Tamaskan

Re: Tamaskan (nFCI)

Poslaťod TaraWillow » Uto 29.03.2011 16:08

Zaujímavé plemeno do vlčej zbierky :)
TaraWillow
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 731

Re: Tamaskan

Poslaťod Večernica » Sob 05.05.2012 6:22

Skoda, ze tato diskusia opadla a dievcina sa uz neozvala, pravda, nevyzeralo to velmi riadene...Ale zaujimalo by ma, ci na blizkom okoli nejaky ten Tamaskan je
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Tamaskan

Poslaťod Domca » Str 09.05.2012 13:50

keilin píše:.....AHOJTE :aaa: :aaa: ...

už som tu riadne dlho nebola a máme vela noviniek :lol:

Tu sú :
1, Lunka je nakrytá úžasným haukačikom
2,Simbák nabuduci rok bude tatko

:jupi: som štastná ako blcha :jupi:


ale ved si pisala ze Lunu das kastrovat, ci?... :nwm:

ete na jesen pojdeme tam a potom dam Lunu vykastrovat lebo u nas je vela psov


Neviem no strasne moc pochybujem ze to su PP psy.... :nie: A ked su jedini dvaja tak kym bola Luna nakryta?...ci to ste zase isli do US?...
cele mi to pride akesi zvlastne...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Tamaskan

Poslaťod Večernica » Pia 11.05.2012 10:06

Psíky papiere majú, ale nie sú schválené FCI...možno, že dievčina si to len vymyslela, keby sme na SK mali takéto plemeno, dávno by patrilo pod KCHMPP, myslím...Je možné, že budem priekopníčkou:)
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Tamaskan

Poslaťod Faust » Ned 13.05.2012 13:19

Večernica píše:Psíky papiere majú, ale nie sú schválené FCI...možno, že dievčina si to len vymyslela, keby sme na SK mali takéto plemeno, dávno by patrilo pod KCHMPP, myslím...Je možné, že budem priekopníčkou:)

Offtopic: a potom sa k tebe prida aj sestrin priatel :lol:
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: Tamaskan

Poslaťod Leila Tobrok » Ned 13.05.2012 16:22

Večernica píše:Psíky papiere majú, ale nie sú schválené FCI...možno, že dievčina si to len vymyslela, keby sme na SK mali takéto plemeno, dávno by patrilo pod KCHMPP, myslím...Je možné, že budem priekopníčkou:)


máš odo mňa odkaz v téme čsv... nechce sa mi to sem kopírovať...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Tamaskan

Poslaťod Večernica » Ned 13.05.2012 20:44

FAUST sestrin priatel ma Tamaskana alebo mat bude? :smile:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Tamaskan

Poslaťod Faust » Pon 14.05.2012 8:33

Chcel CSV ale to som mu povedala nech na to rychlo zabudne (v zivote nemal psa, so psmi nevie, a staci sa pozret na jeho pristup k mojim psom, proste CSV by nemal sancu zvladnut) ale napokon sa vyjadril ze nemusi to mat v sebe vlciu krv, staci ked tak bude vyzerat (ano myslim si o tom svoje, ale hadat sa mi s nim zakazdym nechce) tak som mu poukazovala "co vsetk sa podoba" ale nema to vlciu krv, tym padom by to mohol ako tak zvladnut (samozrejme s ooooobrovskou pomocou) len to potrva, kym sa so sestrou odstahuju, sice uz by mohli vypadnut, ale este dva roky kym dokoncia skoly (aj on aj sestra) budem muset pockat
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: Tamaskan

Poslaťod Večernica » Pon 14.05.2012 19:04

To neznie velmi dobre, vyberat si plemeno len kvoli vzhladu. Mne sa velmi velmi pacil husky, ale viem, ze by som nemala trpezlivost s jeho povahou, presne ako s CSV. Mozno by bolo ale lepsie, keby si to este premyslel? :jop:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Tamaskan

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 14.05.2012 19:07

istým spôsobom tak každý vyberá, aj ty chceš vlčí vzhľad, ale dôležitá je pre teba aj povaha... mne by možno vyhovovala povaha NO, ale nepáááááčia sa mi, ani Tamaskani, či Inuiti...
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Tamaskan

Poslaťod Faust » Str 16.05.2012 8:58

Ja viem ze to nie je stastne riesenie vyberat podla vzhladu, ale tak pevne verim ze ho od toho este odhovorim, najlepsie by podla mna bolo keby nemal ziadneho psa. Ale tak toho ze by ho nezvladol, alebo z toho vyrastol nevychovany fracek sa nebojim, vzhladom k tomu, ze by som s nim robila hlavne ja, tym ze ani on ani sestra o psoch toho moc nevedia. Cize ho budem prehovarat aby si nekupoval ziadneho psa, ked sa to nepodari tak aspon s vychovov a socializaciou mu budem pomahat aby to zvladol a neboli problemy
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: Tamaskan

Poslaťod Večernica » Str 16.05.2012 13:56

To je spravny pristup...Leiluska, mas pravdu, vzhlad zohrava naozaj obrovsku ulohu pri vybere, ja mam odmalicka blizko k severanom a vlkom, casto ma najst na zaprahoch a pod.:) Ja som sa rozhodla pre Tamaskana, lebo si pisem s viacerymi chovatelmi a vacsina Tamaskanov ma vybornu povahu, su vhodny ako spolocnici do rodiny, ale aj k sportu, nemaju sklony utekat a pod, ale moze sa stat, ze nebude pri vybere stastna ruka a tak ako aj u kazdeho plemena si mozes vybrat steniatko, s ktorym bude kopa prace...Ja zasa odhovaram priatela od Saluki, lebo ich povaha je tak nezavisla, ze sa im da tazko porozumiet. Nie su velmi cvicitelne a lubia utekat, ked zostanu pustene navolno. Su nadherne a hebke, elegantne psy, ale u mna jednoznacne vyhrava Tamaskan. U nas a v CR je to nove plemeno, najblizsie ho maju v Nemecku, Rakusku, ci Chorvatsku a preto, ze ich je tak malo, je tam vacsia sanca, ze clovek ide do rizika. Len sa treba odvazit a nebat sa, ak hovoris, ze by bol viac menej tvoj, preco nie? Ale prosim, vela vela citaj a pis si s chovatelmi a majitelmi. Prave bude stretnutie, bohuzial v Nemecku, takze ja sa zucastnit nemozem. Ak by si mala zaujem, mozem dat info. :jop:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Tamaskan

Poslaťod Faust » Str 16.05.2012 15:09

Ja sa ho v prvom rade pokusim odhovorit od psa :lol: ak nie, tak nehovorim ze bol viacmenej moj, bol by jeho len by som ho naucila ako so psom zaobchadzat (uz teraz ho drilujem statocne na svojich).
A stretko v nemecku? spytam sa ho ci nechce ist, ale pochybujem bo ma statnice cochvila
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

Re: Tamaskan

Poslaťod Večernica » Str 16.05.2012 19:44

No jo, ved sama uvidis :smile: A ty mas akych, borderky?
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Tamaskan

Poslaťod Faust » Štv 17.05.2012 7:21

Offtopic: nie, ja mam aussika a pseudo anglicku kokricu, tak trochu schyzofenicku :lol:
Faust
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 529
Bydlisko: BA, PK

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence