Jesenné skúšky malých plemien (JSMP)

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod raky » Pia 30.05.2008 11:08

tento článok sa mi v celku páči a dá sa povedať, že takto nám to funguje
http://www.dogschoolk9.com/cz/abeceda_5_08.htm

ešte doplním, že včera som Lucikovi pomáhal s ,,Fraginím návodom,, a skúsim to aj s Catty pre zmenu, myslím že to neuškodí, akurát ja dám na konci aj odmenu - párok... :aaa:
Len keď teraz je všade vysoká tráva, nie vhodná na tréningy....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 11:35

Stopinko píše:tusim si vymyslela novy nazov : JESIENKY , je viem o jednej jesienke a celkom dobre chuti :ha: :ha: :ha: :ha:


Hi hi hi Stopinko nevymyslela ale počula od starších, múdrejších a skúsenejších :heh: a potom si zabudol aj na tie všestranky ako si si všimol aj to bola hovorova reč :heh: :jazyk:

Inak Stopinko ma pravdu koho iného sa pýtať na stopy ak nie jeho? ved sa tak vola nie? :smile: :yes:

He he he čo všetci máte s mojím návodom? :heh: šak to je všetkých návod akurat trošku pozmenený :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Rika » Pia 30.05.2008 11:58

Co vsetko tieto skusky vlastne obsahuju??... je niekde skusobak?? :ach:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 12:01

Samozrejme skúšobák sa volá Kynologické predpisy, stojí 150,--Sk a dá sa kúpiť na SPZ, na Štefánikovej v BA :no:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Rika » Pia 30.05.2008 12:03

:heh: No mne by bol teraz asi na nic - kupovat si ho je zbytocne. Skor neskor, ked budem mat chlpaca s PP.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod lucik » Pia 30.05.2008 12:18

tutok som dostala link na jednu cesku webstranku so skusobnymi poriadkami..
http://www.kchls.cz/zkus_rady/zr_uvod.htm
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 12:32

Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod lucik » Pia 30.05.2008 15:37

Ja som ešte nevidela bigla prinasat zver.. iba stavace a retrievre :nwm:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Rika » Pia 30.05.2008 15:39

Lucik natocit ti moju ako mi donesie papagaja?? :haha: ... uz 2x sa to stalo, ale bolo :nie: , tak sa uz neopovazi :hi:
Inak uz mi raz doniesla aj krtka, co nasla na luke, mi ho pustila pred nohy a ja vymel iba :oo: , ze to co :heh: :pac:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 15:55

Ja by som tiež rada šla na jesienky, ale Stopinko prosím ťa vysvetli mi ako moje psisko 3,20 kg aj s obojkom, unesie 5kg zajaca. To by ma fakt zaujímalo. Potrebujem to od niekoho zistiť. Aj keby to bol králik a mal 2kg pre ňu by to bol problém. Inak aportuje ako žeravá a moooc ju to baví, ale toto si fakt ale fakt nedokážem predstaviť. A bažanta už vôbec. A už vôbec nie ako ich nesie z ďateliny, ktorá ma 40 centi. Takže pre nás tieto sk spolu so všestrannými asi mmiznú v nedohľadne..... :hmm: Pes mi aportuje, len ked aportuje krpatá vtedy ma pre neho aport najväčšiu cenu, leda, že by mi dovolili na skúške pustiť pre aport oboch a možno spoločnými silami by mi to dovliekli inak netuším :nwm:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod raky » Pia 30.05.2008 15:58

požičiam Ti na aport škrečka? :aaa:
myslím, že by toho zajaca odniesol..... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Rika » Pia 30.05.2008 15:59

:haha: ... dáš jej aportovať 1kg činku a pojde so zadnymi labkami vo vzduchu :jazyk: . To sa tak u mna doma smiali z Biggy, ze ci nejde v stojke ku mne :pac: . No 1kg cinka jej problem nerobila, ci by zvladla aj 2kg teleso veruze neviem :ach: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 16:03

Raky súhlas, ak ti nevadí, že ti ho vrátime na súčiastky :lol: ale je to fakt ona by to neuniesla. Ked jej uhodím poleno ona sa chudina tak snaží, ale ten malý rozmer tlamy a ta váha sú neprekonateľná prekažka. A odovzdanie nepripada do uvahy zlomilo by ju to. Palička, loptička - primerana samozrejme, kolečko (poznáte? na výstavach sa to predáva najsamsuper hračka našich psov) aportíčkuje hrozne sa z toho teší. Ale ten zajac koniec :ua:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Stopinko » Pia 30.05.2008 16:10

Fraga no pravdu povediac s tymi podmierecnymi jazvecikmi chodia na SVMP , FSMP , FD na viac nemaju . Neviem si predstavit co by musel trpaslik aportovat s pernatej kolibrika a so srstnatej mys :aaa: . nic v zlom jednoducho to nie je na tie skusky pes .
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Jesenne skusky malych plemien

Poslaťod Fraga » Pia 30.05.2008 17:02

Ja si to uvedomujem ved preto som sa pýtala, tak ale do frasa prečo to od tých psov potom vyžadujú. SVMP máme a FSMP taky. Takže sme asi vybavení.... :ach: :ua: No uvidíme zatial to necham tak ešte týžden a potom sa v tom začnem hrabať :lol: ale aj tak díky.
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia