Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Plemená psov uznané a provizórne uznané FCI a organizáciami oficiálne spolupracujúcimi s FCI

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod Baša & Nelly » Štv 06.12.2012 17:42

ahojte :ahoj:
pridávam pár fotiek nášho nového člena rodiny ,malé bordelátko Dorotka :smile:

Obrázok
Baša & Nelly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Maďarsko, Rajka

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod Baša & Nelly » Štv 06.12.2012 18:11

Obrázok

Obrázok
Beagle & Border
Baša & Nelly
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Maďarsko, Rajka

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod stella karpatica » Pon 25.02.2013 20:25

Pre všetkých milovníkov, chovateľov aj všetkých ktorým sa páči plemeno border terriér mám exkluzívnu novinu.

Práve v týchto dňoch sa rodí za riekou Moravou samostatný český border terrier klub www.brtcz.cz

Členom tohto klubu sa môže stať každý, chovatelia aj nechovatelia, poľovníci aj nepoľovníci, agiliťáci, majitelia borderov gaučových aj kobercových, proste každý kto má border terriéra rád.

Koho táto informácia zaujala, nech navštívi stránky a pridá sa, priloží ruku k dielu, pretože bude treba každého kto to myslí s týmto malým veľkým terriérom skutočne úprimne a vážne.

www.brtcz.cz
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Sob 02.03.2013 13:24

Stella Karpatica :jop: Baša a Nely vitajte na DF :ahoj: Dorotka je krásna slečna.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod SilviaGSD » Pia 05.04.2013 18:51

Ahojte :)
Tu v tomto odkaze je Démon. Je to kríženec Border teréra a nemeckého ovčiaka.
Majitelka ho zapojila do sútaže, kde môže vyhrať objok a potrebuje naviac like, takže všetci facebookáči, prosím vás veľmi pekne Dajte like ...Všetkým moc dakuje! :3:

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod Vikiki22 » Pia 05.04.2013 18:56

NO s border teriérom? To vážne? :oo:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod SilviaGSD » Pia 05.04.2013 19:58

Viki, áno :smile: Je to užasne pracovitý pes :jop:
Obrázok •Deutscher Schäferhund/Max von Stephanitz/1899/ Germany•Obrázok
Facebook: .com/pages/Nemecký-Ovčiak-je-moja-láska/225587770842135
SilviaGSD
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 169
Bydlisko: Rosina,Žilina

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod MisheliQ » Štv 09.05.2013 21:06

Obrázok
PŘIŠLO NÁM NA MAIL...

Ahoj všichni,
prosím o rozeslání této fenky-border teriér s PP (Arta z Hradecké přehrady), 6 let. Hledá akutně domov-majitel se na ní vybodl, žije u jeho otce, který se o ní a zbytek smečky moc nestará, již jsem jednu fenu od nich odebírala a umístila do nového domova.

Fenka je výrazně srsťově zanedbaná, nic moc živená, žije v kotci, krmená granulemi tzv.šrot a to v ne velkých dávkách. Zvyklá na psy i feny, údajně je klidná ale vhodná spíš jako jediný pes. Nemá lovecký výcvik.

Nachází se v okrese Rokycany, po dohodě jí mohu zhruba do 100 km někam přiblížit na své náklady (Západní a Střední Čechy).

--
Lenka Šilhánková


776 877 510
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =1&theater
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod martinmatt » Pon 16.09.2013 21:09

Trosku na ozivenie vlakna. Priatelka ma dvoch borderov a dnes pocas prechadzky sa usli nejake fotky aj im. :smile:

Obrázok

Obrázok
Obrázok
martinmatt
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 18
Bydlisko: KE - okolie

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Pia 20.09.2013 6:40

martinmatt krásavci, ako ste na tom s poslušnosťou? Moji sú dosť tvrdohlaví :hi:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod laski52 » Pia 20.09.2013 17:58

Ahoj mame Border teriiera vola sa Eddie ( Iason Hanter Krisbark) farba blue tan. V teme furminator mi odporucili tuto temu kedze sa tyka bordra. Chcem sa opytat co pouzivate na starostlivost o srs a ci niekto pouzifa furminator oplati sa to kupovat pre tot plemeno. Ma 5 mesiacov v styroch mesiacoch sme ho s manzelkou trimovali proste sme vytrhali co islo lahko nikdy predtym sme s tym nemali skusenost a ediemu to doslovne lahodilo. Priznam sa ze aj nas to velmi fascinovalo. Drzime ho vo ku vo voliere ked sme v praci aby bol v bezpeci a chcem aby bol navyknuty na chlad aby ked ho vezmem v zime na diviaky mu v snehu nebola zima. Je to uzasne plemeno chodzu na voditku a jazdu bicyklom zvladol za den. A co ma tesi najviac je krasne hlasity so zverou nemal kontakt ale zacalo to s lopatou potom som to preseďal na kopyto z jelenice je radost pozerat ako hlasi a ako ho to bavi.
laski52
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Ned 22.09.2013 7:00

laski52 jednoznačne furminátor odporúčam, je výborný na odstránenie podsady! A bordéri milujú zimu, treba mu dať do búdy seno, a psík je vždy v čistom a teplom. Ja mám psov vo voliére tiež len pre ich bezpečnosť, keď nie sme doma: ploty totiž nie sú 100%-né, inak sú voľne pustení. Sú to veľmi spoločenskí psy, takže celodenný pobyt psa vo voliére, je pre nich ten najtvrdší trest.
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod laski52 » Ned 22.09.2013 21:32

Presne ako vravíš ja som zvolil tuto možnosť ako jediné východisko keď nikto nie je doma a viem že nebehá kade tade poprípade že žiadnemu susedovi nedrhne hydinu. Ale každý sa mu snaží venovať čo najviac času. Dnes sa perfektne prebehol po lese po akomkoľvek teréne a urobilo mu to fajn ani nechcel vyjsť z prepravného boxu. Takže vravíš na furminátor áno a aká veľkosť je najvhodnejšia. Čo ešte používaš na úpravu srsti.
laski52
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod kotrmelc » Pon 23.09.2013 9:01

Ahoj, takže ešte trimovací nožík, čo je viac menej hrebeň, má drevenú rúčku, ale tá časť na vyčesávanie je kovová. No a samozrejme prsty, čo často vzdávam, ale priateľ to má ako relax, ja nemám takú silu v prstoch. Veľkosť furminátora? No mi máme ten najmenší, ale prijala by som aj ten väčší (na partie ako sú chrbátik). Ale moc to neprežeň na zimu psíka tá srsť chráni, a keďže je aj vo voliére, nechaj ho zarásť...Ale teraz keď ho zbavíš tej odumretej srsti,do zimy nahodí druhú :jop: A netreba to preháňať ani s kúpaním, ten maz tiež izoluje :hi:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Borderský teriér / Border Terrier (FCI)

Poslaťod laski52 » Uto 24.09.2013 7:03

Teraz planujem len vysklbat rucne to co pojde z krycej a v zime sa ho ani nedotknem potom az na jar. Necham ho na zimu zarast aby mu nebola zima. Neviem ci sa mam s cim chvalit ale ja som ho este ani raz nekupal mozno 2 krat plaval v rieke ale to bolo vsetko ved je to pes a drzim ho vonku tak si ten svoj pach moze ponechat samozrejme ze planujem ist aj na vystavu tak tam bo budem musiet vymyt ale inac si myslim ze mu to nevadi. Afurminator planujem az na jar. A chcem sa opytat kedy s nim treba ist na prve skusky a z coho aby som ho mohol uchovnit viem ze z vystavy musi mat exterier velmi dobry alebo vyborny. A bud pojdeme na BL alebo FSMP.
laski52
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená psov FCI