Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod MooosCZ » Uto 04.08.2009 17:46

Ja se pripojim at nevytvarim dalsi temu.

Jake granule bys Marco prosim doporucil pro stene tosy? (zatim nevim cim krmi chovatel,ale chci mu pak dat to nejlepsi bez ohledu na cenu -premyslim nad FM) Dekuji mockrat :smile:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Marco Varhol » Uto 04.08.2009 18:50

FM dobra volba.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Karkulka » Uto 04.08.2009 19:26

Mužeš mi prosím Marco poradit konkrétní granule od New Acany pro mého koníčka :smile: ?. Moc děkuji.
Karkulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod MooosCZ » Uto 04.08.2009 23:27

Marco Varhol píše:FM dobra volba.


Jeste jednou dekuji mockrat :smile:
MooosCZ
Hafan
 
Príspevky: 827
Bydlisko: CR

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod rybka » Pon 10.08.2009 19:10

my sme začali caninom a skončili sme pri traineri, nikdy sme nekŕmilio čisto granulami a vyrástol nám krásny, zdravý veľký pes
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod Karkulka » Pon 10.08.2009 19:38

s jakou řadou Trainer máš nejlepší zkušenosti?
Karkulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Granule pro obří plemeno - 15měsíců

Poslaťod rybka » Pon 10.08.2009 19:56

my sme s tarinerom začali keď max mal 18 mesiacov a nie je to žiadna super rada sú to Trainer daily maxi

ja osobne moc neverím na reči ako toto sú super granule, za týždeň si prečítaš že sú na :kak: atď

náš max má čisté granule max 2 x do týždňa, už som sa stretla aj s tým, že najlepšie je keď jedia len granule a nezaťažuje sa im trávenie niečím iným a bla bla

takže podľa mňa každému psovi musí majiteľ napasovať to čo mu sedí a čo má rad,

my sme nedávali nič špeciálne ani výživové doplny ani na kĺby ani neviem čo, vyrástli sme nad pomer a DKB 0/0

jedine čo pridávame sem tam je pangamín
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Poraďte krmivo pre šteniatka

Poslaťod KatarinaB20 » Pon 17.08.2009 11:16

Prosím, poraďte krmivo pre 6-týždňové šteniatka bernardínov. Okrem RC giant babydog - zlé skúsenosti. Ďakujem.
KatarinaB20
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Poraďte krmivo pre šteniatka

Poslaťod rybka » Pon 17.08.2009 13:38

no my sme toho moc neskúšali tiež sme začali s RC a potom sme dali trainer pre veľké plemená, na základe doporučenia a sme spokojný aj keď náš moc granule nemusí.
rybka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 698

Re: Poraďte krmivo pre šteniatka

Poslaťod KatarinaB20 » Pon 17.08.2009 14:17

Nuž, my sme začali kŕmiť RC šteniatka vo viere, že im dávame to najlepšie, a malinkým sa začali kriviť nôžky do O :plac: . Veterinár nám ihneď naordinoval zmeniť krmivo (hoci najprv nám RC odporúčal on :hmm: ) s tým, že nám dal Saurusku. Tak teraz hľadáme niečo, čo neobsahuje tak veľa proteínov, a kde je vyvážený pomer vápnika s fosforom. :nwm:
KatarinaB20
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Poraďte krmivo pre šteniatka

Poslaťod adushiik4 » Pon 17.08.2009 14:30

S tymi nozickami to nie je chyba granul, je to genetika...vrodena chyba....
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Poraďte krmivo pre šteniatka

Poslaťod adushiik4 » Pon 17.08.2009 14:34

No a ked sa uz takto pise tak pridam sem aj nas pripad...
Moj ma strasne blizko pri sebe posledne 2 platnicky na chrbtici. Potrebovala by som aj aby schudol, kedze to zatazuje nozicky , je to westik ma 8kg, viem je to normalne na westika, ale odporucili nam aby schudol take kilecko aby jeho vaha nezatazovala velmi nozicky...Objavilo sa aj pukanie v nozickach ktore svedci o nedostatku vapnika ( ina chyba nie je( az na tie platnicky) , bol robeny rengen) ..Teraz krmim Purinou Pro Plan.. no neviem ci to je najlepsie.. prosim poradte.
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: Poraďte krmivo pre šteniatka

Poslaťod Amaguk » Pon 17.08.2009 14:50

to krivenie nemusi byt geneticke, naozaj moze ist o nedostatok vo vyzive,ale Saurus to urcite nespravi :ua:
dalsi veto, co je zjavne "odbornik" na vyzivu

ale inak, ludia, toto su zbytocne temy - o granuliach je tu cele jedna velka sekcia, jednotlive znacky tam maju svoje vlastne temy, prosim, precitajte si najprv informacie, ktore uz tu na fore su, lebo potom padaju dokola stale tie iste otazky.
Okrem toho tiez odporucam sekcie Varena strava a Surova strava
:ahoj:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Matica » Sob 03.10.2009 22:52

My sme veľké plemeno a kŕmime sa prevažne surovým mäsom, ak nie tak znášame jednine Eminenta (ten má variantu aj pre veľké a obrie plemená) nie je zlý, ale myslím, že sú aj lepšie krmivá (tie my zo zásady nežereme :pac: ). No myslím, že v čase vývoja je asi najlepšie BARFovať (a pridávať pre istotu buď Nutrimix alebo myslím Roboran - vitamíny, aby som si bola istá, že pes má naozaj dostatok vitamínov). Nám sa z mäsa urobila "krásna stolica", myslím, že to je najvhodnejšie, pretože pes ako mäsožravec dokáže spotrebovať z takejto stravy skoro všetko a "výsledky trávenia" sú potom ok.
Per Aspera Ad Astra
Matica
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 428
Bydlisko: Prešov

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod conny » Str 14.10.2009 22:02

asi pred tyzdnom sme si kupili 4 mesacneho barzoja a hladam vhodne granule ...kedze jedna chovatelka mi povie ze proteiny by nemali presahovat 26% a druha mi odporuci orijen kde v rade large breed puppy je 40 % proteinov tak uz fakt neviem...rozmyslam ze jej objednam first mate ale niesom si ista :nwm: .........alebo aj by som jej varila len sa bojim aby som to nepokazila nespravnm pomerom latok
Naposledy upravil conny dňa Pia 27.11.2009 21:19, celkovo upravené 1
Nezabudnite,že pes verí úprimne,preto je také ľahké ho zradiť!
conny
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 66
Bydlisko: Martin

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien