Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Pon 07.01.2013 12:38

pali píše:Počas dňa Rexa veľmi aktívna nie je, pri prechádzke a hraní na záhrade však prejaví svoj temperament. Celkom pekne reaguje na aportík, na cvičáku ju figurant veľmi nezaujímal, skôr štekala na ostatných psov, na ulici si pozorne všíma okoloidúcich, je nedôverčivá voči cudzím. Neznáša ostatné sučky, čo je pre Ca de bou typické. Alano by mali byť zasa znášanlivejší, pretože sa používali na lov vo svorkách. Moja sučka mala v 12 mesiacoch DBK A/A (neoficiálne, musím to dať urobiť ešte raz :ua: ), v lete mala 30kg, vpohode zvládala so mnou behanie cca 50 min, ani pri výletoch do prírody neprejavovala známky únavy (raz som poblúdil, a "podaril" sa mi urobiť 12 h pochod).
Alano však bývajú temperamentnejšie a náročnejšie na pohyb.


Ahoj Pali, rozmýšľam o sučke Ca de bou, chcela by som totiž do svojej teriérskej svorky, ktorá absolútne nestráži aj "niečo" strážne, no podľa toho čo som čítala si veľmi dobre nvm predstaviť koexistenciu s Ca de bou, výzorovo sa mi páči najviac zo všetkých dôg. Moja výška je 159cm, a trúfla by som si na takúto spoločníčku. "Len" mám obavy ako by vyšla s mojimi sukami. Jedna z nich je totiž dosť trafená, hlavne pri aportovani sa mení hra na súboj :ach: Skúsim sa ešte popýtať priamo v chovke na povahy týchto krásnych stvorení. Nie je to akútne, ale už konečne viem, že budúca parťáčka, by mala takto zhruba vyzerať.. Totiž zo všetkých plemien,ktoré som pozerala sa mi najviac páči, a to hlavne v tom zmysle, že mi sedí povaha, výzor, LEN ešte aby zapadla do našej 4 člennej psačej svorky. :nwm:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pon 07.01.2013 16:21

Všetko sa dá, aj keď to možno nebude jednoduché :) Psie zápasy boli na Malorke zakázané až v roku 1940, a na mnohých psoch to dodnes poznať. Bolo by treba vybrať miernejšie stena po rovnakých rodičoch. V spolupráci s chovatelmi také isto nájdeš ;)
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Str 09.01.2013 9:22

No asi bude najlepšie navštíviť osobne dáku chovku, už som volala s pánom čo je od BB má dve sučky, trochu som sa povypytovala: tiež sa stane, že sa tie jeho posekajú,uvidíme. Dík za odpoveď, ak máš nejaký väčší prehľad okolo choviek, vedel by si mi odporučiť nejakých miernejšie povahy, konkrétnych psov :angel: Niekde som sa dočítala, že s istými jedincami robia aj canisterapiu.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Str 09.01.2013 9:45

"Mallorská doga a jorkšírský teriér nejsou typická plemena pro canisterapii. V ČR jsou pouze 2 mallorky, které canisterapeutické zkoušky mají. Angie Beautiful Sugar flower a Aladin Dino Snug. "
http://www.zottig.estranky.cz/clanky/ca ... mahat.html

Beautiful Angie pochádza zo stanice Zottig:
http://www.zottig.estranky.cz/clanky/ma ... lower.html

Angie je krásna sučka, povahovo je asi tiež miernejšia :no:
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Štv 10.01.2013 12:09

:yes: :yes: Ano, už som v kontakte s E.Pelinkovou, začiatkom leta čakajú prírastky zlatej farby, každopádne by som behla na nezáväznú návštevu.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Pia 11.01.2013 9:58

Nevieš, po ktorom psovi budú šteniatka?
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Sob 12.01.2013 10:22

Ak som správne pochopila tak po Angie, ale ešte si to overím.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Sob 12.01.2013 11:24

Matka bude Angie, myslel som otca :-)
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Sob 12.01.2013 12:22

Mohol si napísať s kým prebehne krytie, Ok spýtam sa.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Štv 17.01.2013 17:43

Pravdepodobne Badhir od Soutoku Orlic.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Alak » Str 13.03.2013 13:25

vcera som akurat pozeral niejake videa na youtube a narazil som na toto asi to bude tato malorska doga pri praci celkom svizne psi ked vedia spracovat dvaja byka

http://www.youtube.com/watch?v=ZHPJ8Y0pwEM

ties rozmyslam na druhym psom us dlhsie a tohto dam do zoznamu uchadzacov :) ale viac sami pacia tie co maju take velke hlavi jak buldog nez tie z mensimi
Alak
Šteniatko
 
Príspevky: 93

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Str 13.03.2013 17:36

Alak, na tom videu ide o Alano Espanol. Veľmi dobrá chovka je v Poľsku pri našich hraniciach, nájdeš ju aj na Facebooku ako Vengo Alano Espanol :no:
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod Alak » Str 13.03.2013 17:41

aha, no preto mi tam nesedeli tie kupirovane usi
Alak
Šteniatko
 
Príspevky: 93

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod pali » Štv 14.03.2013 12:48

Veľmi dobrá charakteristika plemena, povahy, využiteľnosti, vzťahu k ľuďom a iným psom sa nachádza tu:
http://cadebou.cz/plemeno.php :yes:
Aspoň na moju sučku tá charakteristika sedí, až na tú využiteľnosť pre canisterapiu na konci. To by musela byť celkom iná línia - ako napr. Beautiful Angie Sugarflower...
pali
Snoopy
 
Príspevky: 116

Re: Malorská doga / Perro dogo mallorquin (Ca de Bou) (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Uto 27.08.2013 10:15

Na známosť sa dáva, že 9.8.2013 prišli na svet Ca de Bou šteniatka a to http://www.zottig.estranky.cz Pali otec je nakoniec DJaB NOKAUT Kolekciya Zolotoy Lisi.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI