Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Mackie » Pon 14.12.2009 18:09

Leiluska Mutary su csv, nevies take? :ach:
to uz je ina kapitola bohuzial

v propoziciach na vystavy je kategoria, ze FCI neuznane.. tak teoreticky vsetky, nie? :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Vikiki22 » Pon 14.12.2009 18:37

Takže... Niečo som našla - plemená provizórne uznané sa môžu normálne vystavovať vo svojej skupine, ale nemôžu získať CACIB. A to sú:

CIOBANESC ROMANESC DE BUCOVINA
DANSK-SVENSK GARDSHUND
TORNJAK
GOŃCZY POLSKI
CIMARRON URUGUAYO
RUSSKIY TOY
CIOBANESC ROMANESC MIORITIC
CIOBANESC ROMANESC CARPATIN
AUSTRALIAN STUMPY TAIL CATTLE DOG
TAIWAN DOG
BERGER BLANC SUISSE
DOGO CANARIO

A okrem toho sa môžu vystavovať aj plemená neuznané, ale v zvlášť kategórii, v kategórii Plemená neuznané FCI. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod yloveyou10 » Sob 26.12.2009 23:39

1.otazka podla coho sa vlasne zaradovali do FCI psikovia ??? a ako sa vlasne lisia uznavany a neuznavany?
Ktokoľvek si môže myslieť , že si nikto, ale tvoj pes vie , že si stredom vesmíru.(Pam Brovn ) Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré ťa miluje viac, ako seba a zarmúti ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba.. (Josh Billings)
yloveyou10
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Donna » Ned 27.12.2009 0:01

hu tak idem sa snazit ozrejmit ... vsetci neuznanci sa mozu zucasnovat vsetkych vystav organizovanych FCI okrem svetoviek a europskych vystav... v triedach su klasicky zatriedeni a dsotavaju v nich klasicke ocenenie a nasledne za X oceneni prislusny titul akurat ze ako bolo spominane nedostavaju CACIB... co znamena ze o BOB ide junior (suka,pes),stredny (suka, pes),otvoreny (suka,pes), sampion(suka,pes) a veteran (suka,pes)

yloveyou - do fci su plemena prijate podla toho ci sa FCI rozodne ze je dsotatodne stabilne plemeno a samozrejme ze je dany nejaky pocet psov ktory splnaju ten jeden rovnaky standard a ma svoje kriteria podla ktorych vybera. to ze nie su uznani FCI neznamena ze neni uznany inou svetovou organizaciou (povecsine su to potom tie americke kenely). neuznane FCI su vecsinou mlade plemena ktore nemaju jasne plemenne znaky , pripadne ich tu neni dost alebo ja neviem co si vymyslia.

a este EDIT: zatial som sa nestretla s tym ze by v propoziciach bolo napisane ze provizorne uznane a neuznane.. vzdy je len 1-10 FCI skupina + neuznanci
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod yloveyou10 » Ned 27.12.2009 9:31

Donna Ok dikes chapem. :hi:
Ktokoľvek si môže myslieť , že si nikto, ale tvoj pes vie , že si stredom vesmíru.(Pam Brovn ) Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré ťa miluje viac, ako seba a zarmúti ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba.. (Josh Billings)
yloveyou10
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod katarina79 » Ned 03.01.2010 17:11

Vikiki22 píše:Takže... Niečo som našla - plemená provizórne uznané sa môžu normálne vystavovať vo svojej skupine, ale nemôžu získať CACIB. A to sú:

DOGO CANARIO



prepáč,ale u kanárskej presy nesúhlasím :hi:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Vikiki22 » Pon 04.01.2010 18:52

katarina79, to som našla vo výstavnom katalógu. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod katarina79 » Pon 04.01.2010 19:31

To Vikiki22 : len ma to zarazilo, lebo otec môjho štenda získal 5x CACIB :nwm:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Vikiki22 » Pon 04.01.2010 19:57

To neviem. Ja len píšem, čo som našla v katalógu. Ja netvrdím nič. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod katarina79 » Pon 04.01.2010 20:03

Skôr mi to príde, že boli predbežne uznané, ale asi záleží na rozhodcovi, či udelí alebo neudelí. Ale aj keď získa CACIB a zapíše sa do rodokmeňa, titul interšampión ešte žiadna DC nezískala a v dohľadnej dobe ani nezíska. (pokiaľ sa FCI neuvedomí).

No nič....aj tak nechápem...nevadí :lol:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Lucka&Ronny » Uto 05.01.2010 13:43

podla mna su nektore plemena zbytocne akoze kazdy pes je krasny ale je toho uz nejako naco jeked to je rovnake alebo rozne odrody vlcakov potom to len trpi vseliakimi dedicnimi chorobami a tak no ale proti nim akoze nemam fakt nist su to krasne psy ale je ich nejako vela
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod katarina79 » Uto 05.01.2010 16:13

luca678 píše:podla mna su nektore plemena zbytocne akoze kazdy pes je krasny ale je toho uz nejako naco jeked to je rovnake alebo rozne odrody vlcakov potom to len trpi vseliakimi dedicnimi chorobami a tak no ale proti nim akoze nemam fakt nist su to krasne psy ale je ich nejako vela


Offtopic: O čom teraz? .....hlavne, že Ty máš toho svojho....chápem :lol:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.01.2010 18:15

Ja som tiež nejak pomimo z príspevku od luca678. :heh: Je pravda, že je veľa plemien, ale každému sa hodí iné a iné plemeno (myslím na uznané plemená). Pri tých neuznaných, tzv. experimentálnych plemenách, ide už len buď o to, aby sa niekto zviditeľnil alebo o to, že sa človek príliš nudí. :ua:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod katarina79 » Uto 05.01.2010 19:06

Trošičku si dovolím Ti oponovať. :smile: Napr. aj dogo canario pôvodný názov Perro de Pressa Canario dlho uznané nebolo i keď je to veľmi staré španielske plemeno. FCI sa vyjadrila, že perro de presa (v preklade niečo ako pes "chytajúci korisť") nie je vhodný názov, nakoľko by pes s takým označením nebol dosť "komerčný" čiže spoločensky uplatniteľný.
Po naťahovačkách sa zmenil názov na dogo canario, pričom chovatelia odmietali zmeniť nimi navrhnutý pôvodný štandard podľa návrhov FCI a zasa sa všetko odďalovalo. Nakoniec sa však chovatelia aj tak podvolili. Takže niekedy nejde len o experiment..... ja len toľko :ha:
katarina79
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 627

Re: Zoznam neuznaných psích plemien FCI

Poslaťod Vikiki22 » Uto 05.01.2010 19:49

Nemyslela som zrovna na všetky neuznané plemená. Myslela som skôr na ,,novovzniknuté´´ plemená, ako napr. biely mops. :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete