Puggle (Bigl x Mops)

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Nanda » Ned 15.01.2012 21:12

Ale aj tak každý má svoj názor. :ach:
Nanda
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1540

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod krista » Štv 19.01.2012 21:03

Lindchen píše:A etše aj ten vzhľad je diskutabilný, mne sa nepáči :ach: .

mne sa tiež nepáči... možno ten šteňací look,ale dospelý Obrázok
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod michal.horvatovic » Pia 03.02.2012 8:51

ja ti poviem presne co to je to niekomu sa sparil bigl z mopsom zacal to predavat a dal tomu nazov a teraz sa z toho stala moda alebo ako to nazvat, vies za kolko sa tieto stenata a podobne nezmysly typu - puggallier - mops+kavalier king charles spaniel alebo chockapoo to je asi koker+pudel a co ja viem co vsetko predava? ako ja nepoviem ze si niekto zamerne zaobstara krizenca neviem coho ktory mozno vznikol niekde na dedine pretoze mal volny vybeh a mohol nakryt nejaku volne behajucu fenu ale aby to niekto krizil zamerne tak to uz je co povedat, to su len ludia ktory im dovolia aby mali spolu stenata a potom to predaju za celkom slusne peniaze v uk som videl tieto nezmysly za 300 libier za kus,,a este aby aj v tv odvysielali nieco taketo tak tomu tiez tak dost nerozumiem...


fausty píše:Podla mna to vyzera velmi milo :smile: Nie ze by som bola za, aby sa psy len tak krizili vsak vyslachtime daco nove, to nie :nie: ale toto je velicke chutne zvieratko vyzorovo :smile: Len si neviem predstavit tu povahu, lebo ani bigl ani mops mi neoridu zrovna najvhodnejsie plemena na vycvik, alebo teda lahko cvicitelne, a nevidim v tomto "plemene" nejaky hlbsi zmysel ze naco a preco? Teda aspon ja som nazoru ze tak ako sme tu mi pre psa tak je tu aj on pre nas, a preto ked sa to tak vezme tak vacsina plemien ma aj nejake vyuzitie. Bigl je polovnik mops je spolocensky a ich krizenec je len dalsi gaucolez?
michal.horvatovic
Šteniatko
 
Príspevky: 63

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod veverickascrat » Pon 28.05.2012 8:01

mne sa tiez paci...lepsie povedane mne sa vsetci psikovia sa mi pacia.
veverickascrat
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Domivec » Pon 28.05.2012 18:18

Jasnačka, chovateľom bíglom sa nepáči :au: vrrr... a čo?! Tak skúsili niečo nové! Tie štence a psy za to môžu že tak vyzerajú a sú tak krížené? Sú prekvapivo veľmi pekné ♥
Domivec
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 395

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod MisheliQ » Pon 28.05.2012 18:27

Offtopic:
Priscilla píše:
MiuMiu píše:Ja len nerozumiem co mate proti tymto dizajnerskym plemenam. Jediny vyznam v ich krizeni, jedine/hlavne preco sa robia je ich pekny vzhlad...tot vse

Predovšetkým to nie je plemeno, ale obyčajný kríženec.
A jedinečných a pekných "dizajnerských" psov sú plné útulky. :no:

Lenže tie zrejme nie sú až také atraktívne :-/
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Domca » Uto 29.05.2012 18:19

Offtopic: Mna vzdycky zaujimalo ako by ludia reagovali na to kebyze v utulku vzdy odhadneme kazdemu psovi krizenie a potom budeme tvrdit ze su to ,,plemena,,....mozno by sa ich adoptovalo viac... :ach: teraz mame krizenky ratlika a jazvecika...to by mohol byt napr. ratlevcik... a tiez su krasne mile, pokojne a malinkeho vzrastu...novy trend :lol: :ach:

Inak tento puggle vyzera milo, ale to je vacsina krizencov...mala som v docaske fenku Ajdu, kebyze ma dlhe nohy tak by som dala krk na to ze je to mops x beagle...americky trend, zmixovat dokopy take psy aby boli co najsladsie, nanjnenarocnejsie a najatraktivnejsie...vid napr. teacup puppies...to je :nechutne:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod MontyTheDog » Str 06.06.2012 18:36

Mne sa veľmi páči, pripomína mi to trošku šteniatko boxera. :yes:
coming soon...
MontyTheDog
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 836
Bydlisko: Trenčín

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Luckaa » Str 13.06.2012 19:55

Veď je to hrozne zlatučký hafánek :hi:
Benny ~ * 23.4.2010 • kríženec Border kólie a Jazvečíka • môj malý ňuňu blázon ♥
Alex & Ricky ~ *1.4.2012 • kríženci Bavorského farbiara • šialení bratia ♥
Obrázok
Luckaa
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: Brezno

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Tasha » Pia 06.07.2012 8:33

šteniatka sú zlaté, tak ako sú zlaté úplne všetky šteniatka. Výzor v dospelosti už je diskutabilný. Aj keby bol neviem ako krásny, tak je to len nechutný americký výmysel krížiť hocičo s hocičím. Predpokladám, že na kríženie ani len neboli vybraný rodičia s PP, čiže ďalší kríženec. a ešte k tomu kríženec bez uplatnenia. na čo bolo dobré kríženie? aký má hlbší význam okrem klamania ľudí a zarábania veľkých prachov? Choďte sa prejsť do útulku a nájdete tam 100x krajšie šteniatka ktoré prišli na svete naozaj náhodou a sú nechcené. Nie ako tento mix
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Domca » Pia 06.07.2012 10:14

Myslim ze toto moze byt Puggle alebo Pugalier.... :nwm:
Obrázok
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Erika.Š. » Str 11.07.2012 11:27

Predovšetkým to nie je plemeno, ale obyčajný kríženec.
A jedinečných a pekných "dizajnerských" psov sú plné útulky.




áno presne :yes: :yes: :yes: ved stalé len šlachtia a potom sa čudujú že sú plné utulky ......podla mna vyzera hrozne...... :jazyk: :jazyk: :jazyk:
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***

Obrázok
Erika.Š.
Junior
 
Príspevky: 260

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Domca » Str 18.07.2012 23:47

Erika.Š. píše: ved stalé len šlachtia a potom sa čudujú že sú plné utulky ......podla mna vyzera hrozne...... :jazyk: :jazyk: :jazyk:


plne utulky su z velkej casti vdaka mnozitelom, nie vdaka tym ktori psy slachtia....A vymyslanie novych plemien nie je slachtenie ale obycajne krizenie psov ako sa komu hodi aby vysledny pes bol co najrozkosnejsi, pripadne sa snazia krizenim dvoch plemien vytvorit nejake ,,idealne,, plemeno s umyslom ze zdedi len tie dobre povahove vlastnosti, co je blbost tak ak cele umyselne krizenie.... :au: takych psov su plne utulky ako to tu uz bolo spominane...
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Vejjka » Uto 31.07.2012 8:55

Možnože je to pravda ale neodsudzovala by som to úplne, lebo je rozdiel keď úmyselne skrížite dva čistokrvné psy lebo majú obaja povahové vlastnosti ktoré sa vám páčia áno je to obyčajný kríženec ale aspoň sa dajú predvídať povahové vlastnosti a správanie čo sa u nejakého kríženca z útulku neurčitej rasy až tak veľmi nedá ak s ním nie ste dlhšiu dobu. Nie som úplne proti kríženiu čistokrvných psov rozličnej rasy ak má niekto o tie šteňatá vážny záujem a chce ich na určitý účel (kvôli ich povahovým vlastnostiam) :hafan: , ak sa ale krížia len za účelom "milučkého" vzhľadu a za účelom predania za čo najvyššiu cenu tak to sa mi nepáči :nie: :nono:
Psy,bez ohľadu na rasu,majú vnútornú krásu. Nežné, dobré srdcia a skutočnú potrebu spoločnosti a lásky :)
Vejjka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67

Re: Puggle (Bigl x Mops)

Poslaťod Domca » Uto 31.07.2012 9:02

Ale nikde nie je napisane ze tie stenata zdedia prave tie povahove vlastnosti ktore sa od takeho ,,plemena,, ocakavaju....Tych plemien je dostatocne vela aby si clovek vedel vybrat to prave pre seba....A ak niekto nema na psa nejake specialne poziadavky nech zajde do utulku, tam je kopec krizencov aj steniatok....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence