Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod Rendy05 » Sob 14.11.2009 21:06

    Marco pači sa mi tvoj pohľad na vec,ideš na to argumentami, ktoré stoja za uváženie. Tuším si do labáku zoberiem granulky na rozbor ...
Rendy
Rendy05
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod aries » Pon 16.11.2009 8:46

Rendl píše:diky za odpovede :)

som da sa povedat ze z okolia bratislavy(okres DS), neviete kde by sa dali tie granule zohnat ?? ja sa tu v tomto nevyznam, a co sa tyka toho suroveho masa, tak je lepsie mu ho podavat az v dospelom veku, ale uz aj teraz, alebo je to jedno ??


ahoj...
tiez som z okr. DS s malamutom :no: takze k tym granuliam...a surovemu masu...skoc si na ruzovu ulicu v ds, pri hlavnej do chovatelskyh potrieb a tam dostanes vsetky druhy granul, kupuj najprv len po pol kila ak mozem poradit, aby si pres sam vybral co mu chuti, nie ze dopadnes ako aj, a ostane ti doma plne vrece granul :heh: a dostanes tam aj mrazene surove hovadzie aj kuracie :no: :jop:
aries
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod tonamie » Str 18.11.2009 21:34

mika píše:Povazujem za lepsie v stenacom veku/vyvoji krmit granulami urcenymi pre stena/juniora a velkostnu kategoriu psa. Ziviny, mineraly a vitaminy su uz namiesane v spravnom pomere, takze je to jednduchsie krmenie.
Mozes krmit aj varenou alebo surovou stravou. ale v tom pripade je lepsie drzat sa tabuliek a nezabudat, ze pes je nieco medzi masozravcom a vsezravcom. 'Neni to masozravec!
Niektori malamuti mozu mat problem s travenim jahniaceho masa ci jahnacich granuli, naopak dobre travia ryby/rybacie granule.

Čauky Mika, ako si to myslela s tými jahňacími u malamutov? Boli nejaké hnačky a pod.?
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod mika » Uto 24.11.2009 7:52

Mal po tom riedke a hnusne :kak: A boli to kvalitne granule, a predtym zral tu istu znacku s kuratom a to bolo v poho. Este jedna chovatelka tvrdi, ze jahnacina pre nich moc neni.
mika
Hafan
 
Príspevky: 602

Re: Krmivo pre Malamuta

Poslaťod compaq25 » Uto 24.11.2009 21:05

Moj Malamut inak vola sa Eskimo si pekne zerie po cley rok to co mu da zahrada od jablciek cez hrusky az po oberanie hrozna a to sa krmi pekne sam bez nejakej pomoci rovno obera zo stromov kedze mame ovocne stromy ... aha aky je pekny vid.foto .)
compaq25
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod andulik » Pia 11.12.2009 10:29

daida247 píše:ale na fore je pisane o znackach ako takych. Mna by zaujimalo, aky velky je rozdiel napr. medzi Trainerom Adult/neviem presny nazov/ a Trainer puppy... Ci je iba iny pomer nutricnych hodnot, alebo je to uplne ina receptura a suroviny. Neviem, ci mi rozumies...

Adult je pre dospelých a puppy pre štence. :no:
andulik
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod tesak002 » Ned 13.12.2009 18:12

budem mat 2 mes. ridgebacka :jupi: (rr) a citala som, ze stenata takychto velkych plemien potrebuju kvalitne granule (co je jasne) ale aj ze by nemali mat vysoky obsah "cohosi" (-vapnika?), lebo je lepsie aby rastli a vyvijali sa pomaly. teda, neviem ci je to pravda, tak sa vas chcem opytat, s akymi granulami mate najlepsie skusenosti? medzi najlepsie patri vraj eukanuba a royal canin, ale zle nie su ani pedigree, friskies, chappi... no, co myslite? chcem aby bolo moj beny zdravy a krasny, tak pls poradte. DIKY

Hm, PRECITALA SOM VSETKY PRISPEVKY a chcela by som sa opytat Marca- rozmyslam medzi eukanuba a royal canin (myslim ze to sa tu este nespominalo, ak ano, prehliadla som), co by si mi poradil? alebo nejake kvalitne krmivo proste... a cenovo pristupne :yes:
tesak002
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Daida » Ned 13.12.2009 18:48

andulik: ocividne si nepochopil mojej otazke. Ja viem, kt. je pre akych psov. Pytam sa na nieco ine...
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod 6_BosorkA_6 » Uto 22.12.2009 19:57

tesak002 s tym ze velke plemena nepotrebuju vapnik alebo by sa im nemal davat nieje uplne pravda iba musis davat pozor na pomer aby si neprevapnil psa ... môjmu sa to pravdepodobne stalo (stena nemeckej dogy) .... a ked bude dostavat vapnik a zaroven fosfor co ten vapnik stiahnie si myslim, ze nieje problem ...
A ja osobne odporucam royalky :smile:
6_BosorkA_6
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 347
Bydlisko: Košice

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod lavyrle » Štv 31.12.2009 16:15

Marco Varhol píše:B.A.R.F ano ale pre skuseneho chovatela.
Upresni plemeno lebo mam pocit, ze kto ma 25-30kg psa uz je large. Podla mna je to stale len medium. 40-60kg pes je large a nad 60kg je gigant. Aj ked vyrobcovia granul sa drzia stale do 25 a nad 25kg.


prepáčte, že sa vám sem vtírknem, ale zaujalo ma toto. Prečítala som snád všetky diskusie o granuliach, varenom aj o BARFe...a som rozhodnutá ísť na BARF....hľadám teda všetky informácie, objednala som si knihu, ktorú tu vychválili o BARfe, robím si poznámky. Momentálne mám taký základný prehľad čo pes môže, čo nesmie, čo musí a od akého veku. Viem v akých pomeroch to má dostávať a aké množstvo vzhľadom na váhu a uvidíme aj aktivitu. Psa ešte nemám - ideme pon o mesiac a pol, bude to VSSP.
Zaujalama však táto poznámka od Marca, z ktorého príspevkov mi je jasné, že sa vo veci ozaj vyzná, takže klobúdk dole.
Nie som skúsený chovateľ, psa som mala naposledy pred 10 rokmi a aj to som ho krmila granulami :ach:
napriek tomu si myslím, že snád každý kto tu začal s BARFom v tom najprv nebol skúsený :nwm: Čoho sa mám tak veľmi báť?

Inak, mám v pláne dať psovi vyšetriť hodnoty v krvi a potom opakovane po nejakom čase, aby som zistila, či všetko robím správne....
Pes má jediný životný cieľ. Venovať ti svoje srdce
lavyrle
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Štv 14.01.2010 0:07

Zdravím Vás !
Som rada, že som objavila túto tému, pretože mám šteňa labradora, má 11 týždňov a zatiaľ dostáva Trainer Fitness Medium Maxi Puppy - Fish / Rice. K tomu občas kuracinu, ryžu, banán, piškótky a vitamín C. Občas konzervu Hill´s. Ten vitamín C som sa dočítala na Slovakia Retriever Clube, že je dobré rastúcim psom podávať 250mg denne, neskôr 500mg denne. Prvého psa som do jeho 12 mesiacov kŕmila iba kuraťom a ryžou a nemal nikdy problémy s kĺbami. Ide mi o to, či pokračovať v takejto kombinovanej strave, alebo radšej granule obmedziť na minimum. Nechcem, aby malá rýchlo vyrástla a mala rastové problémy. Prosím tých, ktorí majú skúsenosti s kŕmením šteniat veľkých plemien, osobitne retrieverov, aby sa vyjadrili. Inak mali sme už veľa psov, ale Trainerkami sme ešte nekŕmili, tak sa aj bojím, či sú ok. Ešte by pripadali do úvahy Hill´s Puppy Chicken alebo Eukanuba Puppy Large Breed. VĎAKA ZA KAŽDÝ NÁZOR !!!!! :ahoj:
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod oskaria » Štv 14.01.2010 10:22

Ahoj zdravím všechny pejskaře!Už jsem dlouho něco nepřipsala. :no:
Tak se pokusím napsat svoje zkušenosti s krmením retrívra.Od samého příchodu k nám domů jsem jí vařila.A to rýže,kuř maso,vločky a zeleninu.Ale toto nám vydrželo 14 dní.Normálně jí to nechutnalo.Tak jsem přešla na granule a vybrala jsem si značku Pro Plan Robust.A to jí naštěstí zachutnalo.Až moc.K tomu se sama obsluhovala na zahrádce a přikousla,vše,co se zrovna urodilo. :ua:
Nicméně časem jsme přešli na First Mate Matience od 5 měsíce a to z důvodu chybějícímu přídavku na klouby v Purině a musím říct,že jsme moc spokojení a můžu všem vřele doporučit.Mají i celkem slušný výběr pro ostatní plemena.
Tak hodně štěstí při chovu pejsků! :ahoj:
oskaria
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Rakovnicko

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod vietorina » Štv 14.01.2010 12:26

Murphy píše:Zdravím Vás !
zatiaľ dostáva Trainer Fitness Medium Maxi Puppy - Fish / Rice. ... ale Trainerkami sme ešte nekŕmili, tak sa aj bojím, či sú ok. Ešte by pripadali do úvahy Hill´s Puppy Chicken alebo Eukanuba Puppy Large Breed. VĎAKA ZA KAŽDÝ NÁZOR !!!!! :ahoj:


Ak ti havo prospieva a nema ziadne problemy, kludne nimi krm aj nadalej. Celkom urcite ta vsak odhovaram od Eukanuba alebo Hill's, tie veru OK nie su, tam platis iba za reklamu co robia po celom svete...
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Murphy » Štv 14.01.2010 20:58

oskaria : velka vdaka za tip, uz som sa pozerala, ze v niektorych internetovych obchodoch maju First Mate za dobre ceny. A zda sa mi, ze aj zlozenim je to dobre krmivo.
vietorina : ono tu reklamu asi platime uplne vsetkym vyrobcom granul. Najviac takym gigantom ako su Pedigree, Royal Canin, Eukanuba, Pro Plan, Hill´s . Ale ked sa mi do ruk dostali informacne brozurky a reklamy na Acanu, v ktorych dovozca tvrdil, ze jeho krmivo je lacnejsie, lebo kanadska firma vyrabajuca Acanu nevydava obrovske sumy na reklamu, musela som sa pousmiat... Kde potom, docerta , vzali tie peniaze na to, aby mi z Ciech poslali celu hrbu prospektov a vzorky granul zdarma ako bonus ???
Som rozhodnuta oboch "trhacov" krmit z 80% varenou stravou... :ahoj:
Murphy
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 144
Bydlisko: Zvolen

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod vietorina » Pia 15.01.2010 11:10

Murphy, pozri na to takto: Aky je cenovy rozdiel medzi napriklad Acana a Royal. Nie velky. Acana priblizne 4,88 za kg a Royal priblizne 3,99 za kg. Pritom Acana pouziva ovela kvalitnejsie suroviny a ma ovela vacsi podiel masa v granuliach.

Treba sa pozerat najma na pomer kvalita/cena. :smile:
vietorina
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 323

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien