Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?


Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Amaguk » Sob 06.02.2010 15:46

"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Ned 07.02.2010 11:47

Dakujem za odpovede.
Minule mi v nasom obchode ponukli nove konzervy. Je to made in USA, volaju sa Omni Pro, pre dospeleho psa je to bazant a zemiaky, pre steniatka losos a kura. Prikladam zlozenie :
Bazant, vyvar z bazanta, sladke zemiaky, kuracia pecen, hneda ryza, vajcia, Guar Gum, lanove semienka, jablka, cholin chlorid, brusnicovy prasok, vytazok z mlieca rolneho, petrzlen, suseny koren cakanky, vit. a mineraly. Vlhkost 78%.
A stenacia :
Losos, vyvar z lososa, kuracia pecen, sladke zemiaky, mrkva, hneda ryza, ovsena mucka, jacmen, vajcia, guar gum, lanove semienka, hneda morska riasa, jablka, chlorid draselny, brusnice, mliec rolny, petrzlen, cholin chlorid, koren cakanky, vit. a min. latky. Dusikate latky 9%, tuk 6%,vlaknina 1,5%, vlhkost max. 78%.
Podla vsetkeho je tam viac obilnin ako masa, zial, na obale nie je vyznacene, kolko % masovej zlozky obsahuju. Asi to nebude ziadne terno ako konzerva :ach:
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Ned 07.02.2010 12:33

Asi tak. Ak je to pomlete, tak je jasne co tam vsetko bude.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Ned 07.02.2010 12:56

Chapem, Marco :yes:
Zostaneme teda pri tych Nature ´s Diet. A mozem v tom chovaku aj navrhnut, ci by neobjednali nieco z tych konzerv, ktore si mi pisal. Nakupujem tam uz cez 15 rokov a su velmi ochotni tym padom. A nebrania sa novinkam, casto obmienaju a rozsiruju sortiment . Ina vec je, ze ked sa im to nemina alebo proste neujme, vypustia to z ponuky. Tak sa stalo aj s granulami Eagle Pack, First Mate aj inymi. Pedigree a Darling ide na dracku, preco asi ? Zeby lepsia reklama ? :joint:
Minule mi chceli nanutit Satisfaction Lamb Rice. Zlozenie ako tak, ale Aditiva ES pridane. To bude BHA,BHT, vsak ?
Vraj jeden zakaznik to berie pre prieberciveho psa - dogu- a pes sa za tym ide zdiviet. Ine granule vraj nechce. Nechapem, preco ludia nanutia granule aj psikom, ktori ich odmietnu. Chudaci psi...
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Ned 07.02.2010 13:27

Ked chceli nanutit staci sa pozriet na zlozenie. 115mg vit.E. Cca 2-3% jahnacie maso pri 8% vlhkosti. Jahnacia mucka otazkou je cistota. Biología y Nutrición zmenila recepturu mozno sa aj zlepsili, ale moj nazor na krmiva zo Spanielska ostava nezmeneny. :yes:

Dobry predavac radi a predava kvalitu. Ostatni robia reklamu hypermarketom.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Ned 07.02.2010 13:50

@Marco, ale to by znamenalo, podla toho, co som si tu precitala, ze v 1kg Satisfaction by bolo cca 20g masa ? To hovorim len tak z brucha, ale viac to podla mna nebude iba ak menej. A potom zvysok muka, ktora je masokostna. Inak ked mi prvykrat moj stryko , ktory choval psy cez 25 rokov povedal, co je skutocne pomlete v granulach , bola som v soku. Ako 15 rocnemu decku by ma nenapadlo, ze reklama moze tak klamat. Vtedy sa totiz mojmu psovi zacali nenormalne plnit a zapalovat analne vacky a vet vravel, ze z kosti. No a stryko mi vysvetlil, ze to moze byt aj z granul, kde su masokostne mucky. Vtedy som krmila Nutram, kanadske, ale slabe ako caj podla mna. A minule vidim vo Svete psu reklamu na Nutram, kde o :kak: -ju Hill´s s tym, ze krmiva byvalej "velkej patky" menili receptury a bolo tam zlozenie Hill´s stomach ako vystrihnute z vreca Pedigree :haha:
A este co sa tyka tych obchodnikov... Ja ich trochu aj chapem v tom, ze ked maju po Darlingu dopyt, tak ho ponukat budu. Moja svagrina krmi Darling. Moja najlepsia kamoska krmi mopsa a rotvajlera Chappi. Moja dalsia kamoska krmila ARO-m.Dalsia vec je, ze jej pes to neprezil. V 11 rokoch kokrikovi zlyhali oblicky. Poznam aj ine pripady ked psom krmenym lacnotami zlyhali organy. Takze je to vsetko o prachoch. Ludia nedaju 65 eur za krmivo. Aj mojich rodicov som dlho lamala, kym pochopili, ze aj ked psovi davam granule len okrajovo, niektore su skodlive. A kedze ludia niektore znacky nepoznaju a nevyznaju sa, nekupiua ich. Obchodnici nebudu take krmiva drzat na sklade nekonecne dlho. Zasa tito, kde chodim ja, mi boli ochotni objednat ProPLan pred 10 rokmi, aj ked dovtedy ho nemali v ponuke a ani nevedeli, co je to za krmivo !!! Napriek tomu ho objednali a dnes je to jedno z ich najpredavanejsich krmiv !!! A to, ze ho predavaju za nehorazne sumy, je zasa k inej teme.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Ned 07.02.2010 17:09

A to Proplan zlacnuje vyrobu vdaka hydinovej mucke v nom. Je jasne, ze cena na SK nezodpoveda kvalite produktu.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Pon 08.02.2010 23:30

No jo... Kym clovek pride na to, cim psa chovat, riadne sa zapoti. Dnes zožrali tu Omni Pro a mali ju až za ušami :lol: Skoro ako mäsko, ale iba skoro.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Uto 09.02.2010 9:04

Preto je tak dolezite citat zlozenie. Netyka sa to len krmiv pre psov, ale aj bezne potraviny nesu so sebou rizika zhorsovania zdravotneho stavu.

http://www.lidovky.cz/10-nejhorsich-potravin-z-nabidky-ceskych-supermarketu-pdy-/dobra-chut.asp?c=A100127_112928_dobra-chut_glu
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Uto 09.02.2010 20:37

Wow, Marco, desať najlepsich potravin som uz na nete citala x-krat, ale desat najvacsich :kak: este veru nie :haha:
Inak mozem zodpovedne prehlasit, ze z tych "lahodok" som este neochutnala ja ani moji psi. Spekaciky im totiz nekupujem, ako poniektori majitelia. Asi plati, ze co je zdrave pre cloveka, je zdrave aj pre psa, ale aj tak zo zvedavosti by som chcela vediet desat najhorsich a najlepsich potravin pre psa . Asi by sme sa divili, ze medzi tymi horsimi by bolo vela z toho, co ponukame pesom v granulach, hm.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Offca » Uto 09.02.2010 23:22

:aaa: tie jedovato vyzerajúce čabajkové chrumky vyžieram počas pobytu na záhrade z oproťajšej krčmy!!!
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod vannilla » Ned 14.03.2010 21:25

Ja mam neapolaka-fenku a krmim chicoppe puppy large breed aj napreik tomu,ze za chvilku uz bude mat rok a 3 mesiace.Neviem,ci je to dobre,ale fenka vyzera super,ma okolo 65 az 70 kg,hrava,silna,proste super :jop: ,aj ked som zastancom B.A.R.F.,ale nato nemam zialbohu čas. :ua:
vannilla
Šteniatko
 
Príspevky: 65

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Pon 15.03.2010 9:51

Chicopee som nikdy nekrmila, ale zhruba viem co je zac.
V BARFe nejde ani tak o cas, pretoze nahadzat surove maso, zeleninu a ovocie do misky neni strata casu, skor ide o to, mat velky mrazak, kde budem to maso skladovat. Hlavne ked mas velkeho psa. Takze BARF neni pre kazdeho.
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod vannilla » Pon 15.03.2010 22:28

Samozrejme toto je fakt,ktorý som nespomenul,ale veľmi dôležitý.Veľmi uvažujem nad B.A.R.F,ale fakt si myslim,ze pre velkeho psa je to na cas zlozite a tak isto velka mraznicka,lebo chcel by som mat takychto psov viac. :pac:
vannilla
Šteniatko
 
Príspevky: 65

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien