Poľovné skúšky a uchovnenie

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Štv 03.02.2011 19:15

Lucik, ak môžeš, zožeň :yes: . Niekam by sme sa chceli vybrať. Ja vyhrabem niekde to moje číslo a uvidíme. Samej sa mi tam nechce, ale s niekým by som šla veľmi rada.

Ad psíci bez PP. Čo ja viem, tak sa nemôže zúčastniť skúšok a nemôže oficiálne pracovať v revíri. Ale tak zase priznajme si, všetko ide, keď je vôľa zo strany poľovnej organizácie.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod lucik » Štv 03.02.2011 19:20

Aha, tak keď nemá preukaz pôvodu, tak to je druhá vec.. Načo teda chceš cvičiť so zverou? Mne osobne sa zdá neetické zabíjanie zveri kvôli tréningom, kde tú zver netreba. Ja som za to, aby sa pokiaľ možno používali na nácvik rôzne náhrady a až potom, keď pes vie základy, aby sa učil pracovať so samotnou zverou.
Podľa čoho súdiš, že je to uzavretá komunita ľudí??? to som si tiež mohla povedať a trčať so psom doma.. ja som chcela cvičiť na vodnú skúšku, náhodou som našla, že klub anglických stavačov má výcvikový deň a zavolala som bez toho, že by som niekoho poznala :nwm:
Ak sa chce, tak sa dá, alebo skôr "kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody".

Lin, pravda, lenže už tá vôľa PZ je skôr o tých kontaktoch - oni si pracujú väčšinou so svojimi psami bPP, keď už, nepotrebujú psy zvonku, to málokto riskne.
Do tých Smoleníc by som možno išla skúsiť s priateľovým welshom, aj keď veľkú šancu tomu nedávam :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Lindchen » Štv 03.02.2011 19:23

lucik píše:Ak sa chce, tak sa dá, alebo skôr "kto chce, hľadá spôsoby, kto nechce, hľadá dôvody".

Za toto máš Like, moje životne heslo :smile: .

Na diviačiky sa každopádne tešíme, verím, že to vyjde.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod ShiShinQa » Štv 03.02.2011 19:29

Nie vždy zabíjajú novú zver. Viem, že vo väčšine nosia zabitú, ale viac krát zmrazenú zver. Mne by to bolo v podstate jedno, len by som sa s ňou chcela venovať takým veciam načo bola vyšlachtená, aj keď veľa možností nemám, keďže nemá pp.
Súdim podľa výstav (hovorím o vyžliaroch), keď som tam sedela aj s Britt a snažila sa zapojiť do debaty, tak ma len odignorovali :ua: A práve týto ľudia tie stretká a spoločné tréningy atď robia, takže asi tak... Samozrejme keby som veľmi chcela pôjde to, ale možno je to v našom prípade aj zbytočné.
Lindchen, lucik ja s tým heslom súhlasím, ale ako som písala, možno je to naozaj zbytočné, nikam by to neviedlo, keďže aj tak poľovník z nej byť nemôže, radšej sa budem venovať agi, coursingu, možno sa konečne dotrepem k nejakým skúškam poslušnosti :lol: Ale pravda je, že je to krásne ju sledovať, keď ideme na pole, vystaví a potom si vhupne do toho vysokého porastu a vydúri tam tie bažanti :lol:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 10.02.2011 17:53

Jooj, tak táto téma mi vyfučala z hlavy :oo:
Linda, to veľmi, veľmi radi. :yes: Samozrejme, že nečakám, že to bude zadarmo. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 19.02.2011 15:09

hehe, dneska sme boli na Bielom kríži :prd:
http://www.youtube.com/watch?v=zo2mZiNUtTI

len nešli sme tam priamo, keďže dvoch by som neudržala, barin by sa tam isto sápal do plotu, čo som nechcela.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 25.02.2011 22:11

Nech hľadám ako hľadám, nemôžem nikde nájsť.
Neviete náhodou nejaký link na stránku, kde by som našla info ohľadom norovania, ale v ČR? Skôr nie kedy bude, to je aj na stránke českého klubu teriérov, ale čo k tomu treba, aký výcvik, kde sa ten výcvik dá robiť? Keďže nechcem kontaktné norovanie, chcela by som to skúsiť v ČR.
vďaka
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Dastuch » Ned 29.04.2012 10:53

kamaratka potrebuje vediet,ze vraj sa menila vyska ci moze maly munsterlandsky stavas robit duricske skusky?
Dastuch
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 733
Bydlisko: Košice/Tornaľa

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Asgrand Anteaus » Ned 29.04.2012 11:10

Monika & Parsonky píše:Nech hľadám ako hľadám, nemôžem nikde nájsť.
Neviete náhodou nejaký link na stránku, kde by som našla info ohľadom norovania, ale v ČR? Skôr nie kedy bude, to je aj na stránke českého klubu teriérov, ale čo k tomu treba, aký výcvik, kde sa ten výcvik dá robiť? Keďže nechcem kontaktné norovanie, chcela by som to skúsiť v ČR.
vďaka


Skús sa registrovať a popros o odpoveď pána J.Král v ss. Myslím, že pomôže a rád. :smile:
http://myslivost-lovectvi.cz/diskuze/tema/zkousky:1256/
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod Rika » Pon 21.05.2012 17:38

Dastuch píše:kamaratka potrebuje vediet,ze vraj sa menila vyska ci moze maly munsterlandsky stavas robit duricske skusky?


Kika, pokiaľ viem, tak je tam stále tá podmienka, že skúšky môžu skladať len psi do 50 cm v kohútiku. Rovnako aj duriť v pohone v revíri.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod erik70 » Pon 21.05.2012 20:18

A ešte je podstatné to, že skúšky duričov môžu absolvovať iba duriče, jazvečíky, teriéry a niektoré sliediče. Stavače sa skúšok zúčastniť nemôžu. :ua: Čo už, no. Oni tie stavače boli šľachtené na niečo iné...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod lucik » Pon 21.05.2012 21:39

nó, by ste neverili, ale retrievre majú dokonca Klubové farbiarske skúšky duričov a ešte aj so zadávaním CACIT - čiže medzinárodné! a že nemôžu.. :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod erik70 » Uto 22.05.2012 6:56

Musíme rozlišovať farbiarske skúšky duričov a skúšky duričov. Farbiarske skúšky duričov sú jednodňové a po ich úspešnom vykonaní má psík poľovnú upotrebiteľnosť na dohľadávanie diviačej zveri. No a skúšky duričov sú dvojdňové a pokiaľ ich psík úspešne zvládne tak sa môže zúčastňovať spoločných poľovačiek na diviačiu zver. To je iba tak v skratke...dalo by sa podrobne o tom písať stráááášne dlho :smile: . A Lucik, áno máš pravdu farbiarske skúšky duričov môžu robiť aj retrívre (samozrejme okrem mnohých iných plemien) ale skúšky duričov nie.
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod lucik » Uto 22.05.2012 7:26

jj, dohľadávať strelené prasátka môže kde-aký pes, naháňať mu ich ale nedovolia :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky a uchovnenie

Poslaťod erik70 » Uto 22.05.2012 12:50

Ale veď retríver alebo teriér nie je kde-aký pes... sú to všetko šikovné zvieratká :jop: ! Ani mne sa nepáči takáto diskriminácia pri skúškach psíkov...ale čo už. Zasa je pravdou, že boli šľachtené a chované na rôzne druhy práce.... aj keď vždy sa nájde nejaká výnimka :smile: !
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Predchádzajúci

Späť na Poľovnícka kynológia