Francúzsky buldoček

Francúzsky buldoček

Poslaťod gigi221 » Uto 05.07.2016 20:49

Dobrý deň, môj FR buldoček má 4,5 mesiaca a neustále problémy s trávením. V poslednej dobe neustále hnačkuje a my už nevieme čo mu máme dávať jesť. Najčastejšie dostáva ryžu s kuracím mäsom, čo kombinujeme s granulami (friskíz). Chcela by som sa poradiť s niekym, kto má rovnaké plemeno, ako ho mám chovať.
ďakujem
gigi221
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Francúzky buldoček - strava

Poslaťod Aris » Str 06.07.2016 6:36

Problém môže robiť aj kombinovanie granule + varená strava. Tiež friskies nie sú zrovna kvalitné granule, ja by som ich na tvojom mieste zmenila za iné.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Francúzky buldoček - strava

Poslaťod vavrena » Str 06.07.2016 6:39

Kombinácia granúl a mäsa vyvoláva zmätky v žalúdku, lebo sa úplne inak trávia, aj zdravý dospelý pes z toho môže mať hnačku.
Nechajte psíka na mäsku a ryži, ak má akútnu hnačku, dajte väčší podiel ryže. Preštuduj si, prosím, tu na fóre, ako kŕmiť psíka, tvoje šteniatko je vo veľmi citlivom veku a experimenty, aké robíte s lacnými granulami mu môžu výrazne ublížiť.
Granule nekupuj v hypermarkete, a už vôbec nie žiadne lacné v akcii, ak potrebuješ s granulkami poradiť, je tu o tom celá sekcia, granule sa nekombinujú s inými typmi stravy. V každom prípade, ak má psík tráviace ťažkosti, najprv musíš vyriešiť tie, neustále hnačky v poriadku vôbec nie sú. Nechajte psíka striktne na ryži s kuracím mäsom (žiadne pamlsky počas dňa, nič) a prípadne vývare, ak potrebuje psík doplniť tekutiny. Keď má pes akútnu hnačku, tekutú, pomôže smecta pridaná do papania. Ak má hnačku z toho, že zjedol niečo zlé, tak vtedy pomôže čierne uhlie. A ak budú hnačky pretrvávať viac dní, navštívte veterinára.
Hnačky môžu byť inak aj zo stresu, po odbere šteniatka napríklad, alebo keď je šteňa v napätí (zmena prostredia, stres z trestu, nahnevaní ľudia okolo a pod). Nemusí to byť váš prípad, ale treba to napísať.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Francúzky buldoček - strava

Poslaťod Bad » Str 06.07.2016 8:54

1) musíš vyloučit zdravotní problém - tedy dát trus na vyšetření, zda není začerven + další parazity, výtěr na bakteriologii (a tím, že to dávám za 1) myslím, že hned - nemá smysl špekulovat nad stravou,pokud je štěně něčím napadeno)
2) hned zapomeň na Friskies!... to spadá pod ten nejhorší šunt.Pročti si tady patřičná témata a v tématu francouzský buldoček se zeptej na zkušenosti ostatních majitelů.
3) rýže může být alergen,pokud nemáš jistotu, že pro tvého psa není, tak je lepší dávat rozvařené brambory či těstoviny.

4)
vavrena píše:granule sa nekombinujú s inými typmi stravy.

tohle obecně není pravda,je to běžný způsob stravování, že jedna dávka granule, druhá maso (alespoň u velkých plemen) a bez problémů. Určitě nekombinovat granule a maso v jedné dávce.

5) na průjem vřele doporučuji enterozoo gel
Naposledy upravil Bad dňa Str 06.07.2016 11:33, celkovo upravené 1
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Francúzky buldoček - strava

Poslaťod gigi221 » Str 06.07.2016 11:15

Ďakujem vám, stres určite nemá, je to veľmi šťastný a živý pes, s tými granulami som si tiež nebola istá, skúsim si niečo viac prečítať o nejakých lepších, lebo je na výber toľko, že neviem čo konkrétne by mohlo jemu sadnúť :ua: Tiež som rozmýšľala,že problém by mohol byť aj v tom, že mu idú nové zuby :-/
gigi221
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Francúzky buldoček - strava

Poslaťod jakut » Str 06.07.2016 11:49

FR bývajú na stravu citlivé a dlhotrvajúca hnačka je u tak mladého psa nebezpečná. Plemeno celkovo nie je na tom dobre zo zdravím :( Napriek tomu ja tie papuľky ľúbim, ale desím sa toho že raz budem chcieť šteniatko. Držím palce, aby ste boli čím skôr v poriadku. Drž sa rád, ktoré si tu dostala a ak hnačka neprestane určite smer veterinár.

Odoslané z SM-P900 pomocou Tapatalku
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Francúzky buldoček - strava

Poslaťod gigi221 » Štv 07.07.2016 16:53

Ďakujem, za ten čas čo ho mam som s nim bola už 4krat u veterinara a nikdy nemal stolicu nejak extra tvrdú stale je to take polotvrdé, u neho je jeden veľký problém, že všetko čo vidí tak zožerie a niekedy je to extrémne ťažké ustrážiť:D po novom začal jesť vtačí trus, čím ma už naozaj hnevá :D inak si myslím, že nie je chorý pretože, je extrémne živý, všetko ho zaujíma, veľa behá, vôbec nepatrí medzi tie lenivé buldočky (zatiaľ) Včera som objednala (dúfam) kvalitné granule (hypoalergénne) takže dúfam, že keď mu narastú všetky zuby a prídu granule tak bude už všetko OK :D
gigi221
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: Francúzsky buldoček

Poslaťod lukky1988 » Str 28.09.2016 14:23

Ahojte. nas dočaskar je napriklad alergicky na kuracinu. Ci uz cerstvu alebo obsiahnutu v granuliach. Na moje pocudovanie mu najlepsie po mnohych skusaniach sadli RC pre fr.buldockov
lukky1988
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 98
Bydlisko: Nemšová (Ľuborča) - na samote u lesa


Späť na Výživové nároky podľa plemien