Chovné skúšky OVVR

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Sob 22.08.2009 14:19

ZuzuRose s tou zverou ti perfektne rozumiem, tiež nemám rada pohľad na mrtvolu a už vôbec nie ked ju drží v papuľke môj pes.. Prvý krát sme to skúšali a myslela som že umriem - ako môžeš psa pochváliť ked ti nesie "mrtvolu" :ha: Ale ked sme tak trénovali viackrát tak mi to už až tak nevadilo... V oktobri - ak sa nám nič nedokafre nás konečne čakajú OVVRky. Odvtedy ako som sem písala sa Angie obrátila o 180 stupnov... Je z nej dobrý aportér, a aportovanie ju baví.. A chvala bohu vie už aj krásne odovzdávať do ruky.. Jediná vec čo treba ešte dopilovať je strelba. Koľko krát na OVVRkách vystrelia? myslím počas skúšky???
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Sob 22.08.2009 14:40

kedze na vystrel idu 3-4 psy, tak to zalezi od poctu ucastnikov.. ak je cojaviem 12 psov, tak vystrelia za cely cas 3-4x..
kazdej skupinke raz - skupina 4 psov odchadza do pola, na pokyn rozhodcu sa psy pustia, vacsinou sa idu nahanat alebo pocmuchat si, ked su aspon 10m od svojich panickov, vystreli sa, par sekund sa pocka a na pokyn rozhodcu vodic psa privola..
ak budes robit so psom skusku ty, neodporucam, aby si tam mala v korone priatela a ked pojde niekto iny s nou, tak bez teba - tu maju psy najvacsiu tendenciu pri vystrele prchnut k svojmu panickovi ak sa coilen trosku nalakaju.. no a to hodnotia ako strachovu reakciu, takze koniec..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod barik&bounty » Ned 23.08.2009 20:06

No neboj určite tam s nami nikto nebude, to vidím aj doma ked na nu zahučím tak sa chodí schovávať za Patrika :lol: len tú strelbu budeme musieť dotrénovať... dúfam, že sa nám to do toho oktobra podarí....
barik&bounty
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 82
Bydlisko: Trakovice

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Faya » Štv 05.05.2011 20:18

Viete mi prosím poradiť, kde by sa dalo trénovať na OVVRky? či je to len cez tie retriever dni? Rob to aj niekto iný? Nejaký cvičák? A kde by sa dala zohnať zver, keď sa už o tom bavíte?

A ešte jednu vec. Na OVVR je nejako vekovo ohraničené kto sa môže zúčastniť a kto nie? Ďakujem
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Pia 06.05.2011 1:07

na OVVR sa dá trénovať hocikde, napríklad aj s nami.. čo sa týka cvičáku, napíšem ti SS a zver sa dá zohnať zväčša po poľovačkách, teda najmä bažanty..
a čo sa týka vedenia psa na OVVR, obmedzenie vekom psovoda nie je..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Faya » Pia 06.05.2011 5:01

Ďakujem za správu. Len len vek som mala na mysli u psa. Je to tam nejako ohraničené? Asi som sa zle vyjadrila v tomto smere keď som to písala :)

No tak zo zverov teda problém budem mať, podľa všetkého určite lebo v Bratislave? čo ja viem? Myslím že nič také tu nie je..Teda aspoň si myslím. A na trening je čo najlepšie? Ďakujem
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Pia 06.05.2011 12:34

podľa toho na čo chceš trénovať, na akú skúšku. na OVVR ti stačí dummy, nepotrebuješ zver.
vek psa nie je ohraničený na OVVR.
v BA zver zoženieš v sezóne - od tých, čo chodia na poľovačky do bažantníc. :no: na jesenné skúšky potrebuješ bažanta, zajaca a kačku.. so zajacmi sa zvykne s domácimi trénovať, kačky sa dajú tiež zohnať z poľovačiek aj z chovov, hoci ťažšie
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Faya » Pia 06.05.2011 17:02

Fíha...tak to sa budem musieť uspokojiť s dummy ak sa to teda používa na OVVR. :lol: Váha ma byť 0,5kg či to má byť ťažšie? :pac: Lebo nad tým váham, najprv potrebujem niečo doriešiť s vetom a podľa sa zariadim.

Je niečim OVVR ohraničené? Povaha (bojazlivosť a útočnosť to sa vylučuje, to viem) ale niečo ďalšie? Správanie a tak podobne...Sfarbenie, zuby a tak ďalej... :ach: :oo: :ach: No tak zo zverov teda nič nebude lebo v BA nemám ani tušenia kde by som to našla a hlavne zháňala... :oo: :oo: Jedine skúsiť cez kamošku keďže chodí "do lesníckej školy" možno tam by sa dalo. :ach: Kto vie?

Načo ďalšie sa hodí retriever? ohľadom toho čo si vymenovala a čo klub robí tie "súťaže" ?
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Pia 06.05.2011 17:24

to nie sú súťaže, to sú skúšky, poľovné skúšky.. ale NSDTR je malý, aktívny, s tým by si mohla aj agility, dogdancing, záchranarinu.. len na všetko treba čas na tréningy..
OVVR je len overenie vlohových vlastností retrievera - úplný základ.. skúška povahy, reakcia na streľbu, prinášanie na suchu a vo vode + chôdza na vodítku alebo bez.
základ je práca s dummy, keď bude prinášať a odovzdávať to, potom prejdi na zver..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod Faya » Pia 06.05.2011 18:17

Tak to je veeeeeeeľa roboty ešte :aaa:

Agility pri jej rýchlosti panička nestíha (tvárim sa že mám nadváhu - teda aspoň podľa nej)
DD sme začali len teraz, pretože sa nevie sústrediť keď má niekto loptu a tá je zaujímavejšia ako ja :plac: :plac:
Záchranarčinu? To nie je skorej pre mňa... :ua: čo všetko sa tam učí nevieš náhodou? lebo to čo som počula tak sa to robí " bez odmien" a na tých sme mi závislí, teda keď nie je lopta...
A tie poľovné skúšky (zle som sa vyjadrila, nevedela som si spomenúť ako sa to ináč povie, tak ma napadli súťaže :pac: :pac: )

A keď sa nemýlim tak všetko je náročné na čas...tie poľovné skúšky sa aj nejako delia, že? čo tam všetko je? Je možné že na ničo s toho by bol vhodný aj toller?
Či bol jeho pes vycvičený, alebo nie, vždy bol na úrovni. Carol Lea Benjamin
Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme. Cesar Millan

Obrázok

Obrázok

vlcica → Faya 14.6.2013
Faya
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 575
Bydlisko: Bratislava

Re: Chovné skúšky OVVR

Poslaťod lucik » Pia 06.05.2011 18:44

veď máš retrievra - prinášača, poľovné plemeno, takže pri správnom výcviku a vedení JE vhodný na poľovné skúšky.. pozri si skúšobné poriadky na Jesenné skúšky malých plemien, Špeciálne vodné skúšky, Field Trial (to je skôr súťaž), tie sú pre retrievre také najvhodnejšie, no robia sa aj Farbiarske skúšky malých plemien, Lesné skúšky malých plemien, Farbiarske skúšky duričov.. v posledných troch nie je prinášanie, no každá skúška má trochu iný skúšobný poriadok - iné disciplíny, pretože je na niečo iné zameraná.. googli, alebo čo-to sa dozvieš aj na klubovej webstránke..
o záchranarine neviem takmer nič, len to, že je to makačka..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

príprava na OVVR

Poslaťod Kes » Uto 09.03.2021 16:34

Ahojte,
môže niekto poradiť, čo robiť keď retrieverka nechce na povel voľno odbehnúť na 10-20m?
Po vypustení z vodítka a povele, len chodí popri nohe. Rozbehá sa cca po 30minútach.
ďakujem
Kes
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: príprava na OVVR

Poslaťod clupko » Uto 09.03.2021 17:18

ja by som to ucila na target, a ten postupne odstranila, podobne ako sa uci vysielacka. ale mozno niekto skusenejsi poradi nieco ine :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: príprava na OVVR

Poslaťod Nisus » Uto 09.03.2021 20:03

Daj video.

Edit: ak si niekto stihol prečítať ten nezmysel, čo som napísala, tak sorry :lol: kto nestihol, tak super, lebo Kes o koze a ja o voze :haha: Baby brain, no :ach: .

Každopádne ja by som to učila cez poschovávané loptičky/malé dummíky vo vyššej tráve, prípadne ešte napachované keby boli. Lebo Kes asi chce sliedenie, či?
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: príprava na OVVR

Poslaťod Vikiki22 » Str 10.03.2021 7:24

Kes, to je úplne jednoduché. Potrebuješ k tomu len dummy alebo loptičky a odhadzovať ich jej do strán. Takto sa naučí aj sledovať ťa a naučí sa aj reagovať na ruky, ak potrebuješ zmeniť jej smer pri hľadaní. Časom sa naučí sliediť aj sama. Ťažko sa to opisuje, čo mám na mysli. Odkiaľ si?
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia