Farbiarske skúšky malých plemien (FSMP)

Farbiarske skúšky malých plemien (FSMP)

Poslaťod lucik » Uto 28.04.2009 5:59

Koncom maja bude klub retrieverov organizovat klubove farbiarske skusky malych plemien. skusali sme si teraz na vycvikovom vikende discipliny a celkom nam to slo. neviem, cim sa fsmp odlisuju od fsd, ale potrebovala by som vediet, ci a kde sa da nacvicit stopovanie na pofarbenej stope? krv asi nie je az taky problem zohnat, skor tu vec na konci - jeleniu kozu. fena mi vcelku pekne pracuje nosom, ale strasne rychlo - potrebujem ju pribrzdit a skoncentrovat na tu stopu.. da sa to za necely mesiac zvladnut? ak ano, tak ako a kde? Stopinko, mas nejaku taku moznost?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Uto 28.04.2009 11:07

No takze ... na fsd sa robi nepofarbena diviacia stopa - na konci je zasity diviak vacsinou vo velkosti kokrika :haha: . stopa je dlha min 500krokov 2x lomena.

Ale teba hlavne zaujima FSMP - stopa stara min 12hodin pofarbena - pouzita hovadzia krv zmiesana z obsahom zaludka srncej zveri. Na tych 600kr sa pouziva pol litra farby , vacsinou byva starsia o dost , cas sa blizi k 18 hodinam. Stopa byva dlha 600 krokov po 300 krokoch byva urobene pofarbene lezovisko. Na konci stopy nebyva Jelen ale zasita Srncia zver v 99% srnec. Pri vycviku staci aby na konci stopy boli ratice zo srncej zveri + flasa s farbou ( pre neznalych farba je krv). To uplne staci na to aby psik uspesne natrenoval dohladavku.
Zvladnut sa da selico , no neviem aku staru stopu si si robila , v akom prostredi, za akch poveternostnych podmienok a ake su tvoje skusenosti so stopovanim. Musel by som vidiet aby som dokazal povedat ci na to mate behom mesiaca.
Na 12 a viac hodinovej stope ti fena urcite nepojde rychlo. :no:

Ja teraz chystam na FSMP akurat jazvecicku a springerku. Zatial sme po 2hom nasadeni na hodinovej stope. Uvidime ako sa zadari. Cas nas netlaci.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod lucik » Uto 28.04.2009 15:55

dakujem za upresnenie. hm, no, na treningu boli dve stopy pre vsetky psy, takze ono to nebolo take ako na skuskach, fukal silny vietor. stopovat sme boli az na druhy den, no neviem, ci rano robili cerstvu alebo tam bola z predosleho dna ta stopa.. povodne som nemala v plane pofarbenu stopu ani skusat, no uz ked sme tam boli, tak sme si to vyskusali.. fena ma vyborny nos (povedali viaceri - vycvikari aj rozhodca), cuchanie ju bavi - vlecky pernatej a srstnatej zboznuje.. do prace je sialena, preto si aj myslim, ze je az oplasena a na tu pofarbenu starsiu stopu ju treba trosku skoncentrovat..
no podla toho, co pises, asi nema velmi vyznam pustat sa do toho teraz, mesiac pred skuskami, ked nemam na to priestor ani pomocky - srnca napriklad (ta krv by sa asi dala zohnat).. tak neva.. ale, kedy a kde trenujes psice, nedalo by sa niekedy prist pozriet?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Str 29.04.2009 5:44

co sa tyka trenovania je to o dohode s majitelmi. vsetko to vzdy spacham v okoli BA. prist sa pozriet nie je problem uz len to nejak sklbit. Ak by vas bolo viacej nemam problem natahat vam stopy a urobit k tomu patricny pokec. Vsetky grify vam aj tak neprezradim :lol: .
Lucik na konci treningovej stopy nemusi byt srnec , ide o to aby mala sucina motivaciu ist az na koniec stopy. Takze zalezi na tebe co ju bude cakat na konci ci zasity srnec, macka, kotlik gulasu alebo kilo cokolady ako odmena. :no:
Cely ten trening jednoducho usit namieru tomu alebo onomu psovi zalezi od povahy.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Stopinko » Ned 23.05.2010 5:33

Vycvikova skola HORRIDO ma za sebou uspesne zvladnuty kurz pripravy na farbiarske skusky malych plemien. V spolupraci s PZ sv.Martin sme ako vycvikova skola zorganizovali pre nasich ucastnikov kurzu aj skusky, ktore ich psiky po uspesnom absolvovani opravnuju k dohladavke srncej zveri a teda ziskaju polovnu upotrebite...lnost do vykonu prava polovnictva. Ucast na skuskach bola na koniec nad nase ocakavanie kedy sa zustnilo skusok 9 psov. Vsetci z nich uspesne absolvovali. Skusky prebehli v priatelskom duchu ale za prisneho posudzovania rozhodcov.

Vitazom skusok sa stal hladkosrsty jazvecik, ktory predviedol pod dohladom svojeho vodica vynikajucu pracu.
Obrázok
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 24.05.2010 10:31

Akcii som sa zúčastnil a môžem potvrdiť, že bola fajn! Dobré počasie, atmosféra a fajn ľudia. Organizácia PZ Svätý Michal a výcviková škola HORRIDO to zvládli na výbornú. :winner: Nato, že to bola ich vzájomná premiéra, tak sa akcia vydarila. Samozrejme, že k pohode prispeli aj rozhodcovia, ktorí posudzovali prísne, ale ľudské srdiečko im nechýbalo. Posudzovali v súlade so skúšobným poriadkom. Dokonca mi dovolili popri skúšajúcich si urobiť generálku s mojim psíkom. Ďakujem. :smile: Ak môžem, tak vrelo odporúčam zúčastniť sa týchto skúšok. Gratulujem súťažiacim a všetkých pozdravujem! :jop: :ahoj: ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Kača » Pon 24.05.2010 13:28

[quote="vlastimildurcikObrázok[/quote]

Ako skončila Arlene so Soňou, viete mi povedať? :smile:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Stopinko » Pon 24.05.2010 15:35

v III cene , arlen troska zblbla na stope prebehol im zajac alebo srncie pocas dohladavky cez stopu a nechala sa strhnut , tym padom dostala len znamku 1 z dohladavky.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Federika » Pon 24.05.2010 19:34

Nas klub tento vikend organizoval tieto skusky, bola som pozriet, nech daco vidim, celkom uspesne dopadli, bolo 8 psikov ( 4 angl. springre, 2 angl. kokre, hrubosrsty jazvecik a parson russel terrier ) - 6 psikov skoncilo v 1. cene a dvaja v 2. cene. Teraz aj ja rozmyslam, kedy si urobime tieto skusky, tak snad sa rozhybem, a doucim Rona odlozenie, lebo to je to jedine, co moze haprovat, teda aspon myslim :lol:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod vlastimildurcik » Uto 25.05.2010 5:46

Podobne, tešilo aj mňa!! Nechápem, prečo sa priznávate k dokumentačným fotám? Však tam nemáte mená ani nik. Van, pristane Ti to aj v lese a každý vidí ten sveter a fotopostoj v záklone. To je určite tým mojim foťákom. Na Arlen so Soňou som počul od rozhodcu strašnú chválu na sliedení !!! Škoda , že stopa dopadla tak, ako dopadla. Ale na skúškach to tak býva, že zvykne vybuchnúť tá vec, o ktorej si myslíme, že nás nemôže prekvapiť. Všetkých pozdravujem! Van a tvoje foto si kde pozriem? Van, ak si spomenula ten siedmy mesiac, tak sa môžeme pochváliť ( hlavne LOTUSKO ), že počas sobotného dňa sa Lotusko stal tatom a má dve dievčatká a dvoch chlapčekov. Šteniatka sú nádherné!! Dám aj foto. :aaa: :ahoj: :lol:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Van » Uto 25.05.2010 20:40

vlastimildurcik píše:Van a tvoje foto si kde pozriem?
Moje foto bude na "skolskych" strankach, hadam uz zajtra vecer, najneskor stvrtok. Akosi som nestihala skor, vela povinnosti, malo casu :ahoj:

Inak steniatka su krasne, nech sa im dari :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod vlastimildurcik » Sob 29.05.2010 17:54

Ahojte! A máme po tom. Dne sme sa zúčastnili FSMP v Senci. Nočná prietrž poriadne preverila schopnosti účastníkov. Bolo veľa blata, vody a farba asi dosť náročná. O obutí niekoho ani nehovorím. Ale to hlavné: USPELI SME! Skončili sme v 1.cene- 104 bodov. :jupi: :hi: Ráno som dostal takú radu:" nepokaz to tomu Lotusovi!" Snažil som sa, aj keď tréma bola. :no: ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Stopinko » Sob 29.05.2010 18:16

Gratulujem Lotus, odkaz Vlastovi ze ako vodic sa osvedcil a nerobil ti hanbu na konci voditka. :lol: :jop:


Vlasto - hod poradie popripade postrehy. :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod Van » Sob 29.05.2010 18:21

vlastimildurcik píše: Ale to hlavné: USPELI SME! Skončili sme v 1.cene- 104 bodov.
Gratulujem :)
a p.s.: bol si zvedavy na foto, tak report a foto uz mame na webe :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Farbiarske skusky malych plemien.

Poslaťod vlastimildurcik » Sob 29.05.2010 19:47

Van, Jaro Lotusko ďakuje! Jaro u malých skončili v 1. cene traja a v 2. cene traja. V 1.cene Lotusko, welsšpringeršpanielka a jazvečík drôtosrstý. V 2. cene: jagoš, sl. kopov a patík. U stavačov všetko v 1. cene. U malých dávam foto účastníkov. :ahoj: ObrázokObrázokObrázok
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia