Potreby pre poľovníkov

Potreby pre poľovníkov

Poslaťod shishi » Štv 17.01.2008 12:50

myslite si, ze je dostatok potrieb aj informacii pre polovny vycvik? asi je to podla regionov,ale co ja zhanam,tak na vychde je to tazke... piste vedomosti :no: a skusenosti :jop:
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Tatiana » Štv 17.01.2008 13:28

u nas je predajna cisto pre polovnikov Reja,dostanes co chces ak nemaju zozenie len bubaky treba,a da sa objednat aj z katalogov firiem co sa venuju vyrobe pomocok pre polovne plemena
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Potreby pre poľovníkov

Poslaťod shishi » Štv 17.01.2008 14:06

u nas je biedna predajna pre polovnikov, kabatova klobukov zelenych tam je do bludu,ale inac nic moc...
Je to váš přítel, váš společník, váš obránce, váš pes. Vy jste jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude váš, věrný a oddaný, do posledního úderu srdce. Jste mu povinován zasloužit si takovou oddanost. N.N.

www.buonacasa.sk
shishi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 507
Bydlisko: Kosice okolie

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Tatiana » Štv 17.01.2008 15:03

tak skus tie katalogy a co konkretne zhanas,lebo voditka mavaju aj v hypermarketoch
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 18.01.2008 8:40

treba sa pozerať. jasom si pár krát spravila výlet po rôznych e-shopoch a našla som toho veľa. Od pachu diviaka, cez koženú stopovačku 10. metrovú a asi tisíc druhov vábničiek a trubiek a ja neviem čo. Len to neni na jednom mieste. Takže ak skutočne niečo chcem, tak sa musím pozrieť pod každý kameň.
Toto čo vravím mali v bežných psích e-shopoch. Len to chce čas a neupínať sa len na slovensko.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod Amaguk » Pia 18.01.2008 11:42

odbry eshop s polovnickymi vecami je: http://www.gundogstore.sk
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod ess » Str 30.07.2008 22:24

aj ja odporucam gundogstore....inak az tak vela veci k polovnemu vycviku nepotrebujes...skor je problem pozhanat niekoho, kto ti povysvetluje veci okolo
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod ZEva » Štv 31.07.2008 8:04

no to je pravda mne staci 10m kozena farbiarska snura, farbiarsky obojok a pistalka na privolanie, skor by som privitala pomoc vycvikara co sa zaobera polovnym vycvikom nie sluzobnym, obranou, zachranarcinou..... tu v ke je to problem. inac ak si z kosic dobre veci na psa na mieru z koze rucna praca po dohode s dodavatelom Patom co ma dielnu v Tahanovciach sa daju cez obchod na strojarenskej /sice draho a tu pani predavacku nemusim ale pomozu vyrobia.../ :ahoj:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod ess » Štv 31.07.2008 9:35

nemusi byt ani kozena farbiarska...moji stopy robia na obycajnej 5m klasickej stopovacke
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod iva » Štv 31.07.2008 9:42

ess píše:nemusi byt ani kozena farbiarska...moji stopy robia na obycajnej 5m klasickej stopovacke

tiez som tak, ale potom som zistila, ze kozena ma vyhodu, ze sa nazachytava o porast a podobne, ale plynule nimi prechadza :no: .
zas na druhej strane sa cena pohybuje uz v inych cislach pri kozenych stopovackach :ach:

jukel píše:Ako vytvárate stopy ??? Máte krv alebo niečo podobné ?

ked je cerstve tak cerstve, ked nie, treba sahnut po vyrobenych pachoch...ale zas cerstve je cerstve :lol:
Working testy - šport na zamestnanie hlavičky retrieverom :-)
iva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 136
Bydlisko: Borský Mikuláš

Re: Potreby pre poľovníkov

Poslaťod ZEva » Štv 31.07.2008 13:36

no kozena farb.snura ma presne tie vyhody ako bolo spomenute vyssie nezachytava sa o kriky a aj v ruke lepsie sedi, trvanlivost pri spravnej udrzbe resp. ked ju pes nerozkuse pri odkladackach tak na cely zivot...., cena brutal ale ja mam dvoch psov a trenujem po jednom takze jedna mi staci tak ked to rozpocitam na polku tak ujde :lol:
ZEva
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: Košice

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod marvinka » Pia 18.06.2010 14:54

Rada by som sa spytala ci ma niekto skusenosti s niecim takymto http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=265
Ako to vlastne funguje? ja som absolutny amater ale nas velsak startuje za vsetkym co sa hybe a rada by som ho to odnaucila, myslite ze s tymto nam to pojde? Celkom ma to zaujalo, no kedze sa v tom nevyznam tak by som potrebovala poradit.
marvinka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 67
Bydlisko: Senica

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucinki » Pia 18.06.2010 20:19

S tymto vobec skusenosti nemam, ale tiez mam psa, ktory sa mi rozbieha, teraz uz rozbiehal uplne za vsetkym. Mne celkom pomohla stopovacka, fujkanie, odvolavanie, down
lucinki
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 400
Bydlisko: Madarsko - Mariakalnok/Bratislava-Petrzalka

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod lucik » Pia 18.06.2010 20:58

Runnig rabbit je vlastne osrsteny dummy na gume, ktorym sa nacvicuju kludy pred zverou.. Simuluje to (aj podla nazvu) vybehnutie zajaca - daju sa tak cielene pripravit situacie na treningu a ked je clovek pripraveny na reakciu psa (stopovacka, voditko), tak korekcia je samozrejme lepsie nacasovana ako ked idete so psom cez luku ci pole a o vybiehajucom zajacovi viete az vtedy ked pes po nom vystartuje :no:
Je to dobra pomocka, ked sa s tym clovek nauci robit ma to dopredu premyslene..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Poľovné skúšky

Poslaťod Van » Pia 18.06.2010 21:55

marvinka píše:Rada by som sa spytala ci ma niekto skusenosti s niecim takymto http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=265
Ako to vlastne funguje? ja som absolutny amater ale nas velsak startuje za vsetkym co sa hybe a rada by som ho to odnaucila, myslite ze s tymto nam to pojde? Celkom ma to zaujalo, no kedze sa v tom nevyznam tak by som potrebovala poradit.


Ono dost zalezi ake vyuzitie tvoj psik ma alebo planujes ze bude mat a ako pevnu ma privolavacku. Pre niektore plemena je prirodzene prehnat zver a uplne oducanie moze byt kontraproduktivne. Kazdeho vec ako co cvici, ale myslim, ze kludom pred zverou v zmysle, ze ked ju vyrazi neprezenie ju cez 2 reviry sa da aj inak a teda lacnejsie. Okrem duricov, lebo to ked sa prepne do modu praca, tak sa ukaze az o pad hodin.

Ja by som na tvojom mieste oslovila niekoho skuseneho z tvojho okolia a oducala inak, pretoze touto pomockou podla mna oducis len neprehnat zajace, ale napr. srna ma iny pach a tak tu kludne prezenie, ked na to pride. Ale je to na tebe :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Ďalší

Späť na Poľovnícka kynológia