Butcher's a Lathams

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Kala Kajča » Uto 03.04.2012 19:46

My sme dnes kupili lathams lamb and rice tak uvidíme nezdali sa mi moc mastné ale no :ua:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod bibi25 » Sob 07.04.2012 17:25

Potom daj vediet ako hafanovi chutili :no: A ci nemal po nich nejake problemy.
Obrázok
bibi25
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: PN

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Marco Varhol » Ned 08.04.2012 9:43

Kala Kajča uz je aj v Tesco na Slovensku? Co stoji vrecko tiez 15£. Chemicka kvalita za rozumnu cenu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Puk » Ned 08.04.2012 12:07

Včera som v Bille videl ďalší zázrak : 10 kg za 7,99 €. Názov som si radšej nezapamätal a ani "zloženie" nepozeral. Vychádza mi to tak pri všetkých tých bočných nákladoch, že výrobná cena kila tohto "kompletného neuveriteľna" by mohla byť asi 25 centov. Vyvstáva otázka, čo dnes za 25 centov ako "surovinu" nakúpim. Piliny? Niekedy nechápem, prečo veterinárna správa takéto jedy vôbec povolí pustiť do predaja...
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Marco Varhol » Pon 09.04.2012 8:52

V UK si Tesco zadava bezne krmiva pre svoju siet pod 3£/10kg. Na Slovensku sa krmva pre rozne siete vyrabaju vacsinou v Madarsku.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Kala Kajča » Pia 13.04.2012 6:38

Tie lathamsi by som už asi nekúpila sú totálne suché a psovi nechutia ale čo už musíme ich dojesť možno ešt vyskúšáe acana ale vidím to tak že to moje psisko je iba RC :ua:
Zazrel som v psích očiach prchavý výraz pobaveného pohŕdania a som presvedčený, že psi si v podstate myslia, že ľudia sú blázni.
http://crazylucky.weebly.com/ http://www.mkatatry.estranky.sk/
Kala Kajča
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 420

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod renqa » Štv 07.02.2013 16:02

Dneska mi pes zase vymýšľa, od rána nič nejedol, tak som mu kúpila konzervu Butchers so zverinou. Je na nej napísaný podiel mäsovej zložky 51 %, tak som zvedavá či sa z toho zo :kak: alebo nie.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod stella karpatica » Štv 07.02.2013 17:49

Ked od rána nič nejedol, tak nie je hladný. Možno je prekrmený alebo má ramadam...
Mne ked jeden zo psov jeden den nežerie, tak mu misku za pol hodiny vezmem, aby ju stále nefetoval a ked mu ju dám po 24 hodinách, tak vždy zase žerie.
Medzi tým si možno požerie trocha trávy alebo mu ponúknem starý chleba a ešte sa mi nestalo, aby svoju porciu z predošlého dňa nezožral. Ono so psami je to ako s nami ľuďmi, ked už majú po krk svojej stravy či už z dôvodu jednotvárnosti alebo prežratosti,( veľká noc či vianoce )... tak si len potrebujú vyčistiť svoje pajšle a všetko v pohode pokračuje..

Toť moje skúsenosti s nežravosťou, ktorú ja zásadne neriešim predkladaním inej potravy, pes si na to zvykne a bude častejšie štrajkovať a čakávať, čo lepšie mu z toho kápne.
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod renqa » Pia 08.02.2013 0:36

Offtopic: stella - no môj keď nežere tak naozaj nežere. skúšala som aj nedať jesť, ale potom mu strašne škvŕka v bruchu a zvracia mi všade tu žltú penu, čo v byte nie je nič príjemné vkuse za ním riadiť tie grcky. Ja si uvedomujem, že je len rozmaznaný a vymýšľa, ale on je schopný štrajkovať aj týždeň, aj mesiac. Bude žrať len toľko aby nezomrel a medzi tým bude všade zvracať. :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Marco Varhol » Pia 08.02.2013 0:39

Butchers so zverinou. Je na nej napísaný podiel mäsovej zložky 51 % :haha: V supermarketoch som to tusim videl za 0,8£/400g. Pri tomto podiele cistej svaloviny stoja konzervy okolo 3£.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod renqa » Pia 08.02.2013 7:40

Marco - môj pes to neodstáva denne, takže nevidím dôvod prečo sa k tomu vyjadrovať.

Edit.: No hlásim, že pes sa nezo :kak:
Inak Marco, neviem kde si došiel k tej cene, ale tak nevadí.
Na tieto konzervy som tu čítala celkom dobré ohlasy a tiež tam nie je celkom prijateľná cena.
http://www.zoofast.sk/animondagrancarno ... 13278.html
A vysvetlíš už čo je to ten podiel z podielu?
Je to tam napísané takto: Mäso a výrobky živočíšneho pôvodu (51%, v čom je 8% Zveriny, Hovädzie 8%, čerstvé 23%)
Dajte mi niekto normálny argument, prečo by som to občas nemohla dať psovi a už to viac nekúpim. :lol:
Aj keď teda psovi velice chutila.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod stella karpatica » Ned 10.02.2013 12:56

renqa píše:Offtopic: stella - no môj keď nežere tak naozaj nežere. skúšala som aj nedať jesť, ale potom mu strašne škvŕka v bruchu a zvracia mi všade tu žltú penu, čo v byte nie je nič príjemné vkuse za ním riadiť tie grcky. Ja si uvedomujem, že je len rozmaznaný a vymýšľa, ale on je schopný štrajkovať aj týždeň, aj mesiac. Bude žrať len toľko aby nezomrel a medzi tým bude všade zvracať. :ua:

Chápem tvoje obavy o jeho žalúdok, ale ver alebo never, psíkovi len prospieva keď nemá bruško napratané a ked mu sem tam v brušku aj zaškvŕka...ja sám viem čo svojim milášikom dávam a ver mi že ich žrádlom skutočne rozmaznávam, ale keď vidím že neberie ten či onen potravu, tak sa tvárim že je mi to celkom jedno a ako som písal, vezmem misku po pol hodine preč a druhý deň je z neho " žralok "...
Ked má pes skutočný problém, u nás to bolo naposledy v decembri, najmladší mal fakt ťažkú zápchu zapríčinenú pokazeným žalúdkom, dva dni nič nejedol a čo bolo doslova fatálne, nepil a tým sa dehydroval, skončil na infúzke. Po zavodnení sa poriadne vyvracal, doslova po troch dňoch z neho lietali fragmenty všetkého čo pred tým zožral, a až potom sa konečne skutočne "velkolepo vykakal"...to bol problém s príjmom potravy, ale zásada platí psa dôkladne sledovať, pitný režim a vyprazdňovanie, predkladanie tej či onej potravy nie je na mieste, aspoň u nás.
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod renqa » Ned 10.02.2013 17:31

Offtopic: a môžem sa opýtať koľkokrát denne ich kŕmite a akými granulami? Lebo ja dávam dva krát denne, lebo je to napísané na väčšine granúl. Aj keď ráno mu vôbec nechutí. :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod stella karpatica » Ned 10.02.2013 20:52

Ja kŕmim psov len raz za deň, okolo 17 tej hodiny, plus mínus pol hodina.

Podávam buď surové mäso alebo granule. Už roky kŕmim Trainerom, bud rada Professional alebo Natural.
No práve teraz som ale prikúpil aj vrece Canin Caviar Lamb, aby som im urobil trochu zmenu v suchom krmive, takže momentálne striedam všetky tri verzie stravy, všetko bez problémov, zožerú všetko čo im dám do misky.
Ale neber to ako návod, nechcem nikomu radiť, nie som kompetentný na takéto disciplíny, len som odpovedal na Tvoj konkrétny dotaz.
stella karpatica
Nováčik
 
Príspevky: 49
Bydlisko: Nová Dubnica

Re: Butcher's a Lathams

Poslaťod Faya » Štv 20.02.2014 21:05

Mi máme doma tieto granule, ako to tu bolo spomenute viacerými, dovolim si tvrdit ze su lepsie ako napr. klasicka Tesco granule a spol, takže som rada aspon za niečo.
Chodim sem na stranky ked objavime niečo nove a potrebujem si overit ci to stoji za to alebo nie. Je tu tolko rad az sa mi toci hlava s toho, ale tak ako je vela chuti, príchuti tak je i nazorov a chuti psov. Koľko krát som sa pýtala Marca že co by odporucil ale stale nic, takze nekomentujem.
Som rada ze tieto granule maju viacej mäsa ako ostatne (viacej ako 3%)...a ano krmim tym, za posledne 4mesiace som vyskusala 6 znaciek a asi 4 príchute...Podaktorým sa úzasne hovori ked davaju psovi granule s kuracim masom (a nemusia menit znacku, prichut kazde pomaly 3 tyzdne), ale podaktorí su odmedzení a neda sa to (cena, pozadovana prichut). Mali sme i Trainer (vsetky prichute) ale teraz nula bodov, zrat mi to nebude....preferuje granule s hovadzim masom , takze toto je pre mna aspon nejaka alternatíva (s konzerv srajdujeme a je jedno ci je to pedigree, alebo draha značka), kedze nemam predsavu ze su na trhu granule, ktore Marco neokomentuje zle (prepac, ale nikdy som nemala pocit ze by si povedal, ze ano, tieto su dobre - ale to je vec nazoru samozrejme) Takže za seba hovorim som spokojna(zatial :aaa: ) a ked budeme menit granule tak dufam, ze az za cca 3mesiace, chcem si uzit znacku ktorá jej chuti i ked je "farebna"....
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Konzervy