Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod esster » Str 14.03.2012 18:41

Počuli ste už niekto o tomto plemene?
Ja som to včera videla v TV, skrížili Labradora s Berňakom vraj aby dostali jedinečného vodiaceho a asistenčného psa. Na stránke tej organizácie to bolo len po Francúzky a po Anglicky takže som toho moc nevyčítala :lol: Neviem presne na aké vlastnosti sa zameriavali a čo chceli chovatelia dosiahnuť.
Inak psík celkom pekný aj keď niektorý vyzerajú ako bernaci bez hnedých škvrn, ďaľší ako prerastený labroš.
Ale tie šteniatka sú chutné :love:
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod miusiatko » Str 14.03.2012 18:59

Offtopic: ja sa po vzhliadnuti "american bullnese" uz len smejem, co ti dilinovia za oceanom vymyslia a ako si to este aj dokazu obhajit :pac:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Domca » Str 14.03.2012 19:05

aby dostali jedinečného vodiaceho a asistenčného psa.
..vsak to je labrador sam osebe... :lol: BSP je pastierske plemeno....tak nechapem zmysel tohoto krizenia....
Ale musim uznat ze steniatka su chutne a aj ti fesaci na poslednej fotke :lol: :hi:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod esster » Štv 15.03.2012 19:32

toto je link na tú stránku kde tých psov vyšlachtili http://www.mira.ca/en/our-dogs/8/the-labernese_37.html
miusiatko aj mne sa to zdá trochu pritiahnuté za vlasy, ako keby nebolo nechcených kríženčekov berňakov dosť :ua: a labrošov ani nehovorím :ua:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod naty.sykorova » Pia 16.03.2012 19:10

ale inak, krásne psy :oo:
Obrázok
naty.sykorova
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1264
Bydlisko: Večná zima

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Nanda » Ned 18.03.2012 12:19

Ešte som o ňom nepočula ale je prekrásny. :hi: A ten posledný obrázok to ako keby tam boli BOC-ky :lol:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod esster » Ned 18.03.2012 13:49

ja najprv na tie šteniatka že jeej aké chlpaté borderky :pac:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod rischa » Ned 18.03.2012 13:53

Šteniatka sú chutnučké, o takom plemene som ešte nepočula, vyzerajú ako huňaté borderky
Smutný, nudný či beznádejný deň - Všetko sa to odrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpatá guľa, ktorá ti vyšteká ako sa teší že si konečne doma :)
rischa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 94
Bydlisko: Michalovce

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Mac Gie » Pon 19.03.2012 5:20

precitala som co o tom pisali na stranke..tiez nie som uzasna v angline ale pisali tam dost vela pre mna hluposti :ach:
v uvode pisala o tom ci sa moze clovek zamilovat do dvoch zien naraz a potom presla na to ze miluje obe tie plemena ale co na jednom ma rada na druhom nie a bla bla poto cosi o tom ze chce vytvorit dokonaleho asistencneho psa ci co "in creating a super-breed" predtym je spomenute ako ich selektuju a tak...no neviem ale mne pride kus sebecke miesat plemena (este ked je jedno polovnik a druhe pastier :ach: ) lebo sa mi pacia a chcem z nich asistencneho ked je na to uz XY inych plemien...ja si teraz tiez mozem kupit rotvika a borderu a vysachtit z toho suprpracovneho psa??
Naposledy upravil Mac Gie dňa Pia 20.04.2012 20:48, celkovo upravené 1
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Vikiki22 » Pon 26.03.2012 16:18

O tomto krížení som počula prvý krát v jednom dokumente, kde tiež chválili tohto psa ako vynikajúceho asistenčného psa. Popravde, ani ja som nepochopila hlbšiu podstatu tohto kríženia. Už nestačí labrador samotný? :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Nanda » Pon 26.03.2012 19:31

Očividne nie. Chcú mať stále lepšie a lepšie psy...
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Baddy pes » Ned 01.04.2012 15:07

esster píše:Počuli ste už niekto o tomto plemene?
Ja som to včera videla v TV, skrížili Labradora s Berňakom vraj aby dostali jedinečného vodiaceho a asistenčného psa. Na stránke tej organizácie to bolo len po Francúzky a po Anglicky takže som toho moc nevyčítala :lol: Neviem presne na aké vlastnosti sa zameriavali a čo chceli chovatelia dosiahnuť.
Inak psík celkom pekný aj keď niektorý vyzerajú ako bernaci bez hnedých škvrn, ďaľší ako prerastený labroš.
Ale tie šteniatka sú chutné :love:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

ja mám doma tohto kríženca..mama bernáčka ,otec čierny labrador...nebol to majitelov úmysel ich takto skrížiť--no ale stalo sa--labrador bol šikovnejší...náš havino bude mať 6mesiacov,ale zatial na ňom nevidím nič extra poslušnosti--je šťeňa a robí len samú neplechu a každé ráno ma čaká nejaké prekvapko,čo zase zničil :pac:
Baddy pes
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Nanda » Ned 01.04.2012 16:02

Baddy pes - Daj nejaké fotky. :yes:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Laberne (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Vikiki22 » Štv 05.04.2012 18:50

Baddy pes píše:...ale zatial na ňom nevidím nič extra poslušnosti--je šťeňa a robí len samú neplechu a každé ráno ma čaká nejaké prekvapko,čo zase zničil :pac:

A aj ho cvičíš, či si myslíš, že bude sám od seba poslušný? :heh:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Labernese (labrador x bernský salašnícky pes)

Poslaťod Domca » Štv 05.04.2012 19:25

le zatial na ňom nevidím nič extra poslušnosti--je šťeňa a robí len samú neplechu a každé ráno ma čaká nejaké prekvapko,čo zase zničil


Nuz psa musis poslusnosti ucit...pes sa vycviceny nenarodi aj keby bol krizenec bohviecoho :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Ďalší

Späť na Krížence