Jesenné skúšky malých plemien (JSMP)

Jesenné skúšky malých plemien (JSMP)

Poslaťod lucik » Štv 29.05.2008 17:46

chcela by som Gipsy pripravit na klubove Jesenne skusky (ako jesenne skusky malych plemien), no netusim ako ju zacat ucit Stopu vodica.
Popis discipliny:
stopa vodiča
Jeden z rozhodcov podrží psa, druhý odíde s vodičom po vetre s dvoma odchýlkami od priameho smeru, na vzdialenosť asi 200 krokov, kde sa dobre skryjú.
Skúška sa robí v prehľadnom teréne, aby rozhodca, ktorý psa potom vypustí, mal možnosť vidieť zakladanie stopy i jej sledovanie psom. Pes môže pozorovať zakladanie stopy do vzdialenosti asi 20 krokov. Potom ho rozhodca nasadí na stopu a s povelom "hľadaj pána" (alebo iným vhodným povelom) ho niekoľko krokov vedie po stope a vypustí ho.
Známkou 0 sa hodnotí a z ďalšieho posudzovania je vylúčený pes, ktorý ani po štvrtom nasadení na stopu nedôjde k vodičovi.


mam to ucit normalne na kusky parockov tak ako pri priprave na SVV1/ZM? alebo nejako inak?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Van » Štv 29.05.2008 19:50

lucik, toto som preberala akurat na ovvr s kamoskou, ktora den predtym spravila s goldenkou farbiarske, mimochodom v I.cene :) ...no...normlane na parocky s tym, ze na zaciatok zakladas stopu na husto (aj svoju ludsku aj parocky cez to) a potom postupne to vzdalujes. Toto je ale dobre cvicit s niekym, lebo ty mas byt ta odmena na kocnci...takze skus poprosit Rakyho, on bude vediet ako viest gipsynku zo zaciatku na voditku po stope, aby pochopila, co sa po nej chce...no a odmena budes ty s parockom :D Este som to neskusala, ale tiez sa na to chystame, len co bubak prestane sa hrat na maroda :ahoj:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod lucik » Štv 29.05.2008 21:15

nooo, uz mi Fragus napisala ako a bez parockov, to sa mi zda lepsie.. ja nechcem aby hladala parocky, ja chcem aby hladala mna. dla mojho nazoru su parocky pre ludi, ktori nemaju so psikom taky nejaky uzky vztah a psik by sa na pana vyprdol namiesto hladania..
myslim, ze parocky su pouzitelnejsie na tu stopu pri skuskach SVV1 alebo ZM - kde pes musi na konci oznacit predmet..
Fragus, mozem sem skopirovat tvoj grif?
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Van » Štv 29.05.2008 21:43

no tak sup sem s dalsim napadom ako na to...kym sme neskusali, nech je z coho vyberat :D
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Poca » Pia 30.05.2008 6:50

Gipsy je male plemeno?
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 6:53

Lucik :no:

Poca ano retriever tuším to tu už Van písala. NO ja som tiež na posledných skúškach zírala, čo tam chcú labroši :lol:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Poca » Pia 30.05.2008 6:56

Aj napr. taka Bria je male plemeno? Ved ma len 63 cm. Sú aj väčšie :nwm:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 7:01

hihi niiiijeeeee ale podla skúšobaku poľovnej upotrebiteľnosti je retriever malé plemeno, resp. si môže urobiť skúšky, ktoré sa robí pre malé plemená :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod lucik » Pia 30.05.2008 7:21

no, tiez to trosken nechapem, ale oficialne sa to vola "Klubove jesenne skusky (ako Jesenne skusky malych plemien)"
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Efa » Pia 30.05.2008 7:26

babule tak ak to nie je tajomstvo tak prezradte aj sirsej verejnosti ten Fragin super navod na ucenie stop bez pamlskov! :yes:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 7:26

Nie je dôležité ako sa to volá na papieri, ale podľa akého skúšobného poriadku sa to skúša :no: Myslím, že skúšobný poriadok s názvom Klubové jesenné skúšky neexistuje. Kdežto JSMP ano :yes: :no: To isté je aj memoriálmi. Vola sa to memoriál toho a onoho, ale disciplíny sú ako napr. na všestrankách alebo jesienkach... :yes:

Hi hi hi Efa to nie je Fragin super návod. Je to pri cvičení poľovných plemien. Ty si kľudne skúšaj na parečky :no: tak to učia aj pri záchranarine. Každé jak to mám napísať odvetvie? (služobné psy, záchranári, polovníci) vo výcviku majú iné metody, ktoré pre to iné odvetvie je nepoužiteľné :no: Takže ak ti funguje na párky nemeň to :no: Je rozdiel cvičiť na stopu vodička, kde je puto pes a vodič a na stopu cudzieho, kde to puto nie je a je dobré ako podporu využiť napr. párky. :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod lucik » Pia 30.05.2008 7:30

Fraga, pravdu mas, ved aj ten nazov je aj s tym nazvom v zatvorke :smile:

teraz som v praci natajnasa pri pc s netom, takze potom ten Fragin navod napisem ako som si to zapamatala a ako sme to vcera skusali cvicit :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Efa » Pia 30.05.2008 7:43

Fraga píše: ...Hi hi hi Efa to nie je Fragin super návod. Je to pri cvičení poľovných plemien. Ty si kľudne skúšaj na parečky :no: tak to učia aj pri záchranarine. Každé jak to mám napísať odvetvie? (služobné psy, záchranári, polovníci) vo výcviku majú iné metody, ktoré pre to iné odvetvie je nepoužiteľné :no: Takže ak ti funguje na párky nemeň to :no: Je rozdiel cvičiť na stopu vodička, kde je puto pes a vodič a na stopu cudzieho, kde to puto nie je a je dobré ako podporu využiť napr. párky. :no:


naaaa hen aka tajnostkarka! :yes: to mas pravdu, mne mlada v pohode funguje na specialne granulky a neplanujem to menit, ale uz len tak zo zaujimavosti som sa chcela dozvediet nieco nove :no: ... mam znamych co maju dalmatina a toho ucili tak ze kvapkali krv po stope, skusali na to ucit aj ich dobermanku a tiez na takej isla celkom slusne :smile:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Stopinko » Pia 30.05.2008 8:15

Fraga píše:Nie je dôležité ako sa to volá na papieri, ale podľa akého skúšobného poriadku sa to skúša :no: Myslím, že skúšobný poriadok s názvom Klubové jesenné skúšky neexistuje. Kdežto JSMP ano :yes: :no: To isté je aj memoriálmi. Vola sa to memoriál toho a onoho, ale disciplíny sú ako napr. na všestrankách alebo jesienkach... :yes:

Hi hi hi Efa to nie je Fragin super návod. Je to pri cvičení poľovných plemien. Ty si kľudne skúšaj na parečky :no: tak to učia aj pri záchranarine. Každé jak to mám napísať odvetvie? (služobné psy, záchranári, polovníci) vo výcviku majú iné metody, ktoré pre to iné odvetvie je nepoužiteľné :no: Takže ak ti funguje na párky nemeň to :no: Je rozdiel cvičiť na stopu vodička, kde je puto pes a vodič a na stopu cudzieho, kde to puto nie je a je dobré ako podporu využiť napr. párky. :no:



tusim si vymyslela novy nazov : JESIENKY , je viem o jednej jesienke a celkom dobre chuti :ha: :ha: :ha: :ha:

Baby inak ak mate nejaku dilemu ohladom skusok a jednotlivych disciplin kludne napiste rad odpoviem a priblizim vam to . :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Van » Pia 30.05.2008 9:52

Fraga píše:hihi niiiijeeeee ale podla skúšobaku poľovnej upotrebiteľnosti je retriever malé plemeno, resp. si môže urobiť skúšky, ktoré sa robí pre malé plemená :no:

fragus, ale vies preco to je? Lebo retrivre maju tak priserne malo skusok (vlastne okrem chovnych a field trialov donedavna nebolo tu nic ine, teraz su este skusky prinasania retrivrov), ze inak by psov nemali ako polovne upotrebit. Ja to vidim tak, ze ktosi mudry povedal, ze pomiesame hrusky s jablkami a bude...podla mna trochu chore porovnavat durica s retrivrom atd, ale co uz, tak to tu bohuzial je...ja len ticho zavidim, kolko skusok maju v okolitych krajinach a ak aj su jesenky a pod, tak s upravenym skusobakom pre plemeno.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia