Poľovný výcvik

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Pia 26.03.2010 11:24

Ahojte! Napadlo ma, že či niekto z okolia nepripravuje havinov na FSMP,LSMP,DS... ? Fajn by bolo, trocha sa podeliť o skúsenosti a spoločne potrénovať. Ak niekto odpovie, strašne sa teším. Vlasto. Senec, PK, TT, BA.... :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pia 26.03.2010 16:36

Vlasto, u nas v kurze sa chysta stejersky duric, bigel, nemecky prepeliciar, flat retriever - BA , vsetci na FSMP. :no:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Ned 04.04.2010 14:19

Nieco z pripravy na skusky FSMP



Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Ned 04.04.2010 16:40

Stopinko super :jop: Ja pridavam dalsie z diviacej obory :no: :ahoj: http://www.youtube.com/watch?v=yzWtNpUSV2U
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod *Bady* » Ned 04.04.2010 16:46

leuska: super to je :jop: a to bežne vonku na prechádzke v lese stretnete takúto skupinu diviakov?? A nebojíš sa, že diviaci napadnú tvojho psa?
Ja som sa s diviakmi vonku ešte našťastie nestretla, tak neviem.....
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Ned 04.04.2010 16:50

To je v obore,cize ohradenej casti lesa,tam chodime skusat pred skuskami :no: No a prave preto,aby sa pes vyhol zraneniam pri polovacke,sa chodi do obory,aby nabral skusenosti :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod *Bady* » Ned 04.04.2010 16:52

no dobre, ale čo je to tá obora?? tam sú tie diviaky iné ako vo voľnej prírode? Sa tam o nich niekto stará?
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Ned 04.04.2010 17:02

Je to ohradena cast lesa,konkretne tieto divaky,co su na videu,boli odchytene z volnej prirody,vypustene do obory a tam sa o nich staraju,krmia ich,chodia tam sskusat so psami,tak ako ja a poriada sa tam aj cast duricskych skusok DS,kde sa skusa jednoducho povedane najma odvaha a hlasitost na diviaka,tak ako to je na videu :no: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod *Bady* » Ned 04.04.2010 17:06

tak to máš potom dobré...si môžeš vyskúšať :yes: a ako často chodíte cvičiť?
*Bady*
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 406
Bydlisko: okres KE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Ned 04.04.2010 17:09

Teraz sme boli 3krat,prvy krat,ked mala 8 mes.,2x v 9m a teraz v 12mes.,mam to blizko,tak by som chcela chodit aspon raz za mesiac,ked sa podari :smile:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Pon 05.04.2010 15:36

Zuzka, super, ide Vám to! Hlas 4-ka!!! Je prehnane odvážna, alebo opatrnejšia ? Aké máš s ňou skúsenosti ? Vlasto. :ahoj: :jop:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Pon 05.04.2010 17:35

Ahoj,Vlasto,tak ona ich obskakuje ked stoja,tak z 2-3 metrov,drzi si odstup,tak som spokojna :yes: A uz ked ich chce pohnut,tak medzi nich vleti a rozbehne ich :lol: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 08.04.2010 5:42

Ahoj Zuzka, včera sme mali polovičnú generálku. Boli sme preskúšaný rozhodcom zo všetkých predmetov ( okrem dohľadávky - za týždeň). Boli sme v lese a išlo sa z ostra. Podmienky OK. Zajac, bažant a aj dva diviaky. Odloženie mi poradil aby som neriskoval a odkladal s remeňom ( veď ide o skúšky a nie o preteky). Mám z toho fajn pocit, Lotusko uspel. Dostali sme dobré hodnotenie a prekvapivo ( z jeho strany ) hodnotil ČT. Vraj v pohode plemeno s dobrou ovládateľnosťou a ochotou pracovať. Odvolávali sme pár krát a raz aj od tých diviakov čo nám prebehli. Samozrejme budeme cvičiť ďalej a teším sa na dohľadávku. Chcem zopakovať, ak je niekto v okolí Senca a BA a chcel by cvičiť na ostro pred rozhodcom, rád ho privítam. Aj dohľadávka a aj znova všetky predmety.Bolo by fajn, lebo všetko by išlo ako na skúškach a rozhodca by nestrácal čas len s jedným hafanom. Budeme sa snažiť naďalej. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Pupatko » Štv 08.04.2010 9:31

caute,
tak my sa pridavame medzi vas, Asta ma 9,5 mesiaca a v maji mame skusky vloh stavacov. snazim sa s nou chodit max. ako sa da do prirody, kde mame sancu stretnut zver - co je v BA dost tazke. preto chodim 1x tyzdenne do reviru do Sale, s chovatelom - polovnikom.
snazim sa ju naucit posluchat na "hladaj kupredu, hladaj doprava, hladaj dolava" a tiez s nou ist par krokov na kazdu stranu aby sa naucila hladat sprava - dolava. dufam, ze sa v nej ten lovecky pud vyvinie maximalne ako sa da :lol:
jediny problemik mame, ze sa ma dost drzi, hlada nablizko. ale zato ked sme s inym psom, ktory hlada na dialku, super ju potiahne prec odo mna. s privolanim od zvery nemame problem (pistalkou).

vystavuje krasne, zatial len zrakom.

tak tolko z mojich skromnych zaciatocnickych skusenosti :smile:
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Štv 08.04.2010 11:15

Vlasto,tak gratulujem,ako vam to ide :lol: :jop: Zavidim ti tu moznost,ze si to mozes takto nanecisto odskusat,to mas kamarata rozhodcu? :no: Pupatko,len cvicte dalej a informuj co a ako :yes: Ja mam opacny problem ako ty,moja zase uteka velmi daleko,pekne ide hladat,kam jej ukazem,napravo,nalavo,ale musim ju brzdit :ach: A to uz nehovorim,ked narazi na stopu,alebo nedajboze zver aj zazrie,odvolanie nula bodov :hmm: Teraz ju davam na stopovacku,necham ju behat aj s nou a ked nahodou zacne ist po stope,tak ju skor dobehnem,zaslapnem snuru a privolam :ua: Stale s tym mam velky problem :plac: Kupila som aj vysokofrekvencnu pistalku,doma,na polnej ceste v pohode pribehne,ale ked je na poli a nucha,mozem piskat do aleluja :angel: Pri diviakoch ju asi nepocuje vobec,tam musim skusit trubku na duricov :ach:Tiez som chcela ist teraz na skusky vloh,ale pojdem radsej na klubove SOHJ:ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia