Bandog

Bandog

Poslaťod ivanN » Štv 20.03.2008 15:34

Má tu niekto toto krásne plemeno??
VZHĽAD (exteriér)

- váha: 40 - 80 kg
- výška: 55 - 70 cm (v krajine pôvodu až 100 cm)
- farba: čierna, modrá, zlatá, žíhaná (v krajine pôvodu aj fľakatá)
- stavba tela: atletická, svalnatá, so širokým hrudníkom, mohutná hranatá hlava
-vlastnosti: maximálna odolnosť, vytrvalosť, flexibilita, poslušnosť a oddanosť

VYUŽITIE

-ochrana osôb a majetku, vhodný do krízových situácií pre svoju výnimočnú odolnosť, v krajine pôvodu sa používa aj ako strážny pes vo väzniciach s najprísnejším režimom

PôVOD

- USA
- bandog vzikol krížením staroanglického buldoga s neapolským mastinom a inými typmi molosov
-cieľom bolo vytvoriť psa neporaziteľného v sile a vytrvalosti

POVAHA

Rovnako ako u väčšiny psích plemien je aj šteňa bandoga rozkošné a milé. Bandog sa vyznačuje mimozmyslovým vnímaním a schopnosťou vcítiť sa do myslenia svojho majiteľa, ktorému je absolútne oddaný
V prípade, že sa bandog dostane do rúk nezodpovedného človeka alebo ho jeho majiteľ nebude zvládať, stane sa ako väčšina silných psov nebezpečným. V rukách zodpovedného a skúseného majiteľa a správnym výcvikom sa bandog stáva vynikajúcim ochrancom, ktorý nikdy nesklame. Navyše je to pes s veľmi dobrou ovládateľnosťou, rovnako je aj výborným stopárom. Je vhodný aj do rodiny s malými deťmi.
Bandog je veľmi silný pes. Udržať ho na vodítku vyžaduje značnú fyzickú silu. Je vynikajúcim skokanom, výborne sa tiež pohybuje vo vode. Pri behu je absolútne zameraný na cieľ a neroptyľuje sa okolím. Všetky tieto schopnosti sa dajú vynikajúco využiť pri športovej kynológii. Pri prenasledovaní figuranta bandog využíva svoj potenciál na maximum. Razancia je úžasná a v podstate nedáva šancu na únik. Jedná sa o psa, ktorému genetika nadelila snahu chytiť páchateľa za každú cenu. Neodradí ho ani pritiútok palicou či streľba. Jeho zákrok je vždy rovnako tvrdý a razantný. Vzhľadom k jeho extrémnemu stisku cítiť jeho zákus aj cez figurantský rukáv. Hovorí sa, že už šteňa bandoga je schopné prehryznúť hokejový puk. Bandog má vysokú odolnosť voči stresu. Pes sa totiž nikoho a ničoho nebojí, pričom za každých okolností poslúcha príkazy svojho pána. Po práci môže figurant kľudne pristúpiť ku psovi a hladkať ho, pričom stačí jediný povel aby pes ihneď zmenil svoj postoj. Aj to svedčí o tom, že zo správne vedeného psa skúseným majitľom vyrastie inteligentný pes vhodný aj ako vynikajúci spoločník. Ide o veľmi vyrovnaného a sebavedomého psa. Vprípade, že nieje ohrozovaný majiteľ bandoga, môže bezproblémov pristúpiť k nemu cudzia osoba a pohladkať ho, prípadne sa pohrať so psom. Bandog je skrátka verný priateľ do pohody aj nepohody.
ivanN
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423
Bydlisko: bratislava

Re: BANDOG

Poslaťod meraja » Sob 22.03.2008 10:53

MY SME HO MALI MAŤ ALE NAKONIEC NÁM HO TÁ PANI PREDALA.JE TO KRÁSNY PES ALE AJ DOSŤ AGRESÍVNY.
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: BANDOG

Poslaťod raky » Sob 22.03.2008 15:38

Túžim po ňom, raz by som ho chcel mať na cvičenie. Zatiaľ som ho nevidel na živo, tento rok sa mi to hádam podarí... Verím, že to je naozaj pán pes. :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: BANDOG

Poslaťod Amaguk » Sob 22.03.2008 16:30

Bandog je presne ten typ psa, ktorych ja moc nemusim (podbne ako fila, bordo doga a pod), ale ako sa vravi proti gustu...
keby sa nam vsetkym pacilo to iste, nebolo by na svete tolko srandy - a psich plemien :no: :joint:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: BANDOG

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 22.03.2008 17:50

Ja som naživo videla. Myslím, že najviac sa hodí to tej väznice :smile: Tým nehovorím, že je škaredý, ale tak nejak na mňa pôsobil. Pes na tvrdú špinavú robotu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: BANDOG

Poslaťod zuzupes » Sob 22.03.2008 19:29

môj ujo má známeho čo má bandoga. ževraj je perfektný. psia osobnosť. že super poslúcha, v pohode sa s ním môže hocikto hrať ale ak sa čo i len krivo pozrete na pánička tak je moooooooooc zle. mne sa tiež páči. Asi to bude tým, že som zaťažená na troška tažšie plemená :lol:
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: BANDOG

Poslaťod Lucifer » Sob 22.03.2008 20:06

Videla som bandoga osobne...Nieco je na tom psovi fascinujuce, ale vzhladom k tomu, ze v 99% koncia v tych nespravnych rukach, moj zhrnujuci nazor na nich je: Nikdy nemalo toto plemeno vzniknut! :nie:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: BANDOG

Poslaťod Bibiana » Sob 22.03.2008 20:11

Lucif, žial máš pravdu, no potom by tu nemalo byť trošku viac tých plemien... Bandoga jedného poznám z cvičáku, úžasný psisko.. Ja osobne tieto typy môžem :jop:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: BANDOG

Poslaťod zuzupes » Ned 23.03.2008 17:25

ja si skôr myslím, že by nemali taký ľudia vzniknúť :ua:
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: BANDOG

Poslaťod Fraga » Ned 23.03.2008 18:43

Zuzu 100 Bodov :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: BANDOG

Poslaťod Bibiana » Ned 23.03.2008 19:18

Babule, to máte samozrejme pravdu, za všetkým stojí človek.. Ale ja už mám niekedy pocit, že ľudstvu sa nedá pomôcť.. Závisť, neochota, lenivosť, pohodlnosť..
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: BANDOG

Poslaťod zuzupes » Ned 23.03.2008 19:31

Fraga ,
Ďakujem.

Bibiana,
je to smutne, ale je to žiaľ tak
bullterriér je najúžasnejší psík na svete!
http://www.kralovstvobulterierov.jex.cz
zuzupes
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 129
Bydlisko: Trenčín

Re: BANDOG

Poslaťod raky » Ned 23.03.2008 22:53

Bibiana,
súhlasím s tvojim príspevkom všeobecne o vzniku plemien, Aj z tvojho ,,lietajúceho,, mám rešpekt a taktiež z iných, bola tu spomenutá Bordo doga a tá je podľa mojich skúseností mimo týchto psov...
Tak ako som písal v mojom príspevku, chcel by som ho na cvičenie a už len pre to, že som mal NO, teraz HW a videl som zopár ukážok akú má ten pes úžasnú razanciu pri športovej kynológii, tak asi pre to by som to chcel skúsiť. Tiež verím, že Bandog potrebuje viac času ako napr. NO a pre to ho túžim raz mať, žial v súčasnosti to nie je možné. Ale som veľkým fandom ľudí ktorí robia niečo zo psom iným ako NO a spravia lepšie preteky - skúšky ako ľudia, ktorí si myslia, že jediný správny pes je NO. Nechcem nikoho uraziť, ale možno len čiastočne búrať zábrany o využiteľnosti psov v akejkoľvek práci.... :joint:
Bandog je pes ktorý by mi určite pomohol niečo zbúrať... :aaa:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: BANDOG

Poslaťod Bibiana » Pon 24.03.2008 20:39

raky,
až mi je to trápne, ale teraz zas musím súhlasiť ja s tebou, čo sa týka "bandoga na cvičáku". Je úžasné, ako sa pes dokáže celým svojim telom a dušou vložiť do práce a tým je to zaujímavejšie, keď je to niečo iné ako plemená, ktoré na pretekoch vidíme bežne..
Raz k nám na cvičák došiel bandog, sadla som si na zadok a zdialky sme s Falikom pozorovali a slintali nad rozvážnosťou, razanciou a vnútornou pohodou tohto medvídka... :jop:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: BANDOG

Poslaťod raky » Pon 24.03.2008 20:50

Bibi,
to ,,naživo,, Ti jednoducho závidím a teraz slintám ja :jazyk:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Plemená uznané kynologickými organizáciami vo svete