Bullboxer

Re: Bullboxer

Poslaťod Margita » Sob 08.03.2014 22:20

Offtopic: no napriklad som zazila jednu suku,inak celkom pekna,mala len par mesiacov a bala sa aj sama seba,tam to bolo skor od toho odkial bola,ako sa "chovatel" spraval k jej matke ,ako sa spravala matka a tak...a ci to je vrodene?no minimalne odkukane,ale inak chudak pes,bohvie co je s nou teraz,nejaka mlada baba ju mala o psoch vedela tolko co ja o chove pakobyliek
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bullboxer

Poslaťod zebo » Sob 08.03.2014 22:26

Margita píše:Offtopic: no napriklad som zazila jednu suku,inak celkom pekna,mala len par mesiacov a bala sa aj sama seba,tam to bolo skor od toho odkial bola,ako sa "chovatel" spraval k jej matke ,ako sa spravala matka a tak...a ci to je vrodene?no minimalne odkukane,ale inak chudak pes,bohvie co je s nou teraz,nejaka mlada baba ju mala o psoch vedela tolko co ja o chove pakobyliek


ale ako rychlo si presla z celeho plemena na jedno steniatko :smile:
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Bullboxer

Poslaťod akuk » Sob 08.03.2014 22:34

Margit, ja som cakala nieco k tej velkosti spendlikovej hlavicky :lol: a dostala si sa k spravaniu niecoho co sa na pitka podoba :no:
trava su jej vlasy, vodne toky su jej zily, skaly su jej kosti..
akuk
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1054

Re: Bullboxer

Poslaťod Margita » Sob 08.03.2014 22:41

Offtopic: 85% populacie pitbulov su take kadejake pofiderne napodobeniny,aspon u nas ano,a nie je to len to jedno stena,ono je to smutne,ale laik sa stretava len s takymi...ale tato tema nie je o tom..
a co so spendlikovou hlavickou? :lol: neboj ty nicoho za par desiatok rokov si budes moct zadovazit aj pita takej velkosti :heh:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bullboxer

Poslaťod Annabell a Dingo » Ned 09.03.2014 12:04

Zebus....prosim ta, hutam, hutam, ale este som nevyhutala. Pani co stavali svojim pitom mohyly, boli urcite vo svojich chovoch dosledni. A hovori sa, ze ak pes prejavil agresivitu voci cloveku, uz viac nepozil. Preco sa potom ludia tychto tvorov boja? To ze chrania psov chapem, len preco pred pitom beru na ruky svoje dieta mysliac si, ze ho uchrania, ak by sa ho rozhodol zjest? Preco vlastne aj jestvuju obcas nejake utoky pita na cloveka? Ved by malo VSETKO pochadzat z chovov prave tychto panov, ktori mali danu vlastnost tvrdo vyselektovat.....alebo sa primiesali ine bundase Rexo, Bodrik, Punto? Tym to je? ........ci sa vyselektovali len jedince a ich potomstvo veselo nieslo tuto vlastnost dalej? .......alebo je to len rozpravka ze sa tak selektovalo?.......ci sa DNA zrekombinovala na povodnu? .......prosim, ako tomu chapat?
odpoved (ak bude) poprosim do sekcie APBT ...dakujem :smile:
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Re: Bullboxer

Poslaťod zebo » Ned 09.03.2014 22:01

anabel, pani co stali pri zrode plemena boli dosledni a agresivita k cloveku bola neziaduca. ako cas plynul, agresivita k cloveku bola stale neziaduca, ale tlak na ine vlastnosti bol vacsi a kde tu sa prizmurilo oko. :smile: preto sa v historii objavili cokle ako bullison, zebo .... boli to ludozruti, ale bola by vecna skoda ich v chove nevyuzit. ked uz sa vyuzili, moze sa objavit cokel s neziaducou agresivitou na cloveka. pitbull bol niekedy zalezitostou uzavretej komunity a nik z tych chovatelov nepredpokladal, ze sa plemeno stane niekedy modne :lol: mno a tak sme sa dostali do doby, kedy je pitbull v rukach ludi co o nom prd vedia. robia s nim kadejake pokusy a bla bla bla...

preco sa pitkov ludia boja neviem, tak isto neviem preco sa boja mikulasa v lete :smile: APBT, AST, SBT - je uplne to iste, maju uplne rovnaky zaklad, do ziadneho z nich sa nic neprimiesalo, len si isli svojou cestou. ale niekto musi byt "najhorsi" :lol: v 80 rokoch minuleho storocia, ked tu pitkovia neboli, to bol doberman, rotvik .... bohuzial teraz je to pitko :ach: bolo by ale fajn kuk na vlastnosti inych plemien, ake by to mali byt lekvare a co robia v skutocnosti, bolo by fajn sa ist kuk na vystavy a porovnat to so standardom :no: bolo by fajn vidiet na vystave "pracovne" plemena a potom sa ist kuk, ako v skutocnosti pracuju :smile:
Naposledy upravil zebo dňa Pon 10.03.2014 14:36, celkovo upravené 1
zebo
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1180

Re: Bullboxer

Poslaťod Annabell a Dingo » Ned 09.03.2014 23:05

Predcil si moje ocakavania :smile: Dakujem za rozsiahlu odpoved.
Annabell a Dingo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 355

Predchádzajúci

Späť na Krížence