Kŕmenie pred pretekmi

Sem píšte všetko ohľadne agility.

Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Str 17.09.2008 13:02

Neviem kam s touto témou, či do kŕmenia alebo sem, keď tak presuňte :smile:
V sobotu vyrážame na naše prvé závody :aaa: a tak ma napadlo, ako to spraviť s kŕmením. Baby sú zvyknuté jesť ráno a večer. Ale dať im ráno normal raňajky a potom po nich chcieť neviem aké výkony by asi nebola výhra. Takže ich nechať celý deň hladné? To zas budú neznesiteľne otravné a stále zňuchávať niečo pod zub. Alebo dať nejaké ľahšie raňajky? Aké? Zvažovala som spraviť nejaký vývar a ráno to do nich natlačiť, prípadne s trochou mäska, to by sa malo postarať o tekutiny aj o čiastočne zasýtenie. Čo myslíte? Díkes :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Poca » Str 17.09.2008 13:04

Rob tak ako to robis pri treningu. Nieje vzdy vyhrou vyhladovat psy ked na to niesu zvyknute. Niektore psy robia lepsie hladne, ale ja svoje cvicim ked su najedene (nie tesne po, ale normalne rano), tak aj pred sutazou im dam jest, aby boli dusevne v pohode, pripadne nezjedli ineho psika alebo usporiadatela.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Str 17.09.2008 13:12

Tréningy máme poobede, takže tam to vôbec neriešim a ráno normálne kŕmim. A práve to vyhladovanie sa mi moc nezdá, aj keď sa tvrdí, že pred cestou autom a pred záťažou nekŕmiť. S cestovaním problémy nemajú, ani najedené, takže to by malo byť OK. A s prázdnym žalúdkom by sa mi Gili asi zapichla k najbližšej voňavej aróme a behať by som si mohla sama :ach: :ha: Takže asi skúsim nakŕmiť niečím ľahším.
Ešte ma tak napadá - potfory v neznámom prostredí, kde sa niečo deje, hodne málo pijú. Síce už nie je moc teplo, ale aj tak. Preto ma napadol ten vývar, to by mohli vypiť a ako tak sa zásobiť.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Poca » Str 17.09.2008 13:17

jj, trochu si privstan a daj sa im nachlipat vyvaru, nech nebehaju s plnym bruskom. Ja ked idem v sobotu na cvicak na 9.00, tak vstanem o 6 alebo 7, nachovam psy a spim dalej.. skus to.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Str 17.09.2008 13:37

No my už pred 7 vyrážame, takže skorý budíček nás neminie. A štartuje sa tuším až nejako 9:30, takže to by im mohlo nejako vytráviť. Kujem :smile:
A dávate psom pred očakávaným výkonom nejaké energetickejšie žrádlo? 1 deň pred? Alebo viac? Pridať nejakú masť? Teraz sa pýtam všeobecne, pri týchto sranda pretekoch to myslím riešiť nemusím, ale čo ak raz náhodou :lol:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Lenka.Buddy » Str 17.09.2008 15:21

ja by som si ráno trošku privstala a dala im papať,ak sú zvyknuté..ja napr nedávam vôbec pri tréningoch...kvoli tomu,že by to vyložil v buse..chudáčik :ha: ale už skúšam po troške mu aspoň dať aj ráno..šak je to ešte krpec
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Str 17.09.2008 15:32

No ráno žerie šteňa kolo 60g granulí. Obávam sa, že aj keby to zožrala o 6, tak jej to o 9 ešte veselo bude ležať v žalúdku. Preto zvažujem radšej to mäsko a nejaký vývar, to by mohla ako tak pretráviť. O hlade ich teda určite nenechám, to som už rozhodnutá :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Poca » Štv 18.09.2008 6:53

Ja som davala energetickejsie zradlo tak par tyzdnov pred sutazou, ked bol trening intenzivnejsi. Teraz pri tychto psoch to neriesim. Den ako kazdy iny..
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Betka » Štv 18.09.2008 18:06

No nad týmto dumám aj ja :ua: , či pred BR labkou kŕmiť. Jesť jej dať musím, lebo potom požiera sprostosti, a zase keď je najedená je hrozne lenivá.. Ona aj bez toho :lol: , ale vtedy viac.

Dennú dávku jedla má cca 900g, rozmýšľala som že si privstanem a dám jej 450g kuracie surové chrbty, štyri, ale to je dosť nie? Či len 2 chrbty? Ja neviem ... :ua:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Iwka » Štv 18.09.2008 19:35

ja krmim len vecer , a dam jej polovicnu davku...
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod kikula22 » Pia 19.09.2008 5:46

Ja mu dam poriadnuu daavku vecer. On je zivý aj ked ma v sebe 2kg masa. ALe tak pre istotu :yes: A rano sa pojdeme vykakat a sup do auta :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Pia 19.09.2008 8:34

No dať im večer polovičnú dávku a ráno nič, tak sa so mnou asi vôbec nebudú baviť :smile: Večer dostanú normal a ráno trochu a snáď to bude OK.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod zeane » Pia 19.09.2008 9:02

Sunny a na pitie im zober ten vývar a máš to poistené :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Pia 19.09.2008 9:13

Jj, zoberiem, má byť relatívne zima, takže by to mal prežiť bez pokazenia.
Offtopic: Len po včerajšom tréningu rozmýšlam, že by som mala zobrať nejaké ukľudňovadlo. Také boli vytešené po týždennej pauze, že sa na skok odrážali meter pred prekážkou a rovno hlavou napálili do nej :pac: Samozrejme potom patrične zazerali na prekážku, prečo ich tá sviňa udrela a že oni teda cez ňu skákať nebudú. Ach jaj, bude to funny aj bez ohľadu na kŕmenie :ha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Kŕmenie pred pretekmi

Poslaťod Sunny » Sob 20.09.2008 20:14

Tak sme mali ráno vývar a mäsko. Gili sa napojila statočne - v nestráženej chvílke vychlípala aj polku Mončinho (neviem, kde mala Monča oči :ach: ) - a cestou na preteky sa pochcala v búdke :pac: A to sa pred cestou venčila nejakú dobu po papaní. No neva, nabudúce dám väčší pozor :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Ďalší

Späť na Agility