Switch to full style
Odoslať odpoveď

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Ned 12.10.2008 15:39

Pre záujemcov plemena jedna aktuálna info : v dňoch 23 - 26. 10. sa v penzióne v Albertovci (pri Opave) v ČR a priľahlých priestoroch žrebčína, koná 8. stretnutie leopardích psov. Nakoľko Čechy sú po USA druhým štátom na svete čo do početnosti psov tohto plemena, bude možné vidieť okolo 30 jedincv tohto plemena, porovnať si ako exteriér, tak i povahu a správanie sa jednotlivých zvierat. Pripravený je výcvikový (obedience, coursing, pasenie, záchranárčina, kolobežkový cros, ai.) a spoločenský program (triedenie koní, posedenie, atď) počas uvedených dní. V sobotu večer sa v reštaurácii penziónu koná ustanovujúca schôdza Európskeho klubu catahoul, kde sa budú schvaľovať základné dokumenty klubu, nakoľko ako názov hovorí, klub bude mať pole pôsobnosti v európskych štátoch, kde sa toto plemeno nachádza. Účasť prisľúbili majitelia psov z Nemecka, Holandska a Fínska. Záujemcovia aj zo Slovenska sú srdečne vítaní. Bol som požiadaný prípravným výborom o zverejnenie tejto informácie na Slovensku, tak tak konám... :ahoj:

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Pia 17.10.2008 10:00

Ailenka píše:Ahoj... Mám dospělého pejska tohoto plemene... Pokud se chce někdo mrknout, tak přidávám odkaz na náš web :smile: http://www.alexeyphilip.estranky.cz


Práve som sa zalúbila :love: http://www.alexeyphilip.estranky.cz/fot ... iginal/310
keby som niekedy uvažovala o tomto plemene ako rodinný ale aktývny spoločník? Nie na prácu ale aktívni sme dosť....
Kolko asi stoja u nás alebo v čechách?

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Pia 17.10.2008 10:20

Jejoooo...to je geniálne... škoda, že ja už som zaľúbená do severanov...hneď by som si také niečo kúpila...

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Sob 18.10.2008 15:58

Ivanka.P píše:
Ailenka píše:Ahoj... Mám dospělého pejska tohoto plemene... Pokud se chce někdo mrknout, tak přidávám odkaz na náš web :smile: http://www.alexeyphilip.estranky.cz


Práve som sa zalúbila :love: http://www.alexeyphilip.estranky.cz/fot ... iginal/310
keby som niekedy uvažovala o tomto plemene ako rodinný ale aktývny spoločník? Nie na prácu ale aktívni sme dosť....
Kolko asi stoja u nás alebo v čechách?


To je sestra mojho Andynka. Mne sa z merle steniec najviac lubila ona. Ja mam Andyho tiez viacmenej ako spolocnika.... je to v pohode.... ani byt nenici, ani neotravuje, ale musi byt vybehany, co u nas predstavuju asi tak minimalne 3 hodiny nahanania sa so psami, cvicenim a turami po lese. ale potom sa snim da fakt vsetko...ja by som nemenila...aspon zatial.uvidime co z neho vyrastie. Vychadzaju tak, no zalezi od toho, kolko vrhov je akurat teraz. ale normalne chodia tak cca 20 tisic (aspon co ja sledujem, a samozrejme ze sa da natrafit na "chovatela", ktory na tom chcu zbohatnut), ale ako napriklad na jar tohto roku boli naraz myslim 4 alebo 5 vrhov tak stence sli na nejakych 15 mozno aj menej. A nakolko su cechy 2.krajina v poradi co do poctu catahoul takze tam, uz za to prepdpokladam vela chcet nebudu moct, nakolko bude na "trhu" vela steniec. ale treba velmi dobre vyberat aby si si domov nedoniesla nevyrovnaneho psa, co v tomto plemene znamena obrovsku hrozbu, kedze maju povahu aku maju.

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Sob 18.10.2008 21:41

tej povahy by som sa trosinku bala, resp. mam respekt, ale ked hovoris, ze zvladas, a ze Andy je pohodak, tak je to super!

ja v buducnosti urcite chcem aj velkeho "poriadneho" psa :lol: , len moja chyba je, ze sa mi pacia narocnejsie psy (Catahouly, AD, CC), u ktorych sa obavam povahy, ale mozno preto, lebo ziadneho osobne nepoznam a info mam akurat zo standardov...

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Ned 19.10.2008 21:00

Dnes som stretla Donninho mladeho. Skoda, ze len tak z dialky, celkom by ma zaujimal aj z blizka :lol: ale na to, ze bol na dostihoch, plno cudzich koni a ludi, tak bol uplne v pohode. mimochodom Donna, preco ho nebravas s konmi na drahu, ked je taky aktivny a v pohode? Ja by som bola tiez rada, za take vybblnutie, ale s konmi si moc nerozumieme :ach:

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Uto 21.10.2008 20:28

baarbora-no pridem snim aj na dalsie dostihy a dufam ze sa mi podari prist skorej a snad ho uvidis. ako az tak celkom v pohode neni docela dost velku paniku chytal ale vie sa ovladat a veri ze pri mne sa mu nic nestane. ale cakala som horsie.a na drahu si myslela kam??? akoze k nam v devinskej ho nebravam lebo tam mame ineho psa a snim by sa bil a navyse je moc mlady na to aby tolko kilometrov bezal pri mne v treningu. a na dostihoch... no teraz boli prve dostihy co ho mam doma. mozno buducu sezonu.... ak vobec nejaka bude :ua: co mam druheho psa tak tomu trvalo asi pol roka kym si zvykol na kone...a navyse neviem ci ho budem bravat lebo on ked sa rozhodne ze sa mu nejaky clovek nepaci tak ho nepsuti do mastale :pac: a to by mohol byt dost velky problem :heh: respektive by si ju privlastnil a nepustil by tam nikoho.

takto Andy pozeral na dostihy a sledoval kone pocas celeho behu:
ObrázokObrázokObrázok

Royalcanin - no hej ta povaha, neviem kde sa vo mne nabralo tolko odvahy ze som si ho zobrala a este k tomu polodospeleho :heh: vela clankov som si o nich precitala a nielen v slovencine a cestine aby som nasla aky taky objektivny nazor na nich, ale mozem povedat ze co je v standarde to je pravda. pes maximalne oddany svojmu panovi, pre ktoreho urobi vsetko. Nezávislý, s obranarskymi vlohami a teritoriálními pudmi. moze sa prejavovat agresivne. a ktomu som nasla aj ze "Plachost na vodítku se nepovažuje za bázlivost, ale za rezervovanost vůči cizím." vsetky tieto veci som si stihla za tie dva tyzdne velmi dobre vsimnut a to je este len stena. a ta rezervovanost... no v andyho pripade by som skorej povedala ze je ignorant. ked sa mu niekto prihovori koho nepozna tak maximalne sa na neho pozre (to tiez len obcas). a tesi sa len ludom ktorych fakt ze dlho pozna. vonku sa netesi ani mojim rodicom. no jednoznacne mozem povedat ze ich vychova da zabrat a v rukach neskuseneho zacinajuceho psickara (tym nechcem povedat ze som nejaky velky odbornik) moze znamenat dost velku hrozbu. minimalne ked sa k takemuto cloveku dostane zdravo sebavedomy pes (no aj tak drviva vedsina je ich az nezdravo sebavedomych)

heh a este jedna zaujimavost. medzi majitelmi leoaprdov sa hovori o takzvanom "leopardom videni", ktore po istom case spolunazivania s tymito psami vznika. cele je to o tom ze clovek zacne predvidat udalosti. ja som v tom este len zaciatocnik ale dufam ze sa casom vypracujem :heh:

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Str 22.10.2008 16:37

caute,

som tu nova, kamoska mi to ukazala. no ja mam catahoulu. ak by niekto nieco chcel vediet spytajte sa, ale asi by som potrebovala aj poradit, videla som ze par ludi tohto psa ma, bola by som vdacna za rady. nasa je strasna nicitelka, ked ju clovek necha doma samu. obcas nic, ale obcas sa nestacim cudovat. ma svoju izbu, kde je ked nie sme doma, co nie je casto, a to je hlavny problem asi, nie je na to zvyknuta, obkusane steny, obkusane listy, ovladanie od radiatory, obskrabana zem, vykusany vypinac od svetla a tak. obcas neurobi nic, a obcas jej sibe, hoci ma kosti na kusanie z byvolej koze, co rada hryzka, hracky, vsetko. neviem. druhy problem, polovanie. nahana vtaky, ludi, vsetko co sa hybe, ako neublizi, ale nie je prijemne, ked sa zrazu k cyklistovi dovali plnym cvalom a zacne po nom stekat, ona ma inyk neuveritelne hruby hlas a ked zastavi je pokoj, ked sa pohne zas, a vtedy sa neda zavolat. ked nieco zbada, zabudne ako sa vola. trenovali sme s 20 m voditkom, ale ona nie je sprosta, ona vie, ze ho ma, a vtedy je ten najlepsi pes na svete, ale ked ho dame dole, vyrazi jak raketa polovat zase. neviem co mam s nou robit, lebo to sa neda, aby toto robila, za chvilu sa na nas budu ludia stazovat. inak moze povedat, ze je to velmi aktivne plemeno, priam neunavne, nasi znami si robia srandu, ze ci to niekedy aj spi, ale uz trosku skludnela oproti uplnemu steniatku, ale aj tak. to je zihadlo :D a ked sa tesi, div ze mi zuby nevyrazi :D teraz ma 9 mesiacov. cize naozaj som vdacna za kazdu radu. mala som predtym dobermana, a kaukazskeho ovciaka. teraz mam leoparda, tiez sa mi velmi zapacil, len nepoznam tuto rasu az tak dobre, ale ten doberman bol podobna povaha aj s polovanim aj temperamentnostou :D

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Str 22.10.2008 16:54

no ako si tak pozeram tie predosle prispevky, tak vitajte rodina. otec mojej je tiez alexey :D bolo to stena menom assire, volame ju teraz tara :D a ta druha fenka anne bol presne nas rozhodovaci problem, najprv sme chceli ju, nakoniec sme sa rozhodli pre nasu :D

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Str 22.10.2008 19:14

jeeeeeej assireeeee fesanda posli nejake fotky malickej ....teda malickej ako malickej. a nesla ona nahodou do nemecka???
aha co som nasla, nasich dvoch certikov :smile:
Obrázok
Naposledy upravil Donna dňa Str 22.10.2008 19:41, celkovo upravené 3

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Str 22.10.2008 19:22

aysi - no hej ten hruby hlas to maju asi vsetci, ja ked idem s Karin (Caklovou ich chovatelkou) von a ona bere aj jej dvoch sallynu (mamu) a fankyho tak to sa nemozme ani rozpravat lebo ked traja zacnu hucat tymi ich hlasmi... sa nedaju prekricat. s tym polovanim nastastie nemam problem,respektive raz za mi rozbehol po cikllistovi, schytal a uz to nerobi.... a ta topovacka... na nej som trenovala mojho cavaliera... tiez vedel kedy ju ma... a to sa da spravit len tak ze ten pes ju bude mat vonku neustale. napriklad artur kym ju prestal ignorovat a spraval sa ako bez nej tak ju nosil mesiac v kuse, kazde vencenie. potom by to pes mal pomaly prestat vnimat ako ze je na voditku.a toho nicenia som sa bala aj ja lebo u majitelov kde bol predtym znicil cely dvor.. a doma mi neroztrhal zatial vobec nic...som z neho nadsena.

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Str 22.10.2008 20:37

Ahojte leopardia rodinka .....tedka som sa registrovala tka este nevim presne kde ako....Som moc rada zee sa asii ma tak dobre....cice byy nemusela robit tie blbostii ale to ej normalne tiez som si tym presla s mamkouuu jej.....Ako sa inak mateee??? s pozdravom Karin... :king:

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Štv 23.10.2008 7:31

ahojte donna a karin,

mame sa dobre okrem tychto raplov jej :D s cestovanim nemame najmensi problem, kupili sme jej taky velky box, nech nelieta po celom aute, kedze je sluzobne, ale ona je zlata, spi celu cestu, co sme velmi radi. ked s nou chodim ja sama, tak dolezito sedi na sedadle spolujazdca, boli sme aj kabrioletom raz, tak to ste mali vidiet, ako sa tam dolezito tvarila, ako riaditeka slovnaftu :D no s hentym nicenim, ono je to zrejme kvoli tomu, ze ja som stale doma, cize nie je zvyknuta byt sama a ked raz za cas niekam idem bez nej, tak sa jej to velmi nepaci. ale hovorim, obcas je vpohode a spi v svojom kosiku, alebo si obhryza kosticku a niekedy spust. som videla niekde v telke, ze mam sa normalne obliect a ist tak na 5 minut vzdy pred dom, a varit sa ze sa nic nedeje, a to viac krat za den. uvidime, vyskusame, mozno pomoze a pochopi, ze to nie je nic strasne ked ma ostat chvilu sama. inak rada by som sem daal fotky, ale mam len taky blby prehliadac a v tom sa nedaju zmensovat, a necce mi to naciatat. ale skusim to nejak vymysliet :D
papa
PS : donna - hej, assire je v nemecku, len ja som slovenka :D

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Štv 23.10.2008 7:33

heh donna, kraaaaasne foto :D bubaci malinkati :D
jej karin a zabudla som, nakoniec ma assire jedno ocko modre a to druhe je teraz zelene :D

//nepis dva prispevky posebe, pouzi tlacitko uprav :vykricnik:
//Silwuch

Re: Catahoula (Lousiansky leopardí pes)

Štv 23.10.2008 10:36

:poklona: umréééém z týchto psov tie svaly a tááák. No mne sa lúbia j RR ale bohužial sú to pre mňa velmi aktívne plemená, ktoré žili velmi samostatne a ja by som im neposkytla to správne vyžitie :ua: čo mi je dosť lúto ale majú môj obdiv.

Donna - tvoj sa mi aj podobá na Beaucerona :no: ja kebyže ho stretnem na ulici, tak to plemeno ani pespoznám /bez flakov a modrých očí/ :hi:
Odoslať odpoveď