Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Bad » Str 16.10.2013 17:38

Vikiki22 píše:Percento hladiny niečoho v krmive sa vždy berie ako percentuálne zastúpenie danej živiny (v tomto prípade Ca a P) v 1g sušiny krmiva. Myslela som si, že to je všetkým jasné

takže to je tak, jak píšu. A malá poznámka -procento udává určitou část z celku, a je jedno z jakého (tedy jestli v kg, g či tuně). Takže platí i to nehorázné množství krmiva co jsem počítala výše....nechápu.....

pigie píše:Susina/nesusina?

vlhkost máš na pytli uvedenou, tuším že dřív u nás platila vyhláška, že vlhkost se uvažuje 12%.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod pigie » Str 16.10.2013 17:45

Nie Bad, nepisala. Ty si pisala
Já se domnívám, že těch 0,8% je obsah(podíl) Ca v krmivu

A to je pre mna nieco ine. Susina je ine ako krmivo, ktore obsahuje vlhkost :no:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Elis » Str 16.10.2013 17:48

pigie píše:Susina je ine ako krmivo, ktore obsahuje vlhkost


tak ale Bad taky psala, ze ji jde o grancle a tam se je prepocet x 1,1 ( 10 procent) -takze jeste vic grancli musi pes sezrat nez spocitala:-(
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod pigie » Str 16.10.2013 18:09

No neviem, u grancli by ako pise Viki mal byt prepocet 0.9, nie? Lebo to prave nie je pisane v susine ale akost samotneho vyrobku. Aspon tak som to ja pochopila. Cize pes zozere tych 8g v 1kg ale susiny je tam 900g na tych 8g, ci som uz z toho ja debil? No, ale to je jedno, pes toho dostane v tom kile teda 8g. Co mi pride cca ta hodnota 250mg na den a 1kg zivej hmotnosti - presnejsie 7.5g . Pri prezubovani pridat, nie - lebo len my vieme, kedy pes uz prezubuje - to rovno by mohli vyrabat granule, tieto len pri prezubovani. (Pes predsa neprezubuje rok - len do siesteho mesiaca a odkedy? Od troch mesiacov? Kto by vyrabal granule, ktore pes pouzije na tri mesiace?) Proste mne to vychadza OK na SPODNU hranicu.
Takze napr. pes, ktory ma tych 30kg a je stena zere granule trainer s obsahom vapnika 1.1%, tak potrebuje dennu davku 680g, ktora vraj sedi na buduceho 70kg psa v 5-6 mesiacoch. Proste nemozete chciet, aby bol zohladneny vapnik v granuliach aj pri prezubovani... To je fakt kratka doba, vtedy sa vapnik musi pridat, alebo si ho prida pes, ak ma moznost sam. Proste, ak sa v tom clovek vie pohybovat, tak si rychlo zrata uz podla vreca granuli, aku davku by pes mal dostat a ci to plus minus s odporucanym davkovanim sedi :nwm:
Teda, aspon dufam, ze som sa trafila do debaty, lebo maam toho posledny tyden nad hlavu ale toto ma zaujima :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Elis » Str 16.10.2013 18:27

pigie píše: Cize pes zozere tych 8g v 1kg ale susiny je tam 900g na tych 8g


jj. moje chyba, mas pravdu.

pigie píše:Proste mne to vychadza OK na SPODNU hranicu


OK to ale ´porad neni. zadne grancle nemaji davkovani 1kg na den - a skutecny obsah Ca porad neudava kolik z nej dokaze pes skutecne vyuzit :nwm:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod pigie » Str 16.10.2013 18:31

To vyuzitie je prave to, co bohvie ako funguje. A vid vyssie. Normalne grancle nemaju tych 0.8% ale 1.1%-1,2% a tam to uz chyta normalne davkovanie. Proste aj tak oddelis zrno od pliev, co sa tyka granuli. Tych s 0,8% by som sa bala, lebo by som toho musela davat vela a to uz zavana pofidernostou granuli.
Proste ako vzdy do granuli ide to minimum, aby sa nepovedalo :ha:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Bad » Štv 17.10.2013 6:21

Pigie, mi jde o to, že poněkud nekoresponduje doporučení ohledně obsahu Ca v krmivu (granulích) a doporučeným množstvím Ca na kg váhy psa a den - a toto je údaj, který by pro mě a zejména pro psa! měl být směrodatný. Největší nároky z hlediska příjmu živin má štěně do cca 6-9(?) měsíců věku, spadá sem to přezubování a mohou se napáchat největší škody. Ta množství granulí, i když mají obsah 1,1%, 1,2% (a jsou granule s obsahem pod 1%), která by muselo sežrat takové štěně skutečně jdou ke 2kg granulí denně což jsou množství zcela nereálná a ani nekorespondují s doporučenými dávkami výrobcem (úmyslně beru vyšší potřebu Ca protože ta tam prostě je i když na omezenou dobu ale zároveň jde o tu nejdůležitější dobu z hlediska růstu skeletu).
A zároveň - štěňata nejsou přes kopírák, jeden může být otesánek, druhý nežravec (třeba pastevec se nedostal na víc než 2/3 denní dávky a to v těch lepších dnech, navíc toto plemeno obecně má mít díky pomalejšímu metabolizmu nižší potřebu příjmu potravy) ....
A zároveň jseš ze všech stran bombardována - nic ke granulím nepřidávat!
Nejsou nakonec nejlepší ty zbytky od stolu?! :ua: :nwm: :prd:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Elis » Štv 17.10.2013 7:52

Bad píše:Ta množství granulí, i když mají obsah 1,1%, 1,2% (a jsou granule s obsahem pod 1%), která by muselo sežrat takové štěně skutečně jdou ke 2kg granulí denně


ted jsem si zkusmo spocitala TOTW puppy - pacific -ma obsah Ca 1,4 krmeni nejvyssi KD na 30kg psa je 675g tj. prijem vapniku je 9,45g ( 315mg/kg). Canine Caviar large puppy uvadi 1,6 ( 360mg/kg) - to uz asi jsou davky, ktere by mely stacit 95% stenat.
Ale...
musi stene tu davku zrat, musi mit v poradku traveni a ne treba 3 tydny zvraceni a prujmu, kdy se drzi na ryzi...
pak si myslim ze muze byt velky problem (nejen) s dostatkem Ca.

Bad píše:Nejsou nakonec nejlepší ty zbytky od stolu?!


jsem k tomuhle nenasla vhodne smaila :ua:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Bad » Štv 17.10.2013 8:30

Elis píše:TOTW puppy - pacific -ma obsah Ca 1,4 krmeni nejvyssi KD na 30kg psa je 675g tj. prijem vapniku je 9,45g

Ale to by to štěně muselo těch 675g do sebe skutečně natlačit (konkrétně u TOTW nevím jaký to představuje objem, teď budu otvírat pytel, tak to odměřím. Ale vím zcela jistě, že když měl Aribo 30kg, tak by tuto dávku do sebe nenatlačil ani náhodou). No, a při uvažování nejvyšší dávky uvedené v té přednášce (500mg/kg/den) je potřeba 15g (potřeba, nikoliv příjem!). A zase se vrátím - v přednášce je jako optimum bráno 0,8%!!! :nwm: (porovnávám údaje z jednoho zdroje)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod lubo » Štv 17.10.2013 8:55

Zdrave 30 kg stena by nemalo mat problem za den zozrat 675 g granul samozrejme rozdelene najmenej na 2 davky.
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod hriva » Štv 17.10.2013 11:33

Aj 12 kilove.... :haha: ja mam hroznu kyselinu doma. On je ako vysavac.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Elis » Štv 17.10.2013 12:23

tak ale to fakt budte radi.
(OT - ale do te moji cuby nenacpu 500g grancli ani ted v dospelosti a po dvoudenim zaprahu...)
otazka na zamysleni -jestli krmeni granclema je pro kazde stene to nejlepsi - je urcite pro nezrave docela stezejni.

zrovna tak obecne varovani -nic ke granclim nepridavat, rozhazite vyvazene pomery -trosku odporuje selskemu rozumu.
aneb co je mensi zlo? radsi neco pridat, aby vubec stene melo dostetek zivin at uz je pomer jaky chce ( podle me -vsak ona si priroda umi poradit docela dobre) -nebo strikne drzet vyvazenych grancli a mit stene podvyzivene ( ted nemyslim kondici, ale nedostatek stavebnich latek pro rust obra)??
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod Bad » Sob 19.10.2013 12:30

Tak jsem si právě zvážila aktuální Ariboovy granule a on v 10ti měsících při váze 47 kg sežere cca 350-400g denně !!! Totéž 8miletý cca50kg vážící Bady (ale Báďu hlídám kvůli váze, sám by si dal víc).
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5692

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod pigie » Ned 20.10.2013 5:25

Vtedy psi malo jedia, aj moj vtedy len stipkal do jedla :ua: Inak nesuhlasim s tym, ze vet povie, ze vapnik nepridavat. Kamaratkin pes mal problemy, otazka, cim krmite, granulami, akymi... Spravilo sa, dostala davkovanie biocalu alebo niecoho podobneho. A je nulkovy ten pes a pritom jej krival ako stena. Podla mna vacsina psov zacne mat problemy prave v stvrtom mesiaci, aj my sme zacali mat, kedy ten vapnik v granuliach proste treba pridat. Len podla mna nie kazdy vet, tak isto ako kazdy majitel uvazuje tym sposobom, zeby bolo treba preratat dennu davku vapnika. A ja verim tomu, ze mne odpalilo psa najma to, ze mal gastroentritidu prave v tomto prezubovacom obdobi a mesiac mi nepribral ani kilo... To vela toho vapnika ani inych zivin do seba nedostal... A veti to dost dlho podcenovali :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10280
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod lubo » Ned 20.10.2013 7:15

Ine je ked ma pes nejaky problem a nedokaze do seba dostat normalnu dennu davku. Ak je pes zdravy chuti mu a dostava kvalitne granule tak netreba pridavat nic lebo mozeme viac pokazit ako urobit dobre.
Obrázok
lubo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 431
Bydlisko: Kálnica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien