Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Čím kŕmiť šteňa veľkého plemena?

Poslaťod alenockas » Uto 30.06.2009 8:58

Ahojte, mám ČRT, 7 mesiacov, kŕmim RC. Je však veľmi veľký na svoj vek a počula som už aj také názory, že aj RC má na tom svoj podiel. Veľmi sa bojím,aby nemal problémy s klbmi kôli tomu, síce užíva aj výživu, napriek tomu zvažujem aj zmenu značky. Je to vhodné v tomto veku ? A akú značku doporučujete ?
alenockas
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 71

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod bullmastiff » Str 01.07.2009 17:03

ja mám bulmastifa a do 1 roku sme krmili guabi natural a teraz sme prešli na trainer natural, asi keď mala Kiara 7 mesiacov tak sme vyskúšali pro nature a od tých veľmi pekne pribrala, ale zatiaľ nechcem zaťažovať kĺby takže asi až v dospelosti opeť skúsime pro nature, ale trainer je fajn. :jop:
bullmastiff
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 269

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Ingarka » Pia 03.07.2009 17:44

Ktoré by ste vybrali?

Eukanuba - P & P Lamb & Rice (proteiny 27,6%, vlhkost 8%, Ca 1,20%, F 0,96%)

alebo

Platinum natural Puppy (nemaju zvlašt pre large puppy) - (proteiny 27%, vlhkost 18%, Ca 1,5%, F 1% - ina metoda spracovania)

Prosim názor aj Marca.
Dakujem všetkým. :jazyk:
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod meraja » Pia 03.07.2009 17:53

Ja by som jednoznačne vybrala barf :no: Asi najlepšie krmivo pre akéhokoľvek psa
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Pia 03.07.2009 20:19

B.A.R.F ano ale pre skuseneho chovatela.
Upresni plemeno lebo mam pocit, ze kto ma 25-30kg psa uz je large. Podla mna je to stale len medium. 40-60kg pes je large a nad 60kg je gigant. Aj ked vyrobcovia granul sa drzia stale do 25 a nad 25kg.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod gaya » Sob 04.07.2009 13:23

barf je super ale ako povedal sam velky marco je len pre skusenych chovatelov a ak mas len okrajove skusenosti ja by som sa radsej metode BARF vyhla...clovek s akymkolvek dobrym zamerom by mohol viac pokazit.....

mam skusenosti s RC giant stenacim, ale podla mna je moc silny a za tu cenu su na trhu aj ovela lepsie krmiva, ktore psa zatazia menej ako RC.....ja osobne by som sa nad hranicu 28-14 (proteiny-tuky) nehrabala....

...kazdopadne, dolezita je v dnesnej dobe aj cena, tak povedz do kolko si mesacne na granulky schopna investvat a mozem ti nieco navrhnut a marco by to mohol potom schvalit
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Sob 04.07.2009 14:01

Prudky rast giganta nema na svedomi zivocisny protein. Prave toto je velky omyl ked si chovatelia myslia, ze nie je dobre krmit stena s krmivom s vysokym proteinom.
Toto sa tyka vacsiny krmiv, kde podiel masa je niekde okolo 20%.
Problem vsak je v rastlinnom proteine. Konkretne v NMK. Teda u aminokyseliny ktora je esencialna teda pes si ju nevytvara ale ju nutne potrebuje. Ak si prestudujete NMK narazite na L-lyzin. Tento sa v najvacsom podiele nachadza v sojovych bobulach. Vyrobca aby toto zatajil a zvysil podiel proteinov uvedie, ze v zlozeni tzv.hydrolizovane rastlinne proteiny alebo vedlajsie rastlinne produkty. So sojovou muckov do krmiva prichadza zvysene mnozstvo tejto aminokyseliny, ktora moze mat aj vedlajsie ucinky. Najcastejsie je to rychly rast stenata a v dospelosti opacny efekt na srsti.

Pri krmeni B.A.R.F. tento efekt nenastane, pricom ak si prepocitate davku masa na susinu teda presnejsie na 10% vlhkosti a podla tabuliek zistite, ze pes dostava vysoke davky ziv.proteinu a pri optimalnych davkach mineralov v doplnkovej vyzive bez rastlinnych casti ako je kukurica, psenica a soja nedojde k prudkemu rastu. Vsimnite si, ze vyrobcovia pri krmivach pre stenata sa snazia navysovat podiel ryze a znizovat podiel spomenutych surovin z rastlinnej casti.

Treba si uvedomit ze v stenacich krmivach kde podiel masa je niekde okolo 20% a proteiny 30-34%, bude sa nachadzat v zlozeni rastlinna zlozka, ktora toto cislo zdvihla.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod gaya » Sob 04.07.2009 16:10

Marco Varhol píše:Prudky rast giganta nema na svedomi zivocisny protein. Prave toto je velky omyl ked si chovatelia myslia, ze nie je dobre krmit stena s krmivom s vysokym proteinom.
Toto sa tyka vacsiny krmiv, kde podiel masa je niekde okolo 20%.
Problem vsak je v rastlinnom proteine. Konkretne v NMK. Teda u aminokyseliny ktora je esencialna teda pes si ju nevytvara ale ju nutne potrebuje. Ak si prestudujete NMK narazite na L-lyzin. Tento sa v najvacsom podiele nachadza v sojovych bobulach. Vyrobca aby toto zatajil a zvysil podiel proteinov uvedie, ze v zlozeni tzv.hydrolizovane rastlinne proteiny alebo vedlajsie rastlinne produkty. So sojovou muckov do krmiva prichadza zvysene mnozstvo tejto aminokyseliny, ktora moze mat aj vedlajsie ucinky. Najcastejsie je to rychly rast stenata a v dospelosti opacny efekt na srsti.

Pri krmeni B.A.R.F. tento efekt nenastane, pricom ak si prepocitate davku masa na susinu teda presnejsie na 10% vlhkosti a podla tabuliek zistite, ze pes dostava vysoke davky ziv.proteinu a pri optimalnych davkach mineralov v doplnkovej vyzive bez rastlinnych casti ako je kukurica, psenica a soja nedojde k prudkemu rastu. Vsimnite si, ze vyrobcovia pri krmivach pre stenata sa snazia navysovat podiel ryze a znizovat podiel spomenutych surovin z rastlinnej casti.

Treba si uvedomit ze v stenacich krmivach kde podiel masa je niekde okolo 20% a proteiny 30-34%, bude sa nachadzat v zlozeni rastlinna zlozka, ktora toto cislo zdvihla.


....ja viem o com to rozpravas (inak by som neurobila statnice), ale treba to niekomu povedat polopatisticky....kebyze nemam o tom ani tucha tak ti nerozumiem ani slovo a to (bez urazky) nema vacsina ludi co ma psov az na jednotlivcov co sa snazia sa dozvediet viac a chcu si problematiku nastuvat

a dalsia vec je ze ci si bude niekto pri barfe prepociatavat davku ked ani nevie co ma prepocitavat a ako a hlavne vacsina ludi nevie aka je optimalna davka mineralov a aky ma byt pomer Ca a P pre jednotlivych psov.....

je super ze to vsetko vies a si frajer, ale dost ludi nerozumie...vsak ani nevedia vacsinou co je susina
Chovateľská stanica plemien: Cane Corso a Chihuahua- Devil in the House

WWW.DITH.SK
gaya
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1863
Bydlisko: Hriňová...na konci sveta

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Sob 04.07.2009 16:49

Ja si zase myslim, ze pokial niekto vie pracovat s internetom a dostal sa az na toto forum jeho IQ bude velmi slusne.
Ak niecomu nerozumiem tak sa opytam alebo si to skusim vyhladat sam.

NMK-nenasytene mastne kyseliny v reklame na TV velmi casto spomenute v textoch napr. omeqa 3 a 6

L-lysine - kyselina 2,6-diaminohexanova - proteogénna aminokyselina. Je teda zasaditou aminokyselinou s kladne nabitym postrannym retazcom. Je to esencialna aminokyselina pre psa ziskavana z potravy.

Susina ok tu je kratky clanok kde to bude hadam zrozumitelnejsie:

Všetky suché krmivá pre psov majú rôznu úroveň vlhkosti. Mokrá strava môže mať až 80 % vlhkosti, zatiaľ čo suché krmivá môžu mať len 8 % vlhkosti. Toto je dôležité z dvoch dôvodov. Prvom prípade kúpite krmivo v ktorom je až 80 % podiel vody, takže zbytok je sušina. Takéto krmivo vzhľadom na minimálne množstvo sušiny je veľmi drahé a objemovo malé. Druhý dôvod je, že podľa percenta vlhkosti si viete porovnať hrubú bielkovinu a tuk. Takto si budete vedieť vybrať medzi značkami suchých granúl prepočtom, ktorý vám vysvetlíme. Nie je to nič zložité. Ak suchá strava pre psov má 10 % vlhkosti, tak zvyšok, 90 %, je sušina. Pozrieme na zloženie uvedené na obale a skontrolujeme úroveň bielkovín, ktorá má 20 %. Potom rozdelíme 20 percent bielkovín k 90 % sušiny a dostaneme podiel 22 %, čo je množstvo bielkoviny na suchom základe. Toto zatiaľ dáva zmysel. Dobre. Tak skúsme porovnať toto u mokrej konzervovanej stravy, ktorá má 80 % vlhkosť. Na základe uvedeného poznáme 80 % vlhkosti a 20 % sušiny. Na obale je uvedené 5 % bielkovín. Tak zoberieme 5 % a rozdelíme to 20 % a dostaneme 25 % bielkovín v suchom základe. Takže strava v konzerve má väčší podiel bielkovín v suchom základe potom, čo celá voda je odstránená. Takto podobne si môžeme urobiť výpočet pre tuk, vlákninu, atď.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Ingarka » Sob 04.07.2009 17:18

Ingarka píše:Ktoré by ste vybrali?

Eukanuba - P & P Lamb & Rice (proteiny 27,6%, vlhkost 8%, Ca 1,20%, F 0,96%)

alebo

Platinum natural Puppy (nemaju zvlašt pre large puppy) - (proteiny 27%, vlhkost 18%, Ca 1,5%, F 1% - ina metoda spracovania)

Prosim názor aj Marca.
Dakujem všetkým.



PRE MARCA!

2.5 mesačný hovawart
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Ingarka » Sob 04.07.2009 17:21

gaya píše:...kazdopadne, dolezita je v dnesnej dobe aj cena, tak povedz do kolko si mesacne na granulky schopna investvat a mozem ti nieco navrhnut a marco by to mohol potom schvalitbarf je super ale ako povedal sam velky marco je len pre skusenych chovatelov a ak mas len okrajove skusenosti ja by som sa radsej metode BARF vyhla...clovek s akymkolvek dobrym zamerom by mohol viac pokazit.....

mam skusenosti s RC giant stenacim, ale podla mna je moc silny a za tu cenu su na trhu aj ovela lepsie krmiva, ktore psa zatazia menej ako RC.....ja osobne by som sa nad hranicu 28-14 (proteiny-tuky) nehrabala....

...kazdopadne, dolezita je v dnesnej dobe aj cena, tak povedz do kolko si mesacne na granulky schopna investvat a mozem ti nieco navrhnut a marco by to mohol potom schvalit


Cena - som ochotná dost na psa investovat. Už som mu kúpila aj tie konzervy, čo mi Marco doporučil. A 1x denne mu to dávam (štena hovawart) a 2x denne granule.
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Marco Varhol » Sob 04.07.2009 18:14

Eukanuba. :jop:
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod mirka22 » Ned 05.07.2009 15:16

Susina ok tu je kratky clanok kde to bude hadam zrozumitelnejsie:

Všetky suché krmivá pre psov majú rôznu úroveň vlhkosti. Mokrá strava môže mať až 80 % vlhkosti, zatiaľ čo suché krmivá môžu mať len 8 % vlhkosti. Toto je dôležité z dvoch dôvodov. Prvom prípade kúpite krmivo v ktorom je až 80 % podiel vody, takže zbytok je sušina. Takéto krmivo vzhľadom na minimálne množstvo sušiny je veľmi drahé a objemovo malé. Druhý dôvod je, že podľa percenta vlhkosti si viete porovnať hrubú bielkovinu a tuk. Takto si budete vedieť vybrať medzi značkami suchých granúl prepočtom, ktorý vám vysvetlíme. Nie je to nič zložité. Ak suchá strava pre psov má 10 % vlhkosti, tak zvyšok, 90 %, je sušina. Pozrieme na zloženie uvedené na obale a skontrolujeme úroveň bielkovín, ktorá má 20 %. Potom rozdelíme 20 percent bielkovín k 90 % sušiny a dostaneme podiel 22 %, čo je množstvo bielkoviny na suchom základe. Toto zatiaľ dáva zmysel. Dobre. Tak skúsme porovnať toto u mokrej konzervovanej stravy, ktorá má 80 % vlhkosť. Na základe uvedeného poznáme 80 % vlhkosti a 20 % sušiny. Na obale je uvedené 5 % bielkovín. Tak zoberieme 5 % a rozdelíme to 20 % a dostaneme 25 % bielkovín v suchom základe. Takže strava v konzerve má väčší podiel bielkovín v suchom základe potom, čo celá voda je odstránená. Takto podobne si môžeme urobiť výpočet pre tuk, vlákninu, atď.[/quote]
Marco ja viem ze sa snazis to napisat zrozumitelne ale ja som aj s tohoto uplne mimo :au: a predpokladam ze budeme viacery :ua:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod krista » Ned 05.07.2009 17:14

asi po 6.om prečítaní :ha: som to ako tak pochopila,ale len tu časť čo asi môže byť sušina,len ešte stále neviem ako si podla tohoto vyberiem správne krmivo,ako to vypočítam... :nwm: Marco mohol by si sem dať konkrétny príklad s konkrétnym krmivom?
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Šteňa veľkého plemena, čím krmiť ?

Poslaťod Ingarka » Ned 05.07.2009 17:16

Marco Varhol píše:Eukanuba.


Dakujem, tak som dobre vybrala, lebo mu davam tu jahnacu Eukanubu.
Pa pa :ahoj:
Ingarka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 640
Bydlisko: Marianka (Slovakia)

Ďalší

Späť na Výživové nároky podľa plemien