Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod mária » Pia 15.01.2010 12:58

Prosím Vás,to čo za RC kupujete?Ja kupujem,vychádza mňa kilo asi za 8euro a nie 4.
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod vietorina » Pia 15.01.2010 13:21

Ja RC nekupujem, len som pozrela na ceny v zoopluse(15kg balenie RC Size, Gigant Junior a 13 kg balenie Acana) kvoli porovnaniu. :lol:

Maria, to fakt kupujes RC 8 euro za kg!? Tak to sa rovno daj na Orijen a este usetris! Orijen Puppy stoji v 2,5 kg baleni 7,40 na kg, ked sa kupuje 13,5 kg balenie, tak je cena za kg 4,70 :yes:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod mária » Pia 15.01.2010 19:07

Ja ich kupujem od svojho veta,je ich vela druhov,ale ja tomu nerozumiem,mám psíka iba 3 mesiace.Čo mi odporučil,to kupujem.A tie Orijon čo su za granule,sú lepšie a kde ich kupim,aby mi niekto poradil ktoré su pre mojho psa?
mária
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 59

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Amaguk » Pia 15.01.2010 19:12

Maria, zabudni na RC :no: to uz ozaj radsej ten Orijen :yes:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Baarbora » Pia 15.01.2010 19:39

nebude u velkeho plemena problem vo vysokom obsahu proteinu v Orijene?
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Amaguk » Pia 15.01.2010 19:46

tito otazku som polozila opakovane, zatial som nedostala odpoved :nwm: ...ale imho, furt lepsie ako RC :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod ariel » Pia 15.01.2010 19:56

ja som tiez uvazovala nad Orijenom, akurat ten protein ma odraza, aj ked predajca mi to vysvetlil tak, ze nikde nie je dokazane, ze kolko % proteinov vlastne pes potrebuje, stena velkeho plemena a ze kolko skodi, vsak by to tak nevyrobili, keby to tak bolo, tak neviem, zatial sme na Proplane, s tymi sme pokojní zatial :smile: a v zalohe este FM alebo Orijen, pripadne Trainer + varena strava
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Baarbora » Pia 15.01.2010 19:58

to je fakt :smile:
ale ked uz je ochotna sa vzdat RC, preco jej neporadit este lepsie :lol:
toto pisala ohladom bielkovin v teme Orijen Michaelak :
Pri tak vysokom podiele bielkovín dochádza zbytočne k záťaži pečene , ľadvín a celkovo vysokej záťaži na metabolizmus.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod vietorina » Ned 17.01.2010 20:11

Je pravda, ze vela ludi odradza vysoky podiel proteinu v granulach. Je na to niekolko nazorov. Viac ako na kvantite zalezi na kvalite proteinu a kvalitny protein neuskodi. Psy vyuzivaju protein ako zdroj energie, tak ako ludske telo vyuziva sacharidy, uhlovodiky.
Je vela CHS labradorov, ktore krmia Orijenom a maju vynikajuce vysledky. Poznam jedneho "vedeckeho magora" ktory krmi svojho bigla od malicka Orijenom a kazdeho polroka mu robi rozbor krvi. Vzdy je vsetko v najlepsom poriadku. Pes ma 4 roky.
A este nieco: Orijen je pet food of the year 2009/2010 :jop:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Bad » Pon 18.01.2010 11:09

Krmím dlouhodobě Orijenem a právě na ten vysoký obsah bílkovin jsem se ptala veterinářky (i v souvislosti s kocourem se selháním ledvin) a ta mi říkala, že dle různých studií a poznání není to množství bílkovin až tak podstatné, jako jejich zdroj - kvalita. Brala mu krev a dle vyšetření naprosto v pořádku.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod ROMEO » Pon 18.01.2010 13:58

Pripada mi to blaznive, myslim ze vsetci isty cas kupovali eucanubu, pretoze si ta znacka spravila silny marketing a bola IN. Potom ine znacky a cim drahsie tym lepsie...si mnohy mysleli,
Netvrdim ze netreba davat kvalitu ale netreba to ani prehanat pretoze su v tom vacsinou rovnake veci a vsetko ma svoje klady a zapory...takze ci uz je to eucanuba, RC, Gilpa,ACANA,purina alebo ina znacka podobna je edembedem jedno, zavisi podla mna na majitelovi na co toho psa nauci...od mala, netreba prekrmovat hlavne, radsej nech je chudsie stena ako tucne koli klbom...
Moj dedo bol masiar a mal kopec masa krmil tym vlciaky a dozili sa 15 rokov, teraz mnoho ludi krmi drahym krmivom a psy ziju aj menej alebo rovnako, takze ???
Volakedy na dedine davali psom co zivot dal a tie zvierata boli spokojne to tym chcem povedat, maso, srot, zeleninu varenu co zostala, kosti, atd..
A teraz sa objavila "metoda" BARF :pac: to co bolo zname z roku 3, je teraz novinka vlastne...
ROMEO
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod lavyrle » Pon 18.01.2010 14:53

Romeo, no ved práve...niekde medzitým prišli granule a s nimi nárast alergií, neurologických ochorení, rakoviny u psov...a asi aj preto sa začalo uvažovať nad tým kde sa asi stala chyba :pac: to je ako s dojčením u detí....samozrejme, že je to to najlepšie, ale bolo aj obdobie (naša generácia), ked sa hovorilo o tom, že to vôbec nie je také dôležité, že Sunar je výborný a na nom sme vyrástli a obsahuje všetko čo má také dieťa prijať :ach: No a teraz sa zas bojuje za dojčenie...každý nech si vytvorí vlastný názor...asi tak :yes:
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Pia 05.02.2010 23:24

Chcela by som sa este vratit ku krmeniu mojej fenky. Len nedavno dopapala spominany Trainer Fitness kombinovany s kuratom a ryzou. Teraz sme na Puffins Baby, chutia jej a dokonca od nich ani tak neodbieha ako od Traineru. Pritom stale varim, vyvaram, pridavam slnecnicovy olej, taveny syr, jogurt, vajicko, atd. Rada by som zacala pridavat Chondra, len nevim, ci uz, ci az od nejakeho 5. - 6. mesiaca.
Inak velmi mi vase prispevky pomahaju v zorientovani sa medzi granulami. Este by som dodala, ze som tu nenasla temu na konzervy, ale urcite by som doporucovala vyskusat konzervy Nature ´s Diet. Obsahuju až 60 % mäsa - ryby, kura, jahna, kralik, morka - proste kazda ma iny zdroj bielkovin. Potom je tam aj rastlinna zlozka - hneda ryza, bylinky, aj kosti (myslim ze nieco ako "natural bone kelp" 0,5 % - ci take daco). A mojim kyselinam velmi chutia, akurat, ze su tazko zohnatelne. Vo ZV ich ma Zoo - Exotic, ale nepravidelne, 400g za 1,8 Eur.
Inak mnohe granulky co chvalite sa mi tazko zhanaju, Trainery kupujem 5 Eur /kg, Proplany dokonca 5,5 Eur /kg a stenacie aj viac - tie som este ani nemala... Tieto Puffinky su este "najlacnejsie" - 4,50 Eur/kg.
Uz dva internetove obchody ma sklamali, 4labky mi Trainer nedopravili a nufak.sk prerabaju stranku, no a objednane krmivo meska uz 6 tyzdnov !!!!!
A este si dovolim otravovat Marca Varhola alebo proste niekoho... Ake maso je najvhodnejsie pre labradora a pre Zlateho retrievera ? Kralik alebo kacka ? alebo ine ? Teraz ma moj 12- rocny GR Trainer kacka a ryza... Je alergik, z kadejakych hydinovych a syntetickych granul ma okamzite krv v stolici ! Inak je v pohode, na svoj vek. DAKUJEM !!!!!
P.S. Je to v norme, ked za 5 tyzdnov pribrala cca 6 kg ???
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Sob 06.02.2010 12:32

Ked hladas kvalitne konzervy tak sa najskor pozri kde su vyrobene.

Thailand - svetova jednicka vo vyrobe mokrej stravy.

potom nasleduju nemecke, kanadske alebo australske alebo z N Zelandu. Tieto su vsak pomlete vacsinou s derivatmi.

V UK najdes dobre konzervy Nature ´s Diet, Natures Menu, Applaws, Almo Nature. Ten posledny je najkvalitnejsi.

Vsetko co bolo schopnejsie som v shopoch kupil a Almo je najdrahsie ale aj najkvalitnejsie.

ZR uprednostnil by som radsej suche krmiva z bielych ryb pre toto plemeno. Samozrejme kacka aj kralik je ok. Z konzerv kludne este tuniak alebo losos.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Ingarka » Sob 06.02.2010 14:12

Almo Nature davam aj ja svojmu psovi, su fajn. Mne dobre vonaju, aj ja by som si dala.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien