Siberpoo

Re: Siberpoo

Poslaťod Bellss » Pia 02.09.2011 20:30

Och ten je krásny :oo: to je pohľad :aaa: Ale tiež nechápem aký má zmýsel krížiť ich? :nwm:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: Siberpoo

Poslaťod stano269 » Pia 02.09.2011 23:55

Krásný!Ale nerozumiem tomu kríženiu to je také že by som dal baseta nakryť s foxom a bol by stoho basfox či basfax či foxbas či baf :haha: :haha: ok končím :angel:
stano269
Big Dog
 
Príspevky: 1241

Re: Siberpoo

Poslaťod Vikiki22 » Sob 03.09.2011 16:19

Zaujímavý výzor, ktovieaká povaha, význam kríženia žiadny... Ja nechápem, čo tí ľudia robia? Prečo hneď nespravíme aj my z každého kríženca nové plemeno? :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Siberpoo

Poslaťod Betka » Sob 03.09.2011 17:00

Niektorí ľudia asi fakt nevedia čo od dobroty robiť. :pac: Nielenže vyzerá chudák pes ako strašiak, ale ani tú povahu si nejak celkom neviem predstaviť.
No nač je to dobré?!
:nwm:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Sob 03.09.2011 17:02

Dokopy nanič
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Siberpoo

Poslaťod zeane » Sob 03.09.2011 17:52

:nwm: pudelmixy ani ďalej rozoberať moc nemusíte - takmer vždy ide o pĺznucu srsť, (hustý dôvod dezalergizácie plemena :aaa: ) v premyslenejších prípadoch o vyľahčenie kostry, zlepšenie pohyblivosti, zvýšenie intelektu, a podobne ďalej. S huskym by sa mohlo teoreticky jednať o pokus pridať (okrem prapodivnej srsti) chuť spolupracovať s človekom :lol: :angel:
http://www.buzzle.com/articles/poodle-mixes.html
ani sa moc netvária ako že by to chceli byť čisté plemená - sú to tzv hybridy - u nás by sa to asi nazvalo F1 - zámerné skríženie dvoch čistokrvných psov (ideálne s rodokmeňom).

Inak vás za tie vaše reči o krížencoch nebudú mať radi majitelia a chovatelia plemien čo nevznikli ako pudel (selekciou žiadúcich zvierat zo stávajúcej populácie) ale krížením - takto z fleku dve: ČSV a argentínska doga :nwm: Mne to kríženie dvoch plemien až tak nevadí ak sa dopredu trochu rozmýšľa - ako u labradoodla, či cockapoo - tam sa išlo po konkrétnych veciach a podarilo sa. Uniká mi napríklad mix pudel s bišónom alebo maltézákom---
:ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Siberpoo

Poslaťod Mackie » Sob 03.09.2011 18:09

je rozdiel krizit s urcitym konkretnym planom a vysledky sledovat a na zaklade nich sa rozhodovat, co dalej, a tymito pokusmi vyskusame - uvidime
mne taketo reci nevadia, nakolko su pravdive, ale mojho plemena sa realne netykaju :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Siberpoo

Poslaťod zeane » Sob 03.09.2011 18:26

:nwm: no, mne je to v podstate zdravo fuk - väčšinu pudelmixov vysvetľujú práve dezalergizáciou plemien - čo je pri zdraví dnešnej populácie v zásade celkom chvályhodná snaha :angel: Skôr mi teda vadí to miešanie už spoločenských plemien, alebo aj prípadne iných podobne zameraných - NO a BO (alebo veľký bradáč) napríklad, aby sme ďaleko nechodili :lol: To mi príde ako zbytočnosť. Pokiaľ je snaha smerom "nech to nepĺzne" - ná, nech si poslúžia. Tam nie je moc z čoho vyberať keď chceš cielene pridať nepĺznucu srsť. Faktom je, že plemien so zameraním spoločník nad 40 cm je vážne málo. Holt - požiadavky modernej doby. :nwm:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Sob 03.09.2011 23:09

Nech ľudia krížia, čo chcú. Len nech z každého kríženca, bastardíka a hybrida nespravia nové plemeno... Ako keby ich už aj tak nebolo dosť :nwm:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Amis » Ned 04.09.2011 10:46

Hm, tento je fakt desivý :pac: mne sa z tých mix napríklad páči Rottle (Rotvajler x Pudel) ten je pekný :hi: Skoro všetky po krížení potom majú takú divú srsť, majú na hlave chlpy ako fúzač. ALebo Jack-A-Poo ten vyzerá milo :no: Ale viete si predstaviť napríklad Pudla a Mexického naháča ? ALebo Pudla a Írskeho vlkodava :aaa: tieto kríženia sa blížia k šialenstvu, to mi občas pripadá ako keby chceli skrížiť žirafu a hada :ahoj:
Amis
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 265

Re: Siberpoo

Poslaťod Barca » Ned 04.09.2011 12:23

Mne skor vsetci tie kriznece pudla pripadaju ako ti chlpaci v utulkoch. Presne takeho by som raz chcela, ale z utulku samozrejme :smile:
Barca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1211
Bydlisko: Bratislava, Brno

Re: Siberpoo

Poslaťod Aris » Ned 04.09.2011 12:54

zeane, ja v tom vidím veľký rozdiel. ČSV bolo skrížené za určitým plánom a stým, že išlo len o kríženia NO a vlka. Lenže v Amerike skrížia pudla s 20 ďalšími plemenami a vznikne 20 nových plemien. Okrem toho nevidím žiadne reálne využitie v krížencov ako je napr. Eskapoo alebo aj Siberpoo. Osobne si myslím, že tie psíky musia mať totálny výkyvy v povahe.
Jo a otázka: prečo väčšinu plemien krížia práve s pudlom?
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 13:14

ale treba uznať, že niektoré hybridíky vyzerajú rozkošne :yes:
napr. sibírsky husky x shiba inu :hi:
Obrázok
alebo nemecký ovčiak x pudel :lol:
Obrázok
a ešte čau čau x šarpej
Obrázok

Aris píše:Jo a otázka: prečo väčšinu plemien krížia práve s pudlom?
myslím, že väčšinou je to kvôli tomu, že pudle sú inteligentné, ľahko cvičiteľné a hlavne nepĺznu
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Haleth » Ned 04.09.2011 16:40

Salexi píše:Ľudia nebláznite, veď australáci alebo huskáči majú tiež hypnotický pohľad a toto je rovnaké :lol:

mňa desia všetky psy s bledými očami :lol: nikdy by som to nechcela mať doma...
blueberry mňa teda neoslovil ani jeden ničím... to už radšej pôjdem do útulku
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Ned 04.09.2011 17:17

Náhodou ten prvý je celkom pekný, ale tak je pravda že z každého kríženia by hneď nemuseli robiť nové plemeno. :pac:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence