Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Domivec » Uto 19.11.2013 9:43

Viem že krížencov jorka je fakt neúrekom, no počula som že na slovensku chcú "vyšľachtiť" nové plemeno Yorkmal.
Je to skrížením yorkmala s yorkmalom a tak vznikne pravdepodobne čistokrvné plemeno. Na nete som o ňom nič nenašla, no moja kamoška toto "plemeno" vlstí tak vám môžem ukázať vlastné fotky, prípadne vlastnú charakteristiku čo som mohla spoznať.

Povaha:
-urážlivá
-veľmi hravá
-dlho sa maznať nevydrží
-aktívna, no potom zalahne a spí aj pol dňa
-maškrtná
-provokatérska
-dotieravá

Výška: 15-20sm
Váha: 4kg


Fotky:
-ostrihaná

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Šteniatko:
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

a chlpatá:

Obrázok

Obrázok



asi ešte nie je uznané FCI, že?
Naposledy upravil Domivec dňa Uto 19.11.2013 11:59, celkovo upravené 1
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Margita » Uto 19.11.2013 11:15

:heh: :heh: ved to je jorkmutant,takych u nas beha neurekom
a uznane to nikdy nebude
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod hruska » Uto 19.11.2013 11:48

Offtopic: mne sa strasne paci, ako si ludia myslia, ze mixnu dva mixy a maju plemeno :joint:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Domivec » Uto 19.11.2013 12:02

Offtopic: nj, tak mi bolo povedané :no:
ja som len chcela túto temu nato založiť či s tymto plemenom mate skusenosti/či ste o nom niečo počuli aneb aky mate naň nazor :smile:
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod sabe » Uto 19.11.2013 12:52

No, zacala by som tym, ze to nie je plemeno a zmazala tu temu... :ach:
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod M1shQa » Uto 19.11.2013 21:19

Domča trošku ťa upravím :lol: nie je vôbec dotieravá. Je verná a poslušná a taktiež sa rýchlo učí. Som za takého šľachtenie. Veď čo si tu vy všetci myslíte? Ako vznikla čistokrvná rasa zlatého retrievera či stafforda? Krížením!!! Keby s tým nikto nezačal do dnes by tu pobehoval 1 druh psa. :ach: Nechápem či vám to robí dobre osočovať nevinné zvieratko, ktoré nemôže za to ako bolo stvorené. :plac: Priznám sa, že je to moja fenka. Mám ju strašne rada a za nič by som ju nevymenila. Robí mi len radosť a vy ste ju ani nevideli a už ste negatívni. Nechápem vás.. a to si hovoríte psíčkari a ste na DG. :hmm:
M1shQa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Ivanka.P » Str 20.11.2013 10:09

Nikto ti netvrdí, že to nieje zlatá a milá fenka. Ty tu zase nikumu nedávaj rozumy, že nejaký yorkmal je plemeno :heh:
Je to proste milý kríženec PRAVDEPODOBNE yorka a maltezáka :nwm:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod hruska » Str 20.11.2013 10:18

Holt, ja mam na toto dost nazor a ten je taky, ze plemien beha po svete dost, krizencov este viac, dalsich urcite netreba. A skutocne (a bez urazky) ten pes vyzera ako "sidliskovy york".
Btw, ked vznika plemeno, je fajn mat nejaky chovatelsky zamer. Plus zdravych psov. Predpokladam, ze vsetci predkoviac boli s pp a boli vysetreni na bezne choroby plemien?

A mam pocit, ze kazdym dnom som vacsi antipsickar, ked byt psickar znamena podporovat toto :P
Naposledy upravil hruska dňa Str 20.11.2013 10:19, celkovo upravené 1
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod jakut » Str 20.11.2013 10:18

sabe píše:No, zacala by som tym, ze to nie je plemeno a zmazala tu temu... :ach:


:jop:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod sabe » Str 20.11.2013 10:32

Kto tu osocuje to zviera? :heh: My tu osocujeme akurat ludi, takze si to radsej nemyl :heh: A neviem preco by to malo byt hned plemeno... plemien je dost, preco nie si spokojna proste s tym, ze mas pekneho a mileho krizenca? Na krizencoch je nieco zle, ze to chces hned volat plemeno? :nwm: Ako pise hruska, mas nejaky chovatelsky zamer, ze chces z takychto krizencov vyslachtit plemeno?
Obrázok
sabe
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 263
Bydlisko: Kysak, SR/Brno, CR/Cambridge, UK

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod MisheliQ » Str 20.11.2013 10:49

Ake plemeno? Ked skrizim westika s dobermanom nemam plemeno wesdob, nato aby to bolo nejake plemeno to musi mat najskor ustalene nejake znaky na zaklade kt.sa potom urci standard.... to nie je ze skrizim plemena a vznikne tak nove plemeno
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Crossa » Str 20.11.2013 11:17

Každé plemeno sa šlachtilo s istým chovateľským zámerom. Bývajú tu občas búrlivé diskusie, ale konkrétne v tejto nič negatívne nepadlo, jednoducho ľudia skonštatovali, že sa nejedná o plemeno, jednoducho je to miš-maš, ktorý je zlatý, milý a robí ti radosť. Ja mám tiež kríženca, BO x NO, v kynologickom žargóne sa tomu hovorí ,,cross" , kríži sa to schválne hlavne pre vojenské a policajné účely, ale napriek tomu sa nemôže hovoriť o nejakom plemene, je to proste stále kríženec ktorý môže byť akýkoľvek pretože nemá štandard.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod mirocl » Str 20.11.2013 15:23

Offtopic: Nechápem ten váš rasizmus, prečo ste proti novým plemenám. Sme predsa slobodná krajina a každý si môže vytvoriť svoje vlastné plemeno. Aj krížením iných plemien. Aj ja som sa rozhodol pre nové plemeno - spojenie bulldoga a shi-tzu. Je to BULLSHIT. :jupi:
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Vikiki22 » Str 20.11.2013 17:22

Obrázok

...a týmto tému zamkýnam. Doporučujem pokračovať v téme Kríženci a bastardíky.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Yorkmal (Yorkshire x Maltese)

Poslaťod Domivec » Str 20.11.2013 18:06

Možem vediet prečo sa pravo tato ide zamykat ked tu je vela myslim že dost podobnych? :pac:
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Ďalší

Späť na Krížence