Poľovný výcvik

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod BasenA » Str 21.10.2009 18:03

Dnes som isla pokracovat v kopani brlohu a bol tam roztrhany zajac :oo: Asi nejaka liska...
A do tych Rozhanoviec by som velmi rada sla .Vybavila som si to cez jedneho kamarata ktory tam chodi trenovat aj on ma welsha.Tak by sme sa mohli dohodnut a skocili by sme spolu :yes:
My sme uz boli pri diviakoch ale to len cez plot a bol na voditku tak to hral velkeho drsnaka.No myslim ze ani priamo pris tyku by nemal byt problem.Len skutocne je dobre asi ist tam kedze je tam kludny diviak lebo moj pes si obcas mysli ze je najvatsi rambo na svete a trufne si aj na kadeco...aby mi ho potom nejaky diviak nerozmetal. :pac:
Ohladom polovneho vycviku to by sme velmi radi sli.
Tu knhu som uz objednala uz sa neviem dockat ked pride.
Inak myslim ze nie len ja robim pre svojho psa to naj co mozem ale aj vy a vsetci ludia ktori si psa zadovazia by to mali tak robit.Ale dakujem :hi:
Drzim vam palcee na skuskach. :ahoj:
BasenA
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 745
Bydlisko: Prešov

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Pia 29.01.2010 16:39

Ahojte,pridam aj sem video Diny z treningu v diviacom oplotku :joint: :ahoj: http://www.youtube.com/watch?v=O8NXhHrJC24
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Van » Sob 30.01.2010 17:48

Leuska...aka odvazna je :jop:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Sob 30.01.2010 18:15

Diky,ano je odvazna,ale zaroven si este drzi maly odstup,tak som spokojna :yes: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod ZEva » Ned 31.01.2010 10:07

jaka super salamka :jop: odvaha za 4 :jop: len tak dalej
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 11.03.2010 9:26

Ak dovolíte, rád by som sa pripojil. Práve cvičím ČT na skúšky poľovnej upotrebiteľnosti. Je tam aj vodenie na remeni prehodenom cez pravé plece. Počas skúšky nesmie vodič držať remeň v ruke a usmerňovať pohyb psíka. Pes musí ísť pri nohe, alebo tesne za ňou. Druhá časť, je posliedka: pes na voľno pri ľavej nohe ( alebo tesne za ňou ), po 20 krokoch máte psa zastaviť, poodidete asi 20 krokov a nenápadným pohybom privoláte psíka. Psík sa má približovať pomalým krokom a nie skokom. Potom sa to zhruba opakuje.....Ale veľký rozdiel je v tom, že nesmiete použiť bežný ( hlasový ) povel. Len nepatrné naznačenie zastavenia ( odloženia) a potom privolania. Aké máte skúsenosti a aké povely ( nepatrné) ukázanie sa vám osvedčilo. Samozrejme, že sa rád podelím aj ja. Ďakujem!
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Štv 11.03.2010 12:11

Ahoj Vlasto :ahoj: Ja to zatial tiez iba skusam,ked ide na volno a chcem ju zastavit,tak pred nu nastavim otvorenu dlan a pokracujem dalej,ako si pisal :yes: Potom zastanem a bez toho,aby som sa obzrela si tlapnem zozadu po nohe a tym ju privolam :no:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Štv 11.03.2010 12:51

nám na odloženie za pochodu ukazovali na tréningu tak, že psovod naznačil podrep a zároveň ukázal psovi dlaň.. a na privolanie tiež priloženie ruky na stehno zozadu, no potľapkanie je už vraj považované za prudký pohyb, tak opatrne.. predstavte si, že sa na individi poľovke plížite k zveri - čo by ju mohlo vyrušiť.. :no:
ja zas mám problém s privolaním pomalým krokom - moja mi vždy pricvála (do všetkého pri práci je dosť žhavá) :ua:
skúsim sa vrátiť od začiatku a učiť na krátku vzdialenosť najskôr s povelom pomaly a uvidím..
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 11.03.2010 13:09

Ahoj kočky! Ja som nadviazal na to čo vie. Je to niečo podobné ako ste napísali. Ja ukážem dlaň a totom ju smerujem dole. On vie, že si má ľahnúť. Zoastane. Totom ho privolám tým priložením ruky k stehnu. Niekedy to ide, niekedy musím ešte"KU MNE ". To vtedy, ak je nesústredený. A to naj je ten pohyb! Niekedy si pamätá, že má ísť pomali a niekedy musím ešte hlasový povel. S výstav na exteriér máme nacvičene také moje SSSS-knutie. Je to také tiché, ale Lotusko vie, že má spomaliť. Pri skúške je rozhodca pri vás? Neviem, či by mi to prešlo. Na nácvik máme času, skúška je koncom mája. Robím čo sa dá, ale tréma pracuje hlavne preto, že som to ešte neabsolvoval. Však Zuzka vie. Snažím sa chodiť často do prírody a samozrejme precvičovať. Odloženie, posliedka, vodenie na remeni..... Streľba OK. Od mala chodí na strelnicu a zúčastňuje sa dosť spoločných poľovačiek. Ako sa darí vám.Luci, do granúl som ti odpísal o tom Bente. Ďakujem, Vlasto. PS: dostal som novú knihu" HORSKÉ PLEMENÁ PSOV V SLUŽBÁCH POĽOVNÍCTVA ": Baka,Jevčák. Aj z nej čerpám. Je to horúca novinka.
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Štv 11.03.2010 13:16

Vlasťo, no ono to chce asi len pravidelné tréningy, aby si spojil posunky s tým, čo má spraviť, postupne povely vynecháš.. Pri skúške veľa záleží na tom, aký je rozhodca.. niektorí sú blízko, iní ďalej, niektorí tolerujú aj tichý povel (ssknutie), iní nie.. Chystáte sa na LSMP?
Ja by som rada na FSMP so staršou a mladšiu ešte uvidím, ak stihneme naučiť sliedenie, možno aj s tou.. no a ak nám pôjde posliedka, tak so staršou možno aj LSMP.
Neviete - môže jeden psovod viesť na FSMP dva psy? Abo budem musieť ísť na dvoje?
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 11.03.2010 13:37

Chcem íšť na FSMP- konic mája. A prvý júnový: piatok exteriér Senec a v sobotu KLSMP. Potom na jeseň na SD. Dosť, ale dúfam, že to zvládneme. Ešte popozerám aj iné termíny. SD sa ešte rozhodnem, či to budú klubové , alebo niekde v okolí. Samozrejme v lete a na jeseň oplôtok. To sme cvičili, lebo Lotusko preháňa diviaky na ostro. Kamoši vedia ako nám to ide. Niekedy je to náročné a myslím si, že na druhý deň ani nevstane. Avšak zaznie budík a os sa teší zase na celodenné durenia a kontak s diviačou. Najviac sme absolvovali dvojdňovú poľovačku na diviaky, kde bolo hodne diviakova a vysoke. Však to možno poznáš z" LOVU ZDAR " z fotiek v mojom profile. :ahoj: Vlasto.
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Štv 11.03.2010 13:50

nó ja tiež tak podobne okrem toho Senca, namiesto toho v nedeľu v NR klubovú výstavu a uvidíme, či sa na FSD pripravíme.. a s mladou možno ešte v auguste KJSMP :lol:
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Štv 11.03.2010 14:04

Ja mam skuskovy vikend koncom juna,oba dni :ach: Su to skusky potrebne do chovu a potom by som sla na vystavu do KE a v septembri do PO,tam mame okrem narodnej aj klubovku a bonitacku :aaa: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod vlastimildurcik » Str 17.03.2010 9:49

Ahoj kočky! Mám radosť, zohnal som tú knihu od Báču z roku 1973 ( VÝCVIK LOVECKÝCH PSU ). Po prebehnutí fajn kniha. Tie staršie knihy nám stále majú čo povedať. Nadupem skúseností iných a hurá do cvičenia. Samozrejme, že budem odstraňovať v prvom rade moje nedostatky. Máte sa ? Vlasto.
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod leuska » Str 17.03.2010 13:20

Ahoj Vlasto,ja mam knihu "Polovne psy" od Kolomana Slimaka,citala som ju uz ako male decko a citam ju stale dokola a vzdy sa v nej dozviem nieco nove :yes: Fakt su na nezaplatenie :jop: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

PredchádzajúciĎalší

Späť na Poľovnícka kynológia