Poľovný výcvik

Poľovný výcvik

Poslaťod Jack » Pon 04.08.2008 7:26

Mám k dispozícií diviaka je ešte mladý narodil sa niekedy na jar, Jack má teraz 4 mesiace môžem už niečo začať skúšať, aké bude mať Jack reakcie ?? Alebo je ešte priskoro pre diviaka alebo pre Jacka ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 04.08.2008 8:32

pre psa je to priskoro .
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Jack » Pon 04.08.2008 8:36

Ok ďakujem, a aký je taký vhodný vek ?
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 04.08.2008 8:41

to je individualne od kazdeho jedinca ale zhruba v 8mes ho mozes otestovat cez plot ci sa chyti . ak ano mozes psa pustit k diviakovi uvidis ako sa zatvari ci bude mat zaujem . moja skusenost je taka bigle cez plot maju zaujem vo vnutri v obore uz nie .
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Pon 04.08.2008 8:48

no moja zacala tak vaznejsie fungovat po 1 roku, vie co sa od nej ziada, nie je strestena a uz je aj sebavedomejsia a ostrejsia. spoza plota sme tiez skusali okolo 9 mesiacov a so starsou sa chytila aj v oplotku zaujem tam je, vlohy super u mna spokojnost :smile:
Juki neponahlaj sa, ved je to este stendo, ma cas. Mozes v nom rozvijat zaujem o zver a pachy formou hry ale na zivo s diviakom :nie:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Jack » Pon 04.08.2008 8:54

Nechcem sa ponahlať, ale ani nechcem aby mal v dospelosti menšiu výhodu, niektorý začínajú cvičiť keď má pes 1 rok, s Jackom zatial budem trénovať iba odloženie, privolanie, a raz za čas stopu ale to iba tak pre zabavu pre Jacka. Už zháňam aj ratice z diviaka. :lol:
Jack
Hafan
 
Príspevky: 825

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 04.08.2008 9:03

Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Pon 04.08.2008 9:16

Haha na tom poslednom videu to mala stara bachyna totalne na haku spacirovala sa ako na hlavnej a rovno smerom ku krmelcu, teda nenecha sa vyrusovat. Ale peso krasne :smile: Horsie to je na zivo s akcnejsimi kusmi priamo na polovacke, tam ozaj clovek nevie co sa moze stat, toto su take domace zvyknute na ludi a psov. Na trening super.
Naposledy upravil ZEva dňa Pon 04.08.2008 9:18, celkovo upravené 1
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 04.08.2008 9:19

To bol 5 rocny kanec totalny salamista na nekontaktne psy ale pokial ho psy zacali hryzt vtedy bol ako nasraty tank.
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Pon 04.08.2008 9:23

Hm a na tom videjku to nevidno ze kanec ja to mam v PC take rozmazane rozkockovane v pohybe, som myslela ze to stara s mladymi, tak sorry ze som urazila tankistu :lol:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Rika » Pon 04.08.2008 12:17

Je perfektný :jop: , ale fest ake kludne prasce, hlavne na treťom videu. Vidno, že sú zvyknuté.
No na poľovačke to je veru o inom. Kamarátovi akurát nedávno diviak doriadil AJD, už si mysleli, že to neprežije... nebolo s ním naj, riadne dlho sa zotavoval po operácii. Teraz už konečne aj kus pribral, začal jesť... no aj tak je to ešte taká slabá kostrička. Aj tak ho už so sebou bráva.

Inak ako by som napr. naučila moju takto hlásiť zver?... ona hlási akurát tak ježka :heh: .
Minule tiež naháňala diviaka, keď sme boli zakrmovať, no to ani hlásku ona nevydá. To isté pri srnčej, vysokej,... ani na medveďa nič...neviem, čím to je :ach: . Ako netreba mi to pri nej, ale pýtam sa ak by mi to bolo treba napr. pri ďalšom psovi.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pon 04.08.2008 12:27

rika nijak jednoducho ako sa v zargone povie nemy pes .

nedajte sa zmylit tym ze tie prasce su kludne stacilo aby tam prisiel jagos a par x ich kusol a uz mali inu naladu . pri mojom boli kludne lebo len hucal na ne :lol: :lol: :lol:
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

copy

Poslaťod Atrioša » Štv 21.08.2008 20:03

Stopino, stretol si sa s tým, že pes berie zajaca za tri chlpy a bažanta za tri pierka. On nie že by nechcel doniesť, to donesie, ale do papule to poriadne nechytí, jedine keď je to riadny macek, 4kg a pod tak to vezme na plnú mordu. Máme aj umelé aporty - trojdielne dummy a vždy keď si môže vybrať, tak vezme 4kg akože zajaca pred 2kg akože bažantom.

A čo si myslíš o pokazení sa psa na poľovačke? Podľa mňa mu docvakne, že prečo to všetko trénoval, nie? Čo sa týka vystavovania, tak náš pevne vystavuje divú zver, toho by som sa nebála. Len s komorovanou máme problémy, "domáca" hydina ho nezaujíma, len je naznačí a potom ide ďalej robiť.
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Stopinko » Pia 22.08.2008 11:07

Ano stretol som sa s tym je to nedostatocne nauceny a utvrdeny aport . Vsetko je to o parforznej metode naucenia aportu . Ak pes takto nosi pojdu znamky na skuskach dole na vsetkych disciplinach kde sa prinasa zver.
Co sa tyka vystavovania mozes ratat s tym ze vystavovanie bude skusane na komorovanej zveri ak nebude dostatok divej .

Preco sa pytas ze sa pes kazi na polovacke ?
Stopinko
Junior
 
Príspevky: 380
Bydlisko: BA

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Atrioša » Pia 22.08.2008 17:42

Lucik písala viewtopic.php?f=41&t=6350#p984414. Mne sa zdá, že nášmu by to prospelo. Ale zase kamaráti hovorili, že boli v bažantnici a že to nebolo dobré pre psa.

My dúfame, že na niečo narazíme divé. Lebo to vystaví krásne, aj srstnantú. Inak nám zostáva dúfať, že komoráka aspoň naznačí a zastane. Jeho proste neošálime, že to nie je doma chované a to nehovorím o prepeličkách, čo sú pomaly ako vrabce veľké.

Ako myslíš, že by sme ho mohli napraviť v tom aporte. Lebo sme robili parfors, ale zase nejako moc tvrdí sme neboli. Na aporty sme sa s ním ani nikdy nehrali. On pekne nosil menšiu zver, len posledných 6 týždňov nosí za tri chlpy. Ale donesie spoľahlivo. Nechápem, že mi nevadí, keď sa o to potkýna a musí to zvdíhať. Ako podľa teba by sme ho mali preučiť?
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia