Farbiarske skúšky duričov (FD)

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Lindchen » Str 22.10.2008 15:29

jukel, klubova samozrejme bola, lenze chapes- ja, co nemam auto, vodicak ani sofera a ist niekde uplne strasne daleko vlakom a potom taxikom, to nie je prave dobra kombinacia, ked vezmes do uvahy, ze sa teor. moze stat, ze sa ti nepodari odvolat si psa od kusu (ta moznost tu je, hlavne u mladeho psa)... presne to sa mi stalo na vlohach (SVMP). (aj ked na FD je diviak mrtvy, neuteka ani nekrochka :no: ) rozhodca, ze super, tesil sa jak male decko, ze vidi dobreho psa, hlasil zajaca ako divy a potom mi, frajer jeden, povedal, ze piskajte, odvolacka a dovidenia. hladala som ho dva dni. lenze tam som sa mohla v pohode vratit a pockat ho, lenze zostat niekde uprostred lesa v kdesi v Tatrach, bez auta, bez ubytka, sama... na to som nemala odvahu. Aris je v tomto totalne po matke, ona je tiez uplna zdrhacka, otec je sen, ten ma krasne privolanie a pritom super pracuje.

skusky mali byt v BA, ale prihlasili sme sa len dvaja, takze mission impossible. na druhu v Galante sme sa hlasili neskoro a potom sa uz nejako nedalo prihlasit, ani neviem, v com bol vlastne problem.

ale mne nevadi cakat, vzdy je co zlepsovat, nebojim sa, ze sa unudime k smrti.

Jukel, na CACT treba hlavne perfektnu stopu, poslusnost by mala byt uplna samozrejmost. no a co sa tyka odkladacky, ano, 25 min. len tak sedi a caka, kym sa uracim prist. cvicila som postupne, po 5 sekundovych intervaloch. najprv na znamom mieste, musi ta vidiet, spociatku len krok-dva, len 2-3 sekundy, vychvalit a volno. predlzujes aj vzdialenost aj cas. ked to dobre zvlada a si si isty, ze pes si je isty, mozes sa zacat schovavat, ale zase len na kratucko. a tak dalej. ja (ako total neskusena) som to zvladla asi za 8 mesiacov (nic moc, ale lepsie pomaly, ako nieco pokaslat). ale je to aj o dovere: on vie, ze sa na 100% k nemu vratim, ze ho milujem, takze ho tam nenecham. trosku sa nam pokazilo odlozenie, ked sa mi stratil (asi sa bal, ze sa ponho nevratim, predsa len bol sam v burke, v noci uplne sam a on pritom sam este nikdy nebol), to zacal po 7 min. stekat, ale za par dni to bolo v poho. :smile:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Str 22.10.2008 17:45

dobre rozspisane :jop: , pre zaciarocnika uplne idealne.

s tymi FSD byva problem, na BA sa skoro nikto neprihlasuje. Viem aj o dovode preco to tak je. :no: Bacha na pretrenovanie pri dohladavkach na umelej stope. :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Lindchen » Štv 23.10.2008 10:11

Viem aj o dovode preco to tak je.


ja ten dovod tusim, ale zas ja to tak neviem dobre posudit, ci je to tak alebo nie, vies ja sa v polovnickych "kruhoch" az tak neorientujem. ale bolo mi par veci povedanych :ach:

moc casto nerobime, teraz len tak "udrziavaco", aby sa mi drobec neprehrial. Teraz pilujeme hlavne tu privolacku. Od macky v pohode, tam sme urobili pokrok, od vysokej len vtedy, ked poriadne zarucim, na pistalku dlabe. ale zajac, no tak to je uplny koniec snazenia. na poli ho mam na dlhej stopovacke, ze piskam a pristupim. a on sa potvora jedna trha a trha a nez sa vobec skoncentruje na mna, ze to ja ho volam a stojim mu na voditku, tak prejde aj minuta. potom som skusala taku vec, ze som naplnila plechovku od piva malymi kamienkami a ze to po zapisani pred neho hodim, nech mu to zarynci pri usiach, ale teda nulova reakcia. na sidlisku skoro zomrel, ze co to preboha leti a na poli nic... ale vsak my to vychytame, je mlady. davam mu (a hlavne sebe) este rok intenzivneho treningu s pustenou stopovackou, ale potom ,a uz nas...ie a kupim mu el. obojok :hmm: inak od zhasnuteho kusu celkom v pohode, trosku, par sekund, este pocucha, ale dojde :jop:
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Luculka » Pia 31.10.2008 19:34

Stopinko, boli sme sa so Zevou pozrieť u nás na východe slovenska, ako také farbiarske skúšky duričov prebiehajú, predsa raz vidieť, je lepšie ako viac krát počuť.Máme takú otázku, ako sa splieta farbiarska šnúra ? Niektorí vodiči ju mali pekne spletenú na disciplínu vodenie na remeni a potom na dohľadanie si ju rozplietli na celú dĺžku, je to super, 2v1 :jop:
len nikde na nete sme nenašli postup, ako na to..
hmm ?
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Sob 01.11.2008 11:45

no to splietanie snury je ceresnicka na torte, je to troska zlozitejsia vec a foto som videl len v knihe. jedno male foto je aj na webe ale asi ti to moc nepomoze - Obrázok
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Luculka » Sob 01.11.2008 16:32

Stopinko, dakujem, no z toho obrázku nie som o nič mudrejšia :)
asi by nám to vedel názorne ukázať len originál polovník..

inak, keby si videl, že na skuške mali jedneho psa na bielej prádlovej šnure.. a ja sa tu trápim so spletaním farbiarskej šnury..

zajtra ideme vyskušať opäť stopy, po 2 týždnoch, aj s Rustyho sestrou, nech nam len vyjde počasie a neprší..
potiahneme trošku dlhšiu po lese
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Sob 01.11.2008 17:05

hlavne ked tu snuru vyuzivas castejsie tak sa vykasli na jej spletanie :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Federika » Ned 26.04.2009 17:36

Mam taku otazocku. Co sa zide viac? Obycajna stopovacka alebo kozena farbiarska snura? Chcem si asi kupit nieco z toho, sice len rozmyslam, ze mozno, ale chcela by som len vediet.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Luculka » Ned 26.04.2009 18:37

my mame len obycajnu zelenu stopovacku, plochu, aby sa lepsie smykala a nezachytavala, na trening uplne staci... aj na tu chvilu, na disciplinu na skuške : dohladanie diviaka po umelo založenej nepofarbenej stope,
na vodenie na remeni mas kozene prepinacie voditko..

ano, kozena farbiarska snura je krasna, koža je koža, trvácna.., len si musis zvazit,ci ju naplno vyuzijes,na pravidelne polovne treningy a skusky,je draha, od 22eur 6 metrova

aj Ess pisala, ze jej staci klasicka stopovacka..

ked sme boli minuly rok na jesen pozriet na skusky FD, tak asi len jeden mal farbiarsku snuru, ostatni mali stopovacky, alebo nejaku bielu snuru..

chces zacat trenovat na FD ?
my sa chystame 21.6., organizuje SPZ Ke okolie..budeme trenovat, aj s kamoskou, co ma ircanku, Zeva, z dog fora

este k tomu som zabudla : pouziva sa specialny farbiarsky kozeny obojok, pozri si na stranke gundog store..moze, ale nemusi byt..
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Ned 04.10.2009 9:29

Stopinko prosim ta mam jednu otazocku na upresnenie: idem so sucinou na FD, pracuje ako hlasic, a teraz otazka ak ide o disciplinu dohladavka na umelo zalozenej stope a rozhodcovi na zaciatku poviem ako sucka pracuje tak ju na stopu nasadim na remeni a pri poslednom lezovisku vypustam na volno, potial chapem, len neviem ci mam cakat na tom mieste kde som ju vypustila kym sucka zhasnuty kus sama dohlada a ohlasi a potom sa za nou vyberiem a odovolam, ci idem vlastne hned za nou..... Asi ta prva moznost, ze?? Neviem este som so psom na skuskach nebola takze to bude premiera pre obe :lol:
Skusky su 25.10. v Ploskom :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Pon 05.10.2009 13:29

ahoj, rozhodca pri dohladavke ide s tebou , takze ked vypustis psa z lezoviska on ti povie aby si zostala na mieste. az po limite casovom sa na povel rozhodcu vyberiete spolu ku kusu a pes musi neustale hlasit. no inak ak to bude hlasic tak klobuk dole.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Pon 05.10.2009 18:17

Stopinko dakujem :smile: aj za SS, hej tak som myslela, ze ostavam na mieste a az po zahlaseni idem za psom, uz sa tesim na toho 25.10. potom hodim info.
No fakt neviem este ako mam rozhodcovi povedat, ze suka pracuje, ci ist na absolutnu istotu ako vodic, ci sa spolahnut na doterajsie skusenosti pri treningu a to, ze suka pracuje samostatne a so zaujmom a pekne hlasi zhasnuteho diviaka..... no netusim, vsak este tri tyzdne. :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod Stopinko » Uto 06.10.2009 5:45

Skus to takto ... ved suku ako vodica pri dohladavke aby si sla na istotu a pri discipline chovanie sa pri zastrelenej zveri si overis ci bude hlasit na 100% . Tam budes psa tiez vypustat na x metrov a ak zacne hlasit mas 4 ako vysitu ... drzim palce dufam ze bude I.cena :jop: :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod ZEva » Ned 25.10.2009 19:47

no tak sme doma s PUP II.cena - u mna absolutna spokojnost, na to, ze nie som polovnik, nemam skusenosti, sucku som si pripravovala sama a na skuskach som bola prvy krat :smile:
mlada predviedla to co sme mali natrenovane, skvela poslusnost (vodenie na remeni 4, odlozenie psa 4, spravanie pri zastrelenej zveri 4, poslusnost 4) no a dohladavka diviaka 3 :ua:
tesim , tesim

P.S. bola aj sestra mojej sucky Sonny- tiez II.cena a skvela praca a rovnaky pocet bodov

Obrázok
Obrázok
Obrázok
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Farbiarske skúšky duričov

Poslaťod leuska » Ned 25.10.2009 19:53

Zeva,tak gratulujem :poklona: Offtopic: Prave piseme v teme jazvecik s Keisandou,ta tento vikend s trpaslickou urobila duricske skusky v I.cene :yes: Mozes k nam nakuknuk :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia