Krizence a bastardiky

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Tiaali » Štv 15.12.2016 13:56

áno áno to je on, Maximilián z Cesty za domovom :smile:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Štv 15.12.2016 19:48

jop ja som si pamätala aj toho Maximiliána (akoby aj nie keď mám Maxíka aj doma) len som sa nechela strápniť keby som sa mýlila :heh:
a ako sa vám spolunažíva?? vieš aj aspoň približne čoho je kríženec??
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Tiaali » Štv 15.12.2016 20:31

nažíva sa nám úplne super spolu, on je naozaj strašne dobrý pes :smile: rád a rýchlo sa učí, hygienické návyky úplne super, nekonfliktný a navyše neuveriteľný maznák, psa čo si tak veľmi užíva hladkanie som fakt ešte nevidela, najradšej by bol keby ho niekto hladkal 24/7 :smile: to sme mali aj menší ''problém'' prvý deň, že sa pred každým človekom na ulici hádzal o zem, aby ho škrabkali :heh: ale keď má možnosť tak je z neho menšie torpédo, na to ako mohutne pôsobí je strašne mrštný a rýchly (napr. tu keď sa naháňali s kamarátovou vlčiačkou https://www.youtube.com/watch?v=QatnHQMfc4c&feature=youtu.be ), fakt ako mať na to podmienky tak ho už asi nikam nepustím, neuveriteľný je :hi:
no takto čo sa plemena týka tak v očkováku má napísané, že je katalánsky ovčiak :lol: paradoxne aj so psami keď sa hrá tak ich občas ako keby pasie tak si myslím, že niečo ovčiakoidné v ňom bude, ale inak fakt neviem, ľudia na ulici ho už označili aj za šteňa briarda :lol:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Štv 15.12.2016 21:00

zlatý :smile: super že ste si tak sadli a škoda že si ho nemôžeš nechať :ua:
no ja som mala v dočaske takého istého hladkacieho maniaka a občas mi to až liezlo na nervy aký je vlezlý a odkedy tu nie je tak to chytilo Maxa :heh: ale nie až v tej otravnej forme
prajem veľa šťastia s hľadaním domova nech sa má chlapec čo najlepšie aspoň ako ten môj bývalý, ten si žije ako kráľ :lol:

som rada že sme zas trochu oživili tému snáď nás ešte potešíš fotkami :smile:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Tiaali » Štv 15.12.2016 21:33

ďakujem aj za neho :smile: dúfam, že sa nájde niekto pre neho, kto ho bude mať rád tak ako si on zaslúži :smile:
on je moja prvá dočaska, takže je to pre mňa všetko také iné, hlavne je to prvý pes, o ktorého sa starám odkedy som prišla o Arwen a to už bude takmer rok, takže Max pomáha trošku aj mne zvykať si na tú myšlienku, že raz možno budem pripravená aj na iného psa :smile:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Štv 15.12.2016 23:08

ja bývam s rodičmi v rodinnom dome a dočaskovala by som rada stále, kľudne jednu dočasku za druhou ale s otcom je problém :ua: takže neviem či si niečo vezmem ešte kým budem bývať tu plus socializácia 0 bodov tu u nás v okolí :ach:
no také tešítko vie fakt pomôcť na tak veľké rany ako nechávajú miláčikovia keď odídu asi to pre teba nebude najľahšie keď sa adoptuje ti tak prajem nech to je čo najjednoduchšie a veľa síl :yes:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Tiaali » Štv 15.12.2016 23:59

vďaka :smile: stále si nahováram, že to nebude také ťažké, keď budem vedieť, že ide do dobrej rodiny, ale zároveň viem, že to asi bude ťažké :heh: no ja som v podnájme kvôli škole, keby bývam doma tiež by naši nedovolili žiadne zviera navyše, už teraz boli hádky kvôli tomu, že je u mňa a chvíľu to vyzeralo, že nepôjdem na Vianoce domov, čiže ťa úplne chápem
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Kulunuru » Pia 16.12.2016 11:29

Co nove vo svete bastardov? :ha: Ako to ide?

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Pia 16.12.2016 13:14

Tiaali píše:vďaka :smile: stále si nahováram, že to nebude také ťažké, keď budem vedieť, že ide do dobrej rodiny, ale zároveň viem, že to asi bude ťažké :heh: no ja som v podnájme kvôli škole, keby bývam doma tiež by naši nedovolili žiadne zviera navyše, už teraz boli hádky kvôli tomu, že je u mňa a chvíľu to vyzeralo, že nepôjdem na Vianoce domov, čiže ťa úplne chápem

no pre mňa to bolo dosť v pohode lebo ja som si s Collim nesadla povahovo a keďže našiel skvelý domov tak to bolo fajn :smile: ale mrzelo ma to kvôli Maxovi lebo oni si padli dokonale dokonca som uvažovala či to kvôli nemu neprehltnem a neostane :ha: akoby boli spolu od narodenia nemali s ničím problém Max k sebe nikdy nijakého psa nepustil tak blízko a strašne sa rozohral on sa s cudzími hral tak zo 5x za celý svoj 6 ročný život a s ním už po pár dňoch bláznil ako šteňa a niekoľko krát denne :oo:
no mne ten prvý prešiel v pohode ale keďže bol u nás rok a 5 mesiacov tak už nechce :ua:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Pia 16.12.2016 13:17

inak môj pes by mohol robiť Vianočnú reklamu pre útulky (chcela som peknú Vianočnú fotku) :ach: :heh:
Prílohy
IMG_0895.JPG
chudák týraný pes, ešte aj sedí jak paragraf ach
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Tiaali » Sob 17.12.2016 13:30

keď sa môžem spýtať, v čom bol problém, že ste si nesadli povahovo? a teda to si mala pekne dlhú dočasku, ja som zvedavá koľko bude Max u mňa, keďže za ten čas čo bol v útulku sa na neho absolútne nikto ani len nepýtal, čiže záujem nulový :ua:
inak som zistila čosi viac o Maxovom ''pôvode'', mama bola vraj borderka takže to by vysvetľovalo aj to pasenie :lol:
a samozrejme perfektná fotka, ozaj ako také chúďatko nikým nikdy nepohladkané, vystrašené :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Sob 17.12.2016 13:56

no mne vyhovuje povaha akú má Max vie sa aj hodiny blázniť a hrať ale keď treba je kľudný a vie aj celý deň preležať a nemá problém je inteligentný, učenlivý a skvelý parťák nič nerieši (čo sa týka prostredia a tak môžem ho vziať kamkoľvek)...3 roky žil na dedine na dvore s tým že som sa mu venovala len ja cez víkendy (bola som na intráku) a potom som ho zo dňa na deň vzala bývať do Košíc do mesta do bytu a nemal najmenší problém proste bol rád že je so mnou :yes:
Collie bol vykastrovaný skoro (na môj vkus) a tým ostal večným šteňaťom ťažšie sa sústredil a stále sa chcel hrať no tým že bol do pol roka u cigánov a potom v útulku sa s ľuďmi veľmi hrať nechcel len so psami, bol až príliš vlezlý na môj vkus ale naučil sa ležať kľudne v pelechu kým som ho nezavolala ale k návštevám napr. bol otravný :heh: neviem proste medzi nami nebola tá chémia (inými slovami nebol to povahovo ovčiak :hi: )
EDIT: nebol to aportérsky magor :heh:
ani o neho nejavil nikto záujem kým bol v KS a ani u mňa a baba z čiech čo si po neho prišla povedala že by si ho nevzala keby nebol v dočaske lebo má istým spôsobom preverenú povahu a tak...takže možno sa vďaka tebe konečne adoptuje :no:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Tiaali » Ned 18.12.2016 13:26

všetko čo si popísala je presne Max :heh: na jednu stranu perfektný v akomkoľvek prostredí, robím mu aj také socializačné ''šoky'', brávam ho na veľmi rušné miesta, kade tade MHDčkou a ani uprostred vianočných trhov medzi milión ľuďmi nemal najmenší problém a na druhú stranu, tiež taký otravný macko niekedy, aj on bol dosť skoro kastrovaný a šteniatkovské prejavy má stále, ale zase dá si povedať :smile: napriek tomu, že je u mňa necelý týždeň, tak sa prispôsobil úplne dokonale a dosť často mi ľudia vonku ani nechcú veriť, že je u mňa tak krátko a tak dobre poslúcha :smile: ja som sa celkom bála, že si nesadneme, predsa len som bola zvyknutá skôr na tvrdšiu teriérsku povahu a celkovo psov s 'osobnosťou' a takýchto psov, čo sú príliš submisívny a pasívny som nikdy veľmi nemusela, ale on je taká dobrá kombinácia oboch takže aj keď občas nastane nejaký komunikačný šum, kedy sa celkom nepochopíme, nažívame si vcelku pokojne :heh:
Tiaali
Junior
 
Príspevky: 311

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod Mac Gie » Pon 19.12.2016 21:45

tak to si fakt vychytala fakt si ho nechceš nechať :angel: (len srandujem, ešte sa napočúvaš aj ja som sa :heh: )
vyzerá to že je fakt zlatý psík ja sa vždy divím lebo v útulkoch je ich naozaj veľa takých milých, dobrých a nekonfliktných a pri tom ľudia dávajú strašné peniaze za degenerovaných mutantov z bazoša s nevyrovnanými povahami s ktorými sa len trápia (nevravím že to nemôže byť normálny pes ak sa mu človek venuje ale väčšina z nich chce len miláčika a s takým psom si so svojimi (ne)vedomosťami nevedia rady pričom s už dobručkým psom so super povahou by aj s normálnou dávkou venovania sa by s toho bol v pohode pes)
proste mi to fakt neide do hlavy :angel:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Krizence a bastardiky

Poslaťod DARKO » Str 04.01.2017 10:40

Prajem Šťastný nový rok ako Pánom tak aj Miláčikom :king:
Prílohy
received_390752427928595.jpeg
received_272256743111498.jpeg
20170101_150253.jpg
20170101_150250.jpg
DARKO
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Čadca

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence