alba, Ajcha, Adam a Amadeus. Poznám ich povahy dosť dobre a rád by som si ponechal aj Ajšu pre jej eleganciu a aj ostrosť je fajn. Alba, tej z očí nič dobré nekuká. Je velmy ostrá. Adamko, bitkár a simpaťák. Na exteriér zatiaľ aj poslepu by som vybral. Vikiki22, u ČT je iná povaha. Treba pozrieť štandard plemena. Jedna naša kamoška čo chodíme vystavovať, tak povedala ( po spoznaní Lotuska), že je prekvapená tou priateľskou povahou. Vôbec jej nepripomína povahu teriéra. Pri práci je to trocha iné: tam sa prejavuje ostrosť, ale zároveň používa rozum. Nejde tak na telo napr. diviaka ( čo je dobre), ale má vinikajúci čuch. Zatiaľ páááá... :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Luculka » Str 01.09.2010 15:19

Vlasťo, našla som u Lenky-Buddy super foto z vikendu z terierom už aj s malým Amadeom:)
http://chlapci.rajce.idnes.cz/Vikend_s_ ... 270087.JPG

* 17.2.2011 prečistená téma od OT. (Vikiki22)
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod vlastimildurcik » Str 27.04.2011 6:12

Ahojte všetci priaznivci DOGFÓRA ! :ahoj: Dávnejšie som tu nebol, preto trocha oživím plemeno )) Na fotkách je rodinné stretnutie, ktoré sa konalo na Slnečných jazerách v Senci. Z ľava: Zinka Kalifa bohemica ( mama ), Alba Nartoun Reca ( dcéra), Ch.Lotusko Zlatá Chara ( ocino ) a syn Amadeus Nartoun Reca. Na stretnutí chýbali Aischa a Adamko .. No tuším som zabudol nahrávať fotky ((( zopakujem si to a pridám ))
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod bonynka » Pon 04.07.2011 9:53

Ahojte všetci priaznivci plemena český teriér...V posledných dňoch prebehlo (snáď úspešne) párenie našej Gabby z Vrculky so psíkom z nemeckého chovu Sobec von Klanovice. Ak by niekto mal záujem o šteniatko českého teriéra neváhajte ma kontaktovať. Šteniatka budú na odber cca 24.10.2011 (ak všetko pôjde podľa plánu).:)
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod bonynka » Ned 04.09.2011 11:02

Dňa 25.08.2011 sa nám narodili krásne šteniatka českého teriéra zo spojenia ICH. Gabby z Vrculky a Sobec von Klanovice - nemecký pes. Predám šteniatka českého teriéra s PP, zostávajú 2 psíkovia nepredaný. Krásne šteniatka, nádejne do chovu, vhodné na výstavy, na poľovačky, na agility aj ako domáci spoločník. K odberu cca 15.10.2011.
v pripade zaujmu nas nevahajte konataktovat 0905622335, alebo bonynka@hotmail.com
http://www.nornik.sk
bonynka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 48

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 14.03.2013 8:43

Oznamujem priaznivcom Českého teriéra, že sa nám narodili šteniatka, vrh "B"po overenom spojení a veľmi úspešnom vrhu "A". 2 fenky a psík. Otec: Ch. LOTUS Zlatá Chara a matka: Zina Kalifa Bohemica. Šteniatka "A" tohoto spojenia sú mimoriadne exteriérovo úspešné s loveckými vlohami. Napr. Nartoun Reca AMADEUS je vo veku 2r. už ChSK,GCh,KCh.a teraz sa stal TOP Český teriér roku 2012 ! Vlani bol vystavovaný len 9x na medzinárodných výstavách a 9x BOB!!! Vyhral kvalifikáciu na CRUFTS :-)...Český teriér je vhodné plemeno aj do domácnosti. :smile: :jupi:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod jakut » Sob 16.03.2013 0:34

Gratulujem, teším sa fotky šteňúchov :jupi:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Český Teriér (FCI)

Poslaťod Margita » Ned 16.12.2018 7:47

téma trošku neaktívna,ale pridávam sa K majiteľom aj ja :lol: Prešli sme 1200km ,počasie miestami divoke,ale mala Adelka Je už doma,inak strašne zlate stenko :hi:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI