Field Trial

Re: Field Trial

Poslaťod genetik » Ned 21.09.2008 18:21

Vandi, Lucka, Tibor, az budete mat FT za sebou,urcite napiste ako, s kym, kde atd.. som veelmi zvedavy. Cital som si totiz tu spravicku na ceskom klube KCHLS a som prinajmensom velmi zneisteny.. Nechce sa mi verit, ze by fungovalo popisovanym sposobom :ua:

ale i tak si myslim, ze Tibor ma este cas a je to pre Gophera velmi skoro :angel:
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Field Trial

Poslaťod Van » Ned 21.09.2008 18:24

samouk píše:No ja neviem mne sa obaja zdali že pracujú dobre, medzi psami sa správajú ok a Ron je medzi psami úplný diplomat.. Na CT nás nahovoril Rasťo. Katka už dávnejšie chodí do jedného d.domova a tak nejak to už dávnejšie plánovala.
CT je urcite krasna aktivita, takze drzim palce, aby Katka s Astonom skuskami presli bez problemov :)

Dakujem za pochvalu Rona, ano, myslim, ze patri k tym nekonfliktnym psom, comu som velmi rada :) aj pracovat ma chut, ale tie kludy so zverou...ach...si nepamatas, ako vyuzil moju nepozornost a ledabole drzanie voditka a vytrhol sa mi aj s nim, aby slohol kacicu pocas treningu psikovi, ktory isiel aportovat po nas? Magor :pac: Skoro som do tej vody zahucala s nim :heh: :ha:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Field Trial

Poslaťod samouk » Ned 21.09.2008 18:29

Keby to bolo na mne tak by som s CT počkal kým viac dozreje, ešte stále je pochabý.
No musím rešpektovať rozhodnutia manželky . :ach:
Ako alternatíva výstrelu sa dá použiť silnejšia petarda. Psa odložíš schováš sa a hodíš.
Ako alternatíva zveri sa dajú použiť domáce králiky a holubi.
samouk
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Zvolen-Sielnica

Re: Field Trial

Poslaťod Van » Ned 21.09.2008 18:31

lucik píše:Van, to bolo dobre vyjadrenie, ze ked sa mu praca so zverou stane beznou :heh: Planujes sa stat polovnickou, alebo prezrad, co mas v plane, aby sa mu to stalo beznym? :smile:

Luci, polovnickou urcite nie, k tomu musi mat clovek vztah a ten ja nemam, horko tazko som sa naucila preberat mrtve zvieratka od Rona, takze to je maximum z mojej strany. Viac ti napisem sukromne...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Field Trial

Poslaťod lucik » Ned 21.09.2008 18:50

Marek, pokial bude chodit do DD, tak to sa da aj ked je este jasivy.. tam to decka skor ocenia.. horsie by to bolo medzi detmi s poruchami pohyblivosti alebo mentalnymi postihmi..

hm, petardy neznasam, ja sa toho bojim.. a zaja alebo holuba by som nedokazala zabit.. a ani neviem, kde by som to zhanala.. pozhanam bazanty a dam inzerat, ze vymenim mrtveho bazanta za mrtveho zajaca :heh: Jedneho (vlastne dvoch) sme uz s Van vydealovali :heh:

Van, jj, tak to vidim ja :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Field Trial

Poslaťod samouk » Ned 21.09.2008 19:12

Ešte jedného mŕtveho zajaca mám v mrazničke, len som zistil že divý zajac a králik je riadny rozdiel. Ten zajac je dvakrát taký veľký, ako boli králiky v Trusalovej. A bol dosť problém kým Aston zistil ako ho má uchopiť. Toho zajaca aj holuba píšem ako alternatívu, keby som nemal inú možnosť. Ja by som tiež musel hľadať niekoho kto to zabije.
Tak to stačí dať Astonovi dačo do huby, chvostík stiahne medzi nohy a už lieta ako blázon. :smile:
Matej sa s ním dačo uobhania.
samouk
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 55
Bydlisko: Zvolen-Sielnica

Re: Field Trial

Poslaťod phuture » Pon 22.09.2008 0:13

genetik píše:Cital som si totiz tu spravicku na ceskom klube KCHLS a som prinajmensom velmi zneisteny.. Nechce sa mi verit, ze by fungovalo popisovanym sposobom :ua:

a všimol si si aj to, že to je 4 roky stará správa?

samouk píše:Ako alternatíva výstrelu sa dá použiť silnejšia petarda.

používať petardy pri psovi je úplne nevhodné!! :nie:
zvuk petardy je iný ako zvuk brokovej zbrane, má vyšší tón a pre psa je veľmi nepríjemný. a vôbec, čo urobíš ak sa pes rozbehne k petarde???
ako vhodná alternatíva trénovania výstrelu je použitie papierového sáčku, nafúknuť a prasknúť.
petardu už nikdy nikomu prosím neraď.
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Field Trial

Poslaťod genetik » Pon 22.09.2008 9:14

phuture: a všimol si si aj to, že to je 4 roky stará správa?

vsimol, novsiu som nenasiel.. chces tym povedat, ze sa od vtedy situacia zlepsila? (to by bolo velmi fajn), alebo snad zhorsila?(snad nie)
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Field Trial

Poslaťod Van » Pon 22.09.2008 9:24

Situacia sa meni kazdym rokom a to, ci k lepsiemu alebo k horsiemu je vzdy len a len o ludoch...tych, co organizuju akciu, posudzuju ale aj o tych, ktori sa jej ucastnia ako sutaziaci. A nie len na zaklade toho, co robia, ale aj aki su, ake maju naroky a ako danu vec vnimaju...ja by som rozhodne ziadnu akciu neposudzovala len podla napisaneho clanku, aj keb ybol akokolvek hrozny a nedajboze pravdivy. Najlepsie je vidiet na vlastne oci ;-)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Field Trial

Poslaťod lucik » Pon 22.09.2008 9:35

FTR vyzeralo minuly rok velmi podobne ako je opisane v clanku.

Tibor, pes ta s petardou nema co vidiet - ty mas byt pri odpale schovany predsa.. Moja teda na petardy nereaguje inak ako na vystrely z brokovnice alebo coho (v podstate aj poplasak ma iny zvuk ako brokovnica), ale napr. prasknutie sacku je strasne slabe podla mna..
Ja petardy neznasam kvoli tomu, ze sa bojim, ze mi to rachne v ruke a este aj preto, lebo zostava po tom bordel (papierovy zvysok).
Neviete, kde sa da zohnat lacny poplasak? alebo ako sa taka pistolka vola oficialne?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Field Trial

Poslaťod genetik » Pon 22.09.2008 9:47

Van píše:Situacia sa meni kazdym rokom a to, ci k lepsiemu alebo k horsiemu je vzdy len a len o ludoch...tych, co organizuju akciu, posudzuju ale aj o tych, ktori sa jej ucastnia ako sutaziaci. A nie len na zaklade toho, co robia, ale aj aki su, ake maju naroky a ako danu vec vnimaju...ja by som rozhodne ziadnu akciu neposudzovala len podla napisaneho clanku, aj keb ybol akokolvek hrozny a nedajboze pravdivy. Najlepsie je vidiet na vlastne oci ;-)


podla coho si mam urobit predstavu o NFT ak nie podla clanku (spravy) ak sa ho osobne zucastnit nemozem? :angel:
genetik
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Bydlisko: Malacky, Praha

Re: Field Trial

Poslaťod phuture » Pon 22.09.2008 10:00

lucik píše:FTR vyzeralo minuly rok velmi podobne ako je opisane v clanku.

tak to by bolo blbé, ak by vývoj stagnoval v tomto smere. snáď to bude tak ako píše Van, že raz horšie, raz lepšie :)

lucik píše:Tibor, pes ta s petardou nema co vidiet - ty mas byt pri odpale schovany predsa..

to je celkom pochopiteľné. ale vieš aké by boli následky, ak by sa prejavilo hoci len to malé percento pravdepodobnosti, že pes si to všimne a nezastavíš ho.. to je podľa mňa vysoké riziko vzhľadom na potencionálny prínos.

lucik píše:Moja teda na petardy nereaguje inak ako na vystrely z brokovnice alebo coho (v podstate aj poplasak ma iny zvuk ako brokovnica), ale napr. prasknutie sacku je strasne slabe podla mna..

pri tréningu neide o to, že čo presne je pôvodom zvuku. ide len o to, že pes musí na náhodný výrazný zvukový impulz reagovať pokojne a musí byť ovládateľný. na ten moment stačí aj papierový sáčik, v byte môžeš napríkad hodiť tanier o zem ;) nakoniec, retrieveri majú "pokoj pri streľbe" vrodený, takže ono to stačí len udržiavať a nekaziť napríklad petardami..
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Field Trial

Poslaťod Van » Pon 22.09.2008 10:06

genetik píše:podla coho si mam urobit predstavu o NFT ak nie podla clanku (spravy) ak sa ho osobne zucastnit nemozem? :angel:
ja by som sa pytala viacerych zucastnenych...meno psa a psovoda je na nete, google pomoze, vacsina majitelov/chovatelov nema problem odpovedat na otazky aj cudzim...
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Field Trial

Poslaťod phuture » Pon 22.09.2008 10:11

Van, nevieš prosím Ťa, že kedy a či budú známe aj mená rozhodcov? Bude to známe pred uzávierkami?
phuture
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 389

Re: Field Trial

Poslaťod Van » Pon 22.09.2008 10:14

Rozhodcov neviem, toto by ti vedel zodpovedat najskor Stefan Janega...ak mi ich doda pred uzavierkou, budu na webe, no ak nie, tak nie.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia