Európsky saňový pes - ESP

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod hruska » Pia 10.01.2014 20:26

a poplietla si si ich zasa :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod x_mary » Pia 10.01.2014 20:33

Aby som sa vrátila k téme pleskoušniakov - pytala som sa na presne to zaradovanie resp. kontrolovanie a pod. dvoch češiek ktoré ich majú :lol: "relativne dosť" a dozvedela som sa, že sice ich nikto nezastrešuje, a nekontroluje žiadna organizacia, a okrem toho že sú to krížence s rodokmeňom za plnohodnotnú cenu sú ESP chovatelia vlastne kontrolovaný prioritne budúcimi záujemcami - čo je možno omnoho "ostrejšia" kontrola než nejaký orgán. Sme len ludia, a keď niečo chceme, chceme väčšinou to najlepšie ... :smile:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Vikiki22 » Pia 10.01.2014 21:03

hruska píše:a poplietla si si ich zasa :heh:

Offtopic: K*rňa! :lol: Opravené. Sorry.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod x_mary » Pia 10.01.2014 22:53

Každopadne ... zaujímalo by ma - je tu nejaky majiteľ ESPčka :otaznik:

by ma totižto fakt zaujimalo - je to len otazka - lebo "dopočula som sa" ...že dostať sa ku ESPčku nie je vôbec jednoduché - teda hlavne pokiaľ človek nemá výsledky a nevidno ho. Čiže ak som "panelakovy typ" ktorého nepoznajú na pretekoch, tak mi proste psa nikto nepredá... :plac:

... aj napriek mojemu buducemu zaujmu sa so psom venovať zaprahovym športom ..

zaujímalo by ma to, či je to tak, nakoľko je to tak ... a tak... :fizel: :fizel: :fizel:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Pia 10.01.2014 22:58

stence vacsinou maju majitelov skor, ako sa narodia... :no: tazko by ti ako laikovi predali dobre zviera... ale menej nadejne, preco nie. a postupne sa mozes vypracovat. :no: pripadne treba mat kontakty a presvedcit chovatelov, ze si ta prava :jazyk:

inac, ja takyto pristup uplne schvalujem. kiezby to tak fungovalo aj u inych (pracovnych) plemien... nechovali by sa "len tak" a nemnozili hlava-nehlava :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod x_mary » Pia 10.01.2014 23:01

:ach: taaaaaakže je to presne tak ako som počua ...

nevadííííííííí ... ak to tak bude mať byť, tak to tak bude :yes:
dakujem :no:

čo sa množenia týka suhlasím s názorom !!!
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Pia 10.01.2014 23:25

nezufaj - pozri na silvuch - pred par rokmi ani netusila, ze existuju alaskani a teraz je nimi priam obklopena :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod x_mary » Pia 10.01.2014 23:28

Nezúfam ! :smile: to by som si nedovolila ! :smile: mám cieľ - viem, že severana by som "nedala" ... tá povaha a tak ...
Esp je taká "schodnejšia" cesta ... aj keď si ešte nie som úplne istá či tá pravá - mám času dosť sa rozhodovať ... zatiaľ sa budem prioritne venovať tomu čo chcem :D .. a keď budem známa aj niečím iným ako tým, že som historicky prvá ktorú na SR odviezli z canicrossovej trate :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: tak potom môžem uvažovať aj nad niečím iným ako nad tým že na šnúre ťaham maleho psa za sebou :lol:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Pia 10.01.2014 23:32

:ha: :jop: drzim palce, nech si splnis sny :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod x_mary » Pia 10.01.2014 23:38

Offtopic: ďakujem :smile:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod Silvuch » Pia 10.01.2014 23:45

ono vobec nie je jednoduche dostat sa k dobremu psovi ani tym, co uz su zbehnutí, lebo kto chce posunut dobreho psa? malokto, a hlavne toto su take specificke psi, ze chovatel si vacsinou nechava cely vrh, vyskusa, a potom predava rocne jedince. Toto samozrejme nie je pravidlo. Vacsinou si robia vrhy pre svoju potrebu a je to cele take vzajomne ovplyvnovane. :heh: Keby bola Nira nadejna, nebola by na predaj. Ale narodila sa mensia, tak mi ju podsunuli k mojmu "malemu" Barymu na pretekoch v Rakusku. Strasne vela nahod tomu predchadzalo, lebo ja som ani nechcela brat alaskana do bytu. Je to strasne hrrr-hrrr.
a teda bolo to peklo zo zaciatku. Ja som musela vystlat celu izbu molitanom, aby podsusedu nekleplo.

ani to vencenie v petrzalke nie je s nimi buhvico. Su strasne ulietani a musis na nich furt pisakat, aby sa drzali v tvojom priestore..

ale tak vsetko ma svoju dan. :smile:
Naposledy upravil Silvuch dňa Sob 11.01.2014 2:20, celkovo upravené 3
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Pia 10.01.2014 23:48

a "najhorsie" na tom je, ze u nich nevadi, ze maju vela psov - ono to je aj treba a sa to tam "strati"... :heh: kdezto co s desiatimi rovnako starymi ovciakmi? :aaa:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod x_mary » Pia 10.01.2014 23:50

dobre - mam zmätok - Nira je teda Alaskan alebo ESP ? :lol:

(doteraz som bola v tom že Alaskan)

A - ak máš čas a chuť - nechceš sa podeliť o všetky náhody ??? :smile:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod hruska » Pia 10.01.2014 23:53

Mna zaujalo to porovnanie so severanmi, ze ti su "tazsie" povahy. To fakt? Absolutne sa nevyznam, ani v pleskacoch, ale na prvy (aj druhy a treti :heh:) pohlad mi pridu komplikovanejsi, ked tam este aj chrtov primiesavali. Ci?
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Európsky saňový pes - ESP

Poslaťod wer » Pia 10.01.2014 23:56

zachranuje stavac.. :lol: a mne severanie zase pridu ako tazsie povahy ako chrti, nie?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence