Jesenné skúšky stavačov (JSS)

Jesenné skúšky stavačov (JSS)

Poslaťod Atrioša » Pon 18.08.2008 20:53

Je tu niekto, kto sa pripavuje na JSS? My máme prvý termín budúci piatok. :ua: Ktoré disciplíny vám robia najviac problémy. Nám kľudy, to nejako nevieme nacvičiť. :hmm: :lol: Ako ste cvičili? A kto vás zásoboval zverou? To je niekedy fakt najväčší problém pre nás nepoľovníkov. Píšte. :lol:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Uto 19.08.2008 5:52

my ideme na jesenne skusky (nie stavacov) 30.8., pripravu sme flakali, najvacsie problemy so stopou vodica lebo nemam sparingpartnera na vypustanie, uvidime ako bude vyzerat disciplina Odvaha a co sa tyka kludov, ked je sama, zvlada to v pohode - ked je v skupine psov, knuci..
zver - zohnala som bazantov z Nitry z bazantnice cez znameho a Van mi podarovala kozu zo zajaca.. kacenu nemame..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Uto 19.08.2008 7:33

Atrioša píše:Je tu niekto, kto sa pripavuje na JSS? My máme prvý termín budúci piatok. :ua: Ktoré disciplíny vám robia najviac problémy. Nám kľudy, to nejako nevieme nacvičiť. :hmm: :lol: Ako ste cvičili? A kto vás zásoboval zverou? To je niekedy fakt najväčší problém pre nás nepoľovníkov. Píšte. :lol:



Ako ste trenovali kludy ? AKo zvlada daun ?
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Atrioša » Uto 19.08.2008 20:27

Daun máme celkom zvládnutý, daunuje na píšťalku aj na takých 100-150 m v poli. Ale keď mu vybehne zajačik ... môžeme si pískať. :hmm: On ho najskor vystaví, ale keď ku nemu manžel ide, tak zajko sa väčšinou zľakne a vtedy nepomáha revať, pískať, nič. Nikdy sa nám nepodarí dostať sa ku nemu a mať ho pod kontrolou, kým zajac vybehne. Preženie ho na ďaleko a potom sa pekne po stope vráti. Vracia sa dosť rýchlo (celý je rýchly), ale ide fakt ďaleko za zajkom. Problém trochu je aj to, že raz jedného dostal a teraz si možno myslí, že sa mu každý podarí. Ja si myslím, že on poľuje sám, že keď sa dostane na poľovačku a pochopí, že pánko s ním spolupracuje, tak to bude iné. On je vážne super poľovník, na rozdiel od nás. :no:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Uto 19.08.2008 21:03

neviem ako u stavacov, ale u nas pokial chces ist na skusky, neodporuca sa predtym chodit na polovacky.. na polovkach sa nevyzaduje taka presnost a ukony take ako na skuskach, vo vacsine pripadov to psa pokazi a tazko sa potom odnaucaju veci, ktore pes robi na polovkach zivelne a je to tam tolerovane, priam az vyzadovane..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Atrioša » Uto 19.08.2008 21:30

Ja som myslela spraviť jesenky teraz hoci aj v tretej cene. A potom nechať psa pochopiť, že lepšie sa poľuje s pánkom ako samému, čo robí teraz. Pesan zver nájde, vystaví, pánko zastrelí, psík dohľadá a prinesie. Túto schému aby si zafixoval. Momentálne si asi náš psík myslí, že ja to nájdem, aj mu to ukazujem, pánko zajaca vyplaší, jasné že on ho nechytí, tak musím ja, a ten môj pánko, keď mi už nepomôže, no dobre, ale on mi ešte aj plaší zver, lebo furt niečo vykrikuje a vypiskuje, šak ja sa nenechám rušiť a raz toho zaja chytím. :lol:
My potrebujeme na chovnosť I. cenu, pes na to má to spraviť, ale len asi každý tretí deň. Tak ešte aby skúšky boli na ten tretí deň a zajko nevybehol.
My sme videli jesenky pre malé plemená a pripadalo mi to dosť jednoduchšie, menej disciplín a tak. Ale ako hovorí náš známy, jesenky sú o aporte. Držíme palce. :jop:

Stopino, ako by si odporúčal cvičiť tie kľudy? Lebo nám už radili, že inak ako elektrikou to nepôjde, lebo na tú vzdialenosť, v ktorej pracuje sa nedá inak dostať pod kontrolu. Nám sa to ale zatiaľ nezdá, chceli by sme aby pes pochopil, že lepšie je to inak robiť.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Str 20.08.2008 5:51

Ak mas moznost ,tak zajaca do klietky ( moze byt aj domaci ). Klietku so zajacomm date do vysokej travy alebo obilia . Psa vypustite proti vetru akonahle zajaca vystavi musi nasledovat daun . Najprv to skus tak ze bude pes na stopovacke nech ju vlecie za sebou . Psa ale nepusti dalej ako na 20 krokov od seba . Cele sa to musi utvrdit na kratsiu vzdialenost . Ak to pojde tak tak bez snury. Po daune nechas lezat psa pred zajacom aj 5nin. nech si chlapec utvrdzuje kludy aj ked bude mat zajaca 20cm od nosa . takymto sposobom sa to utvrdzuje teda aspon ja to tak praktikujem . elektrika je krajny pripad .

inak to ze sa mu zadarilo chytit zajaca je ten problem . neviem ako ma nauceny daun , no pokial ho ten povel nebolel ked ste to ucili tak zaberat nebude . :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

copy

Poslaťod Atrioša » Štv 21.08.2008 20:03

Ďakujeme za radu. No, ešte niekde zohnať zajaca. :no: My sme daun učili možno od pol roka, takže vtedy sa to zaobišlo bez väčšieho nátlaku. Ale hlásim pokrok, včera naobed asi ešte nebol úplne zrelaxovaný po tréningu deň predtým večer a pri nácviku spoločnej poľovačky, keď mu vybehli dvaja zajkovia, tak zakaždým zadaunoval. :oo: Musel byť fakt unavený. :lol:

Lucik, budem držať palce. Do vody môžeš hádzať hocijakého vtáka na nácviku. My sme mali holuba, hrdličku, ale aj orebicu. Len sa ti keď je moc mokrá viac topí. To fakt nemáš sparingpartnera? Blbé. My cvičíme skoro vždy viacerí, je to super aj pre psa, lebo je naučený, že ho všeličo rozptyluje.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Atrioša » Pon 01.09.2008 9:18

Tak hlásim úspech, aj keď my ho za úspech nepovažujeme. Máme JSS v II. cene, ale to čo náš pes predviedol bol absolútne najhorší výkon v jeho živote. Sólo hľadačka a veci s tým spojeme super, lenže dohľadávka aj vlečka s bažantom aj zajocom vyzerala tak, že pes najskôr našiel zver, napr. super vypracoval vlečku a potom sa pred ležiacim rozhodcom poškrabkal a odbehol si hľadať. Ku koncu časového limitu sa mu uľútostilo pánka, vrátil sa ku zveri a doniesol. Toto spravil štyriktát po sebe, tak si viete predstaviť, že ho prizabiť chceli všatci vrátane rozhodcov. No on bol spokojný ako nám to ukázal, že keď ho nenecháme behať, že on nebude aportovať. :no: :lol: Sme poučení, necháme ho behať a všetky aportové disciplíny odteraz robí na remeni. O mesiac hádam v I. cene. :smile:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 01.09.2008 13:49

Kedy ste prestali s vycvikom pred skuskami alebo lepsie povedane s opakovanim disciplin ?
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Atrioša » Pon 01.09.2008 16:09

V pondelok, utorok bol v teréne so zverou, v stredu mal voľno, vo štvrtok doobeda štyri disciplíny + kačica a v piatok skúšky. asi sme ho moc preťažili, že? Jeho výkony sa od pondelku zhoršovali, asi sme mu mali dať voľno až do piatku, možno by to lepšie spravil. Nabudúce budeme múdrejší. A neboli sme ho ráno v deň skúšok prebehnúť v poli, ttakže nás hneď na začiatku spoločnej nechali priviazať - hneĎ vyštartoval vpred a chcel to prehľadať celé a sám, skrátka tímový hráč. :no:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Pon 01.09.2008 16:30

ja som tiez mala povodne v plane trenovat 3 dni a 2 dni pred skuskou volno.. no nakoniec mala v pondelok poldna volno, v utorok poobede sme tusim len macku stekali, vo stvrtok mala volno, v piatok sme vsetko zopakli.. unavena sa mi zdala po utorku, potom bola v pohode.. ale vcera poobede uz doma sme odpadli obidve :heh:

atriosa a blahozelame aj k 2. cene, ved to je super uspech! :aplause:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Uto 02.09.2008 5:54

No ja mam zauzivany jeden sposob , ktori mi poradili skuseni matadori , tyzden pred skuskami uz sa nic necvici . Mne sa to v praxi osvedcilo , co nie je natrenovane sa aj tak posledny tyzden neda dobehnut. :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Van » Uto 02.09.2008 9:22

Stopinko, musim trochu nesuhlasit...my napriklad nemame velmi pristup k zveri, takze nacvicit mozeme len co to, a aj to zvacsa s atrapami. Ten tyzden pred skuskami sme mali nieco ako vycvikovy tabor,kazdy sa ale mohol zucastnit na vycviku v miere v akej uznal za vhodne. Ron nikdy nerobil vlecku, az tu na tabore a stacilo mu to raz, dva krat ukazat, a pracoval takmer stopercentne (keby panicka nezbabrala odovzdavku, ale to je ina tema)...rovnako mnohi nemali moznost inde skusit reakciu na macku...atd. Druha vec je, ak niekto so zverou pracuje pravidelne a nema na to, resp. robi stale cosi neziaduce (trha zver, vypluva aport atd.) toto myslim ze tyzden pred skuskami clovek tazko odstrani. Takze ja by som to uplne nezavrhovala, len si kazdy musi uvedomit, na co jeho pes ma a na co nie, kolko ho zatazit a kedy uz staci. :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Uto 02.09.2008 12:51

Van uplny suhlas to co pises . Ja som vsak narazal na tych co trenuju do poslednej chvile , driluju dookola a pes na skuskach toho ma plne zuby a pokasle potom uplnu banalitu. Uplne ina situacia je ked pes nema moznost a robi discipliny prvy x na nejakom tabore.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia