intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod kikamax » Uto 29.05.2012 16:22

odkedy som mojmu havinovi (čivka) nasadila intestinálne Hills i/d tak síce hovienka vyzerajú lepšie, ani mu tolko neškvrka v bruchu, ale strašne púšťa plyny. V čom to môže byť? Dovtedy jedával len varené mäso, občas s ryžou, ale mával často hnačky a hovienka stále riedke . Tieto konzervy mu moc nechutia, tak mu ich trošku miešam s vareným mäsom. Mal také isté Eukanuby, aj od nich mal zvýšenú plynatosť. Hoci ako hovorím, kvalita hovienka je lepšia, ani mu neškvrka v brušku.
kikamax
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod Whip it » Uto 29.05.2012 16:48

viewtopic.php?f=11&t=7127
viewtopic.php?f=11&t=795

Ja si myslím, že tie redšie :kak: mala z varenej stravy (pokiaľ si nedodávala vápnik a ďalšie prvky). Plynatosť je z nadúvania, nepoznám zloženie intestinal diet, ale pokiaľ je tam namraky obilnín a kukurice, tak to môže byť z toho. Osobne si myslím, že nie je dobré miešať konzervu s mäsom - zas len rozhádžeš pomer Ca:P a :kak: bude pastovité. Hills mu z problému nepomôže, akurát to teba bude stáť mraky peňazí. Za to môžes psíkovi dopriať to, čo mu chutí - ak teda vravíš, že varené. Len mu to trošku uprav tak, aby sa upravila aj stolica.
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1828

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod Marco Varhol » Uto 29.05.2012 17:00

No ak by som sa mal rozhodovat o kupe konzervy tak urcite to nebude Hills RC ci ini nadnarodni srandisti.

Pozri sa na zlozenie? Hills s oblubou pouziva sojove bobule koli vlaknine a vajecny odpad. Napis zlozenie a kup si poriadne intestinal konzervy a dokup psyllium.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod kikamax » Str 30.05.2012 14:59

zloženie Hills: ale nepíšu aký pomer: mäso a vedľajšie produkty živočíšneho povodu, obilniny,vedl.produk.rastl.povodu, vajcia a vaječne derivaty,minerály, vysoko strávitelne zložky morčacia pečeň, vajce, ryža, zemiak.múčka.Proteiny 7,3%, tuk 4,1, vlhkosť 71,8, vlaknina 0,2, popol 1,9 + nejaké minerály a vitamíny.
No ale však, aké ešte iné intestinálne konzervy? (RC, Hills, Eukanuba) Neviem, či má Trainer nejaké. To psylium k tomu pridám.
Ináč, mojmu mačaťu strašne chutia (jasne že dávam len na zamaškrtenie). Mojej čivke nechutia, musím ho klamať ešte pridaním voňavého mäska. A že po čase, ked si zvykne, tak mäso preč. No ale tomu veľké nádeje nedávam, bez mäsa to asi žrať nebude.
Ináč, moja čivka má už 6 rokov, a v podstate nebol nikdy v poriadku s hnačkami a hovienkami na varenej strave (a teda vyskúšala som všetko: králičie, morčacie, hovädzie, ryžu bielu, naturál, varenú mrkvičku, ovsené vločky). Granule nežerie. Teraz má aspoň hovienka ako-tak.
kikamax
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod Marco Varhol » Str 30.05.2012 19:48

ale nepíšu aký pomer: mäso a vedľajšie produkty živočíšneho povodu, obilniny,vedl.produk.rastl.povodu, vajcia a vaječne derivaty, :haha:

Tak a toto co stoji? 30 centov ci viac? Dobre nechapem ako niekto za tuto :kak: aj plati.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod kikamax » Str 30.05.2012 20:19

jedna Hills 360g=3Eur. A ešte som ich navyše kúpila 10 kusov. A čo mám teda dávať havinovi? Lebo ja som už v koncoch. S varenou stravou som to skúšala všeliako, a netrafila som sa ani raz. Tak som si povedala, že teda tie konzervy. Aj to vyzeralo lepšie, až na tú plynatosť. Lebo napr. má aj pankreatitídu - asi- rozbor krvi na pankreas mi nikto - 5 vet u nás nevedel vysvetliť, bola som s tým aj na JAGGY, tam boli aspoň trošku zrozumitelnejší, ale tiež poriadne stále neviem, čo je môjmu psovi). Preto som skúsila tie konzervy.
Tak čo mám teda robiť??????
kikamax
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod vavrena » Str 30.05.2012 20:25

3 eurá? za 360 gramov?? Si robíš srandu. :oo:
A surovú stravu ste skúšali? Meniť pomery vlákniny, mäsa, kostí? Niečo mu určite sadne.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod Marco Varhol » Str 30.05.2012 20:47

Ja teda neviem aky stav teda momentalne je. Pretoze pankreatitida je vlastne to, ze traviace enzymy nemozu plnit svoju funkciu, kedze maju blokovany vstup a traviace stavy sa dostavaju do pankresau. V tomto pripade vznika vysoka plynatost a exkrement poriadne smrdi.

Ked si kupis intestinal konzervu mozes riesit maximalne pripadnu hnacku ale nie cinnost pankreasu. Slovo intestinal alebo presnejsie Bowel Disease znamena ze tento produkt sa podava pri crevnych problemoch napr. pri zapale.

Ale kedze nic o zdravotnom stave neviem je to len o skuskach aka vlaknina v strave mu zastavi plynovanie. Podavaj stravu castejsie ale v mensich davkach. Skusil by som kozie maso s davkou psyllia.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod kikamax » Štv 31.05.2012 15:17

dobre, idem zháňať kozie mäso. Má byť surové. alebo varené? (moja čivka v živote nejedla surové mäso, ani žiadne kosti, tie by museli byť asi pomleté, lebo môj pes hltá, nežuje). Dávala som aj Kreon na pankreas (aj to jedni hovorili, že 5 kusov ku každému jedlu, tj. 10 denne, podla mna konská dávka pre tak malého psa. Druhý vet, že stačí 2 s jedlom, v Brne, že Kreon vysadiť....takže môžem si vybrať asi čo chcem).
kikamax
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: intestinálne konzervy (Hills) a plynatosť

Poslaťod Marco Varhol » Štv 31.05.2012 16:45

Doplnit 1 kavovu lyzicku psyllia a maso casto v malych davkach. Neskor zacni miesat s polentou
http://www.atos-dog.sk/product/stuzzy-dog-nz-special-menu-kozie-maso

Kreon sa nasadzuje len v pripade stavu, ktory som popisal vyssie.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham


Späť na Konzervy