Siberpoo

Re: Siberpoo

Poslaťod Margita » Ned 04.09.2011 17:05

:pac: to je ako ten labrador a australak.vyznam?ziadny,
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Siberpoo

Poslaťod Diandra » Ned 04.09.2011 18:14

1. pes na fotke - husky, len trochu iný a v bielom
2. pes na fotke - briard
3. pes na fotke - thajský ridgeback bez ridgu

nechápem načo to je dobré. Keď to krížia kvôli vzhľadu, tak načo keď podobné plemeno už nájdem :ach:
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 18:55

Nemá to význam, ale Američania už nevedia, čo od nudy :pac:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Ned 04.09.2011 18:57

Odkiaľ vieš že je to z Ameriky? Mohol to spraviť hockto iný
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 18:58

Začali s tým Američania :nwm:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Ned 04.09.2011 19:00

A kto vie kto každý sa ponich musí opičiť. :ach:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 19:04

No veď... Len nech si robia, čo chcú, kým tie psy neskončia v útulkoch :vykricnik:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Ned 04.09.2011 19:07

To máš pravdu. Akokeby tých plemien v dnešnej dobe už nebolo dosť. :ach:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 19:11

Presne... Ešte keď sa na seba niektoré tak podobajú, že ich nevieš ani rozoznať :nwm:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Ned 04.09.2011 19:12

Podľa mňa to robia preto aby "zaujali" tým svojím "vlastným plemenom". Potom to vyzerá tak ako to vyzerá. :pac:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Siberpoo

Poslaťod blueberry » Ned 04.09.2011 20:24

Vytvorme si každý vlastné plemeno :joint:
blueberry
Big Dog
 
Príspevky: 1220

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Ned 04.09.2011 21:22

Tak sa to unich možno začalo :lol:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Siberpoo

Poslaťod zeane » Ned 04.09.2011 23:23

Aris píše:zeane, ja v tom vidím veľký rozdiel. ČSV bolo skrížené za určitým plánom a stým, že išlo len o kríženia NO a vlka. Lenže v Amerike skrížia pudla s 20 ďalšími plemenami a vznikne 20 nových plemien. Okrem toho nevidím žiadne reálne využitie v krížencov ako je napr. Eskapoo alebo aj Siberpoo. Osobne si myslím, že tie psíky musia mať totálny výkyvy v povahe.
Jo a otázka: prečo väčšinu plemien krížia práve s pudlom?


Aris, ani sa mi nechce veriť, že si moje príspevky nečítala... Takkže sa k tomu vracať nebudem a prečítaj si spätne, bo už by som sa opakovala.
Oni sa netvária že by to bolo rovno plemeno - na tom linku som si to výslovne prečítala. Nuž, keď sa im chce krížiť, tak s tým asi toho moc odtiaľto nenarobíme, môžete im prípadne poslať protestný list. :lol: Možno sa im zasa vydarí niečo ako sa vydaril Labradoodle. :no:
Za akým plánom a čo bolo krížené - ja predsa viem s akým chovateľským zámerom bolo krížené ČSV, rovnako ako viem o účele argentínskej dogy. Našla som si v histórii plemien... Ale dala som si aj tú námahu, že po počiatočnom prevrátení očami som si našla aj labradoodla napríklad. A robím to tak so všetkými kríženiami čo ma zaujmú.
Ale v teoretickej rovine: Nebolo žiadne plemeno "rovnako dobré" na účel na ktorý sa šľachtilo ČSV? Neexistovalo plemeno ktoré by zastúpilo argentínku? :nwm: Skúste popátrať a nehľadajte len argumenty ktoré by podporili len váš odpor k novým plemenám - tie totiž boli sú a budú, inak by v Európe jestvoval napríklad Barbet a nejestvoval Pudel, Španielsky, či Portugalský vodný pes, alebo Lagotto Romagnolo (a ďalšie dve plemená čo sa od neho odvodzujú, len sa mi nechce teraz hľadať). Nejestvoval by Pudelpointer. A to spomínam plemená ktoré sú dnes "staré", žiadne novošľachtence. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Siberpoo

Poslaťod wer » Pon 05.09.2011 8:04

zeane, neviem, ako velmi si si studovala historiu CSV, ale mam pocit, ze nie prilis. za 1. uz pri zrode NO bol pouzivany aj vlk. za 2. aka bola situacia na hraniciach pri zrode CSV... a za 3. vlk ma ine vlastnosti, ako akykolvek pes.
to, ze to ucel celkom nesplnilo, je druha vec. ale aj napriek tomu su to schopne psy, ktore, myslim, nemaju obdobu (ak neratam podobne napady holandanov...)

kdezto povacsinou tie novovzniknute mi pridu len ako rozmary. pridat pekne moderne modre oci, napriklad.
pritom absolutne nie som proti ucelnemu krizeniu - napriklad alaskany, NOxBO a pod... ale tieto americke vymysly - skor ide o vzhlad, ako o ucel... :nie:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Siberpoo

Poslaťod Trivi » Pon 05.09.2011 9:34

zeane: No premňa zamňa nech si ich krížia :lol: Ja tu len vyjadrujem svoj názor a určite by mi nevadilo ak by to šlachtili za nejakým účelom a dlhodobým výskumom napríklad. Ale napríklad už aj tu spomínaný "Siberpoo". Načo bol šlachtený tento pes? Je to len kôli vzhladu, ktorý podla môjho názoru, je nanič. :ua: Toť si myslím ja :smile:
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Krížence