Shilohský ovčiak/Shiloh Shepherd

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Vikiki22 » Sob 03.01.2009 19:44

Myslím tak, ako v iných krajinách. V krajine pôvodu sa využíva, to viem. Ale kde inde vidieť saarloosa? :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Alexis » Sob 03.01.2009 20:11

mne sa kralovsky ovciak podoba na chodskeho psa hmm
tiez si myslim zbytocne krizenie aj kralovskeho a shilohskeho ovciaka
Offtopic: chodsky pes je v uznany v FCI?
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Vikiki22 » Sob 03.01.2009 20:15

Kráľovský ovčiak sa zas podľa mňa vôbec nepodobá na chodského psa. :smile: A nie, chodský pes nie je uznaný FCI.
Obrázok
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Alexis » Sob 03.01.2009 21:29

No hej z tohoto uhla sa uz ani mne nepodobaa :ach:
..."alfa" neznamena FYZICKY dominantný...
Vodca nie je ten najsilnejší,ale ta najväčšia osobnost.
Alexis
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Vikiki22 » Pon 09.02.2009 13:31

Neviem, kam to napísať, tak to šupnem sem... :ach:
Našla som nejaké ,,nové plemeno´´ , tiež s prímesou NO. Volá sa PASTOR GARAFIANO. Pochádza zo Španielska.
Obrázok
Obrázok
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod kubi » Pon 09.02.2009 16:11

mne sa zda , ze vacsinou su to krizenia z nudy, bez nejakeho vyssieho a blizsieho zameru, proste len tak, chceli vediet ako to bude vyzerat a na to su amici experti, ved oni tam maju neskutocne vela akoze novych plemien , krizencov vsetkeho so vsetkym, no stale lepsie ako ussurbey(podvod) , no musim uznat , ze su tam aj vynimky a niektore tie plemena sa pouzivaju v amerike na pracu ,.....
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Cathie » Pon 09.02.2009 16:46

Aspon uz viem, co za krasavca som to obdivovala na vystave v Nitre.. na chodskeho psa sa to hodne hodne podobalo :love: :hi:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod luba » Pon 09.02.2009 17:30

K tomu Kralovskemu ovciakovi, aj ja mam jedneho doma, tiez je to krizenec NO/AM :heh: . A nemusela som ho importovat ani z USA. :jazyk:
Obrázok
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Offca » Pon 09.02.2009 17:34

K Shilohovi - bolo tu niečo o nevypočitateľnosti a opozícia zasa o vypočitavosti Rusov.
Ja to nazvem inak - čo sa stane, ked dáme dokopy ostrosť, razanciu a sebavedomie Rusov s naozaj nízkym prahom vzrušivosti NO? TO JE TO, z čoho by som naozaj mala obavy. :ua:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Shel-chan » Uto 05.05.2009 19:13

kubi píše:mne sa zda , ze vacsinou su to krizenia z nudy, bez nejakeho vyssieho a blizsieho zameru, proste len tak, chceli vediet ako to bude vyzerat a na to su amici experti, ved oni tam maju neskutocne vela akoze novych plemien , krizencov vsetkeho so vsetkym, no stale lepsie ako ussurbey(podvod) , no musim uznat , ze su tam aj vynimky a niektore tie plemena sa pouzivaju v amerike na pracu ,.....


Podla mna zdrave bedrove klby nie su prave zbytocny dovod... hlavne ked tie chovatelia NO ignoruju (v USA teda urcite). A prave preto a pre "inteligenciu" bol Shiloh vyslachteny, je to napisane aj v prvom prispevku.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod MIRKA:) » Str 26.08.2009 18:41

ja som tiez citala ze boli vyslachtene koli displazii ale podla mna by nemali riesit tento problem novymi plemenami...ale psiky sa mi pacia :yes:
ObrázokObrázok
MIRKA:)
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod kubi » Štv 14.01.2010 2:55

Shel-chan píše:
kubi píše:mne sa zda , ze vacsinou su to krizenia z nudy, bez nejakeho vyssieho a blizsieho zameru, proste len tak, chceli vediet ako to bude vyzerat a na to su amici experti, ved oni tam maju neskutocne vela akoze novych plemien , krizencov vsetkeho so vsetkym, no stale lepsie ako ussurbey(podvod) , no musim uznat , ze su tam aj vynimky a niektore tie plemena sa pouzivaju v amerike na pracu ,.....


Podla mna zdrave bedrove klby nie su prave zbytocny dovod... hlavne ked tie chovatelia NO ignoruju (v USA teda urcite). A prave preto a pre "inteligenciu" bol Shiloh vyslachteny, je to napisane aj v prvom prispevku.


Iste u vystavnych linii NO je casto velkym problemom dysplazia ale pocul som , ze pracovne linie az take problemy nemaju (POLICAJNY CHOV A POD.) , co je na tom pravdy, to netusim , chovu NO sa nevenujem . Navise ak su amici taky babraci a moc ich dysplazia nesere tak za isty cas aj toto nove plemeno moze zdegenerovat , predsa len vzniklo rizenim velkych a relativne tazkych psov a aj samo o sebe je vacsie a o nieco tazsie ako NO, to znamena , ze ma iste predpoklady , teda ak sa zanedba selektivny chov(vyradenie chorych jedincov)..........Neviem ci som sa spravne vyjadril , ale snad sa pochopime :lol:
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Shilohský ovčiak

Poslaťod Vikiki22 » Pia 29.01.2010 20:06

Holavul! Našla som ďalší experiment s NO. Volá sa American Tundra Shepherd Dog. :jazyk:
Obrázok

Web: http://www.americanshepherd.com/
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Shilohský ovčiak / Shiloh Shepherd (nFCI)

Poslaťod kubi » Uto 15.02.2011 20:43

Vikiki22 píše:Neviem, kam to napísať, tak to šupnem sem... :ach:
Našla som nejaké ,,nové plemeno´´ , tiež s prímesou NO. Volá sa PASTOR GARAFIANO. Pochádza zo Španielska.
Obrázok
Obrázok


Pastor Garafiano , alebo aj garafiansky ovciak nieje nove plemeno ,ale prave naopak je to velmi stare a povodne plemeno pochadzajuce z Canarskych ostrovov. Toto plemeno vo svojej povodnej podobe takmer vyhynulo, hlavne vdaka vplyvu mnohych inych plemien (aj nemecky ovciak), az relativne pred nedavnom sa skupina spanielskych chovatelov rozhodla toto stare a povodne plemeno zachranit v jeho originalnej podobe. Nasli niekolko jedincov o ktorych predpokladali, ze su cistokrvny a teda bez krizenia s inymi plemenami , toto potvrdili aj testy DNA a na tychto "cistych" jedincoch zalozili znovuozivovaci chov .... Ich snaha vraj prinasa ovocie a plemenu sa minimalne na Canarskych ostrovoch kde su dodnes vyuzivany na svoj povodny ucel dari.

Takze nie vsetko co nepoznas musi byt nove, zle a zbytocne :no: :yes:

* 16.3.2011 téma prečistená od OT. (Vikiki22)
kubi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Shilohský ovčiak / Shiloh Shepherd a podobné krížence (nFCI)

Poslaťod TaraWillow » Uto 29.03.2011 16:13

Začínam premýšľať o tom, ktoré psy sa považujú za plemená "čistokrvné" a ktoré za krížence :lol: Shilohský sa podobá na chodského a ten sa podobá na staronemeckého ovčiaka :lol: a keď skrížim dalmatinca s NO? :heh:
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence