Aljašský husky / Alaskan husky

Re: Aljašský husky

Poslaťod jenna » Štv 24.09.2009 7:22

mám ho dnu, takže tiež to viem ustriehnuť, ale aj keď sa vy :kak: pred behom, tak potom ku koncu trate mám pocit, že ho už ide rozhtrhnúť :oo: takže sem-tam mu ešte musím proste zastaviť či chcem alebo nie, ale snáď sa to ešte upraví :smile:
mám síce minimálne skúsenosti s CC a so záprahovým psom už vôbec, takže neviem či som kompetentná radiť ti, ale čo ma tak napadlo, tak by som to riešila behaním spolu s niekým iným - môže ten niekto najprv behávať pred vami a postupne sa dostávať na vašu úroveňa (teda budete bežať súbežne), no a pokiaľ to ten tvoj bude chápať a ťahať, tak sa kámoš môže zaradiť až za vás :nwm: ale nemám overené, len ma napadlo, že by tam mohla zo začiatku fungovať nejaká rivalia, alebo tak...
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Aljašský husky

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 24.09.2009 7:29

To je s ním až také zlé? Ale tak myslím že či sa mu v hlave niečo bude diať určite závisí na tom, kto ho má od šteňata, nie?
Ak z neho niekto spraví mukla v zadných radoch a nič viac s ním nerobí, tak asi ozaj netreba čakať vela... :smile:
Možno by som tomu vášmu skúsila zvyšovať sebavedomie chválením za každú drobnú prácu a trochu mu rozchodiť mozog hrami, cvičením prkotiniek, proste od neho chcieť aj mentálnu prácu.


Offca, ten je na spapání :love: má tam fakt sladké fotky :hi: .
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Aljašský husky

Poslaťod Sunny » Štv 24.09.2009 7:46

Poca :haha:
Ja len tak skromne z vlastnej skúsenosti - u Foxyny desne pomohlo zapriahnuť ju vedľa psa, ktorý maká dopredu. Nejako tomu prišla na chuť. A teraz behávame tak, že Danka vyrazí pred nami a my chvíľku po nej a Foxyna letí ako blázen. A dokáže bežať už aj sama, aj keď nie tak rýchlo, ale predsa.
Druhá vec je Icyna. Tá síce najprv vyrazí a hurá hurá, ale veľmi rýchlo prechádza do flákacieho módu. Ja to zatiaľ pripisujem tomu, že nevládze, ale možno sa aj mýlim :nwm: A tiež mám niekedy pocit, že v hlavičke prázdno :heh: Ešte stále nevie ani sadni...

Jenna: Asi mu ten beh rozhýbava trávenie :heh: Ja s týmto našťastie problém nemám, zatiaľ sa nesnažili zastať ani raz.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský husky

Poslaťod Poca » Štv 24.09.2009 11:08

Jo, skusali sme to tak, ze som bezala v predu a kamos s Rambom za mnou a rozne predbehovali mna a ked spomalili zase ja ich, vcera to slo, dnes nie, proste len domov a domov. A mozog.. hmm snazime sa, uz vie ze skrinky v byte sa neocuravaju a uz vie ist do klietky. A na povel sadni si lahne, neviem ci sa to rata :ach: Ale to chce trpezlivost, ved ho mame len od nedele.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Aljašský husky

Poslaťod Aris » Pia 30.10.2009 18:04

Poca tak ako vidíš Ramba s odstupom času?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Aljašský husky

Poslaťod Poca » Pia 30.10.2009 22:29

Za ten mesiac sa to nakoniec podarilo a na majstrovstvach slovenska s nim kamos vyhral v CC. Netahal vraj sice ako drak, ale aspon bezal vpredu a aspon trochu pomahal. A maznak to bol hrozny, uz sme ho vratili majitelovi.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod TaraWillow » Uto 29.03.2011 16:38

Alaskani sú veľmi rozmanití, ale vždy pekní :smile: Veľmi sa mi páčia keď sa výzorom vydaria ako čistý sibírsky husky len s krátkou srsťou :lol: je to podobné ako u vlčích hybridov, všetci sú pení, ale je jedná vec skrížiť vlka s NO alebo vlka s labradorom. Ako vlk bude vyzerať ten prvý, preto bude krajší (teda pre vlčích fanatikov ako som ja :ha: )
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Sunny » Str 30.03.2011 8:05

:angel:
Photos by Offca (resp. Dušo) and Wami :poklona:

Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok
Obrázok
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Amaguk » Str 30.03.2011 8:53

:jop:
ta Icina ma taky pohlad, ze keby clovek nevedal, ake je to zlaticko, normalne by sa toho vrazedneho vyrazu zlakol :aaa: :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Sunny » Str 30.03.2011 9:27

To hej, dobre sa tu na tom bavím :heh: Ale zase zlatíčko sa už oťukáva - bola na stake-oute, zakukaná niekam, ja som stála kus vedľa a zbierala rady na tréning, zrazu sa prirútilo odniekade dievčatko, rovno zozadu k Ice a davaj pohladkať. Nestihla som ani ceknúť, za to Ice teda cekla a riadne, normálne po tej malej vyletela s hukotom :oo: Samozrejme nespravila nič, dievčatko zmizlo het a Ice si ešte pár minút poštekávala a mrmlala, naštvatá, niečo na systém " :censored: jak som sa zlakla". Ja som raz nevedela či sa smiať alebo jej vynadať :pac:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Silwuska » Str 30.03.2011 10:20

:haha: :haha: ja sa teda smejem :jop: :jop: a fotky su bohove...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Silvuch » Str 30.03.2011 11:05

Sunny ja tie tvoje dve baby jednoducho milujem. Icy je moj najoblubenejsi pes z dogfora. :heh:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Sunny » Str 30.03.2011 11:14

Tak to po tom držkopáde, čo ti privodili, je čo povedať :heh: Odkážem to slečinke, snáď nebude moc namyslená.
(Ak všetko klapne, po víkende vám sem popridávam "zopár" fotiek 6 alaskánov :smile: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Niki » Str 30.03.2011 11:22

Tiež veľmi ľúbim tie ryšky obe ale Ice je taká iná, taká aisinkovitá. A asi ich aj ľúbim preto lebo prišli z tej istej diery ako Nukka.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Aljašský husky / Alaskan husky (nFCI)

Poslaťod Sunny » Str 30.03.2011 11:42

Čož mi pripomína, hádajte kto je tento spokojný biely krásavec :no:
Obrázok Obrázok
(na druhej fotke v strede)
Kto by v ňom spoznal Derecka, ktorý v Krumlovskom útulku strávil rok, keďže ho kvôli agresivite nikto nechcel...
Obrázok

Som rada, že sa má dobre :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence