Puggle (Bigl x Mops)

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Uto 31.07.2012 13:32

Netvrdím že bude mať práve také vlastnosti ale že je ľahšie ich predvídať :)
a keď vlastnosti ktoré by si chcel aby mal tvoj psík sú u dvoch rôznych plemien? ..
Jednoducho si nemyslím že by to bolo nesprávne, veď ako vznikli plemená? .. Krížením .. :) :)
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Tasha » Uto 31.07.2012 14:33

aké vlastnosti máš na mysli. Príklad. pochybujem, že sa nenájde plemeno, ktoré ich bude mať. nevrav, že každé plemeno má len pár vlastností a práve to druhé má opačné. je to totálna hovadina. Napr. kríženie SAO a kaukazák? načo je to dobré? alebo NO a RTW alebo doberman... sú to kríženia o ničom. na svete je také množstvo psov, že vždy sa dá vybrať si. Toto sú len kecy aby si niekto obhájil kríženie a množenie.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Uto 31.07.2012 15:15

Nie nie netvrdím že určité plemeno má nejaké vlastnosti a ďalšie má opačné, to je aj podľa mňa hovadina, Netuším načo je dobré kríženie tých plemien ktoré si vymenovala len konštatujem že nie som proti kríženiu psov rôznych plemien ..
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Uto 31.07.2012 15:17

darley píše:Toto sú len kecy aby si niekto obhájil kríženie a množenie.


a ja nič neobhajujem .. nikdy som psi nekrížila a ani s tým nemám skúsenosti, proste to len neodsudzujem ..
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Domca » Uto 31.07.2012 16:28

Vejjka píše:Nie nie netvrdím že určité plemeno má nejaké vlastnosti a ďalšie má opačné, to je aj podľa mňa hovadina, Netuším načo je dobré kríženie tých plemien ktoré si vymenovala len konštatujem že nie som proti kríženiu psov rôznych plemien ..


Vzdy sa da vybrat....a nech mi niekto nehovori ze nie... :nie: Tych druhov psov s roznymi povahami je vela, takze krizit uz existujuce plemena je blbost...O co su potom horsi krizenci z utulkov? Tam su tiez psy ktore maju skvele povahy (u mnohych sa tiez da predpokladat krieznie) a ak chce niekto psa s urcitymi povahovymi vlastnostami nech si vyberie aj adekvatne plemeno, moznosti je kopec. :nwm:
Ono nie je to len o tych dobrych vlastnostiach...ziadne plemeno nie je dokonale a v podstate si clovek toho psa formuje sam prihliadajuc na jeho povahu...Takze ak by sa mi pacili vlastnosti pri dvoch roznych plemenach, vybrala by som si to ktore by mne vyhovovalo viac....samozrejme zeby som popri tom prihliadala aj na exterier a povodne vyuzitie plemena...ale mne v podstate ide vzdy v prvom rade o povahu...Aj ked to uz zachadzam viac do teoretickej roviny, u mna budu vzdy na prvom mieste krizencekovia z utulkov....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Str 01.08.2012 9:43

no veď dobre, nevyznám sa veľmi v takýchto veciach ale čo je na tom zlé? .. :nwm: :nwm:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Leila Tobrok » Str 01.08.2012 9:50

to, že niekto si skríži dve rôzne plemená náhodou alebo zámerom, dá tomu vtipný názov a bude to predávať za 700€ ako unikátne nové plemeno... a pritom je to kríženec, akého nájdeš v útulku. o to ide. takto vznikli mini čivavy a yorkovia a spol. neštandardné jedince alebo potom tie krížence york a maletezák, či aké sú to, už ani neviem... a za tieto krížence a neštandardné psy pýtajú 100vky eur úplne ako keby sa nechumelilo. a ľudia sú blbí a kupujú... :pac:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Tasha » Str 01.08.2012 9:51

zlé je to, že tvrdíš totálnu hovadinu, aj keď sa v tom nevyznáš a nevieš dosť o tejto problematike. Väčšina ľudí sa vyjadruje k problematike, o ktorej má aspoň základné znalosti. Nebudem sa vyjadrovať k stavbe domu, keď o tom nič netuším...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Str 01.08.2012 10:15

Leiluska - Ďakujem ..
Darley - kašli na to nejdem sa hádať ..
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Bellss » Str 01.08.2012 10:51

Vejjka píše:Možnože je to pravda ale neodsudzovala by som to úplne, lebo je rozdiel keď úmyselne skrížite dva čistokrvné psy lebo majú obaja povahové vlastnosti ktoré sa vám páčia áno je to obyčajný kríženec ale aspoň sa dajú predvídať povahové vlastnosti a správanie čo sa u nejakého kríženca z útulku neurčitej rasy až tak veľmi nedá ak s ním nie ste dlhšiu dobu. Nie som úplne proti kríženiu čistokrvných psov rozličnej rasy ak má niekto o tie šteňatá vážny záujem a chce ich na určitý účel (kvôli ich povahovým vlastnostiam) :hafan: , ak sa ale krížia len za účelom "milučkého" vzhľadu a za účelom predania za čo najvyššiu cenu tak to sa mi nepáči :nie: :nono:


Aký je v tom rozdiel? Mops je sám o sebe pes, ktorý má milú povahu, je čistý gaučák. Nájdu sa aj takí psi, ktorí sú aktívnejší, ale celkovo je to pes, ktorý nepotrebuje kríženie a povahovo je to skvelý spoločník :smile: Ale po zdravotnej stránke je to už niečo iné. Majú dosť chorôb a hlavne kvôli ich malému ňufáku.
Nepochopím podstatu kríženie bígla a mopsa. Sú to dva úplne rôzne plemená. Jedno je poľovné a chcú ho všetci hlavne pre jeho milý vzhľad, ale povahovo ho málokto dokáže zvládnuť. V mestách je to nová móda chovať bígla. A potom ich je množstvo v útulku a nevie sa čo s nimi. Preto mi príde nezmyselné krížiť dve plemená, ktoré nemá zmysel ani krížiť.

Máme z útulku kríženca kaukaza a NO načo bolo dobré takéto kríženie? Iba si chudák za rok života vytrpel 4 nových majiteľov, len preto lebo niekto nedokázal zvládnuť jeho búrlivú pubertálnu povahu. Preto to je nezmyselné krížiť plemená. Lebo krížením si neodnesú iba "chcené" vlastnosti ale aj dedičné choroby..
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Str 01.08.2012 10:58

Bellss píše:Aký je v tom rozdiel? Mops je sám o sebe pes, ktorý má milú povahu, je čistý gaučák. Nájdu sa aj takí psi, ktorí sú aktívnejší, ale celkovo je to pes, ktorý nepotrebuje kríženie a povahovo je to skvelý spoločník :smile: Ale po zdravotnej stránke je to už niečo iné. Majú dosť chorôb a hlavne kvôli ich malému ňufáku.
Nepochopím podstatu kríženie bígla a mopsa. Sú to dva úplne rôzne plemená. Jedno je poľovné a chcú ho všetci hlavne pre jeho milý vzhľad, ale povahovo ho málokto dokáže zvládnuť. V mestách je to nová móda chovať bígla. A potom ich je množstvo v útulku a nevie sa čo s nimi. Preto mi príde nezmyselné krížiť dve plemená, ktoré nemá zmysel ani krížiť.

Máme z útulku kríženca kaukaza a NO načo bolo dobré takéto kríženie? Iba si chudák za rok života vytrpel 4 nových majiteľov, len preto lebo niekto nedokázal zvládnuť jeho búrlivú pubertálnu povahu. Preto to je nezmyselné krížiť plemená. Lebo krížením si neodnesú iba "chcené" vlastnosti ale aj dedičné choroby..

Keď sa to povie takto normálne s tebou súhlasím .. :smile: :no:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Tasha » Str 01.08.2012 12:29

Ja tiež nemám v záujme sa hádať. Ale aj ,,normálne" to tu už napísané bolo. stačí si prečítať tému. nie len posledné dva príspevky. už keď sa chcem k niečomu vyjadriť, tak je to podľa mňa normálne.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Str 01.08.2012 14:57

okej.
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Ulfheiðr » Str 01.08.2012 16:07

Preto to je nezmyselné krížiť plemená. Lebo krížením si neodnesú iba "chcené" vlastnosti ale aj dedičné choroby..

Hlavne to aby sa u nejakého kríženia dosiahla ustálená povaha a exteriérové znaky treba mnoho a mnoho vrhov, spočiatku aj príbuzenskú plemenitbu a tak podobne. Kolko generácií sa stihlo vystriedať za tých 20 rokov "chovu" týchto akože plemien, keď priemerne pes žije 10? Ako bohatý genofond majú tieto "plemená" na to aby sa mohli začať predávať ako niečo konkrétne a stabilné, na čom je možnosť stavať?
Myšlienka je síce dobrá, ale v tomto okamihu sa tieto nové "plemená" nemôžu považovať za stále ani náhodou. A vybásnená povaha je ešte niekde za piatimi rohmi. Teraz je to iba kríženec, kde tie vlastnosti môžu byť rozdelené naprieč celým vrhom ozaj všelijako. Ja si môžem doniesť domov mopsa v povahe, kamarátka bígla a tretia kamarátka nevyspytatelného magorka u ktorého nikdy nevieš kedy sa zachová ako bígel a kedy ako mops.
Ten trend že vyrobiť F1 a tváriť sa, že si človek kúpi dokonalú kombináciu dvoch plemien je úplne scestné.

Však aj plemená čo sú tu stovky rokov stále to nieje tralala a stále sa musí udržiavať toto a tamto, posilniť, alebo naopak oslabiť taký a onaký "znak". Vôbec niesom proti tvorbe nových plemien, ale treba si uvedomiť, že vyrábať nové plemeno ozaj nieje sranda a po 20, 30 rokoch byť z neho nadšený a núkať ho verejnosti ako stelesnenie dokonalosti je nemiestne.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod tama » Uto 30.05.2017 14:27

Faust píše:Podla mna to vyzera velmi milo :smile: Nie ze by som bola za, aby sa psy len tak krizili vsak vyslachtime daco nove, to nie :nie: ale toto je velicke chutne zvieratko vyzorovo :smile: Len si neviem predstavit tu povahu, lebo ani bigl ani mops mi neoridu zrovna najvhodnejsie plemena na vycvik, alebo teda lahko cvicitelne, a nevidim v tomto "plemene" nejaky hlbsi zmysel ze naco a preco? Teda aspon ja som nazoru ze tak ako sme tu mi pre psa tak je tu aj on pre nas, a preto ked sa to tak vezme tak vacsina plemien ma aj nejake vyuzitie. Bigl je polovnik mops je spolocensky a ich krizenec je len dalsi gaucolez?



Súhlasím však je to zlaté.♥
tama
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 39

Predchádzajúci

Späť na Krížence